Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

11-letnia Ola z Kostrzyna została porwana? – ostrzegamy! - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
11-letnia Ola z Kostrzyna została porwana? – ostrzegamy!
03-12-2020 06:53   Janusz Ludwiczak
Na portalach społecznościowych krąży informacja o 11-letniej Oli z Kostrzyna, która została porwana. Okazuje się, że ta sama dziewczyna zaginęła również w Szamotułach i Stargardzie. Jest to fake news, a być może nawet próba oszustwa. Po wejściu na stronę, chcąc zobaczyć rzekome nagranie z monitoringu trzeba podać swój login i hasło do facebooka. Okazuje się również, że policja nie otrzymała żadnego zgłoszenia o zaginięciu dziewczyny.

"To historia o jakiej mówią wszyscy mieszkańcy Kostrzyna, 11 letnia dziewczynka o imieniu Ola, została porwana prosto spod jej rodzinnego domu. Ona może być wszędzie, nawet w Niemczech lub Francji! Nie bądź obojętny – taka informacja pojawiła się na jednej ze stron internetowych, na której jest opis i zamieszczone nagranie z monitoringu, które zarejestrowało rzekome porwanie. By je zobaczyć trzeba podać login i hasło do naszego facebookowego konta.

Okazuje się, że ta sama Ola zaginęła również w Szamotułach i Stargardzie koło Szczecina, o czym informują użytkownicy poszczególnych grup mieszkańców na facebooku.

Sprawdziliśmy. Jak poinformowali nas funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kostrzynie nie wpłynęło żadne zgłoszenie o zaginięciu dziewczyny, a tym bardziej o porwaniu. Również mundurowi z wielkopolskiej policji nie mają takie informacji.

Warto zwracać uwagę na podejrzane informacje czy nie są to fake newsów. Zanim udostępnimy dalej dany post warto sprawdzić, czy jest wiarygodny, a na pewno nie należy podawać na niepewnych stronach swojego loginu i hasła, łatwo można paść ofiarą oszustwa.

Sygnał o tej sprawie otrzymaliśmy od naszej zaniepokojonej Czytelniczki, Jadwigi Sękowskiej.

Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (1)

03-12-2020 07:31:25
Obserwuje
Czarne wołgi, porwania w marketach itd czy patopisowskie społeczeństwo kostrzyńskie nie ma innych problemów....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: