Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powiadomił znajomego, że chce się zabić stawiając służby na nogi – żartował - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Powiadomił znajomego, że chce się zabić stawiając służby na nogi – żartował
20-11-2020 06:15   Janusz Ludwiczak
46-letni mieszkaniec gminy Dominowo postawił na nogi wszystkie służby. Mężczyzna wysłał do swojego znajomego sms, że zażył tabletki i chce odebrać sobie życie. Ten kontaktował się z nadawcą wiadomości, gdy telefon milczał, zadzwonił na 112. Na miejsce pierwsi przybyli policjanci, jednak 46-latek nie dawał oznak życia. Dopiero, gdy strażacy próbowali wyważyć drzwi mężczyzna otworzył drzwi i przyznał, że był to żart. Okazało się również, że 46-letni mieszkaniec gm. Dominowo był pijany.

Znajomy 46-latka bardzo zdenerwował się otrzymaną wiadomością. Próbował wielokrotnie dodzwonić się do niego, jednak telefon milczał. O sprawie natychmiast zostały powiadomione służby.

– W grę wchodziło uratowanie życia, dlatego zgłoszenie – jak każde tego typu -potraktowano bardzo poważnie. Oficer dyżurny policji natychmiast na miejsce wysłał patrol. W międzyczasie również próbował sam nawiązać kontakt telefoniczny z 46-latkiem. Niestety bezskutecznie. Wiedząc, że mieszkaniec gminy Dominowo na pewno będzie potrzebował pomocy medycznej centrum zawiadamiania 112 wskazało również, by na miejsce pojechała karetka. Niestety ratownicy medyczni wyjechali właśnie do innego zgłoszenia i nie mogli tam przybyć. Policjanci na miejscu bezskutecznie próbowali dostać się do środka. Za drzwiami nie było słychać żadnego dźwięku. Telefon milczał. Pukania i wezwania policjantów nie dawały rezultatu. Mundurowi wezwali strażaków, by ci wyposażeni w odpowiedni sprzęt siłowo weszli do mieszkania – wyjaśnia st. asp. Edyta Kwietniewska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

Dopiero, gdy strażacy próbowali dostać się do mieszkania w drzwiach pojawił się 46-latek.

– Zupełnie nic mu nie dolegało - nie zażył żadnych tabletek. Opowiedział policjantom jak pił z kolegą alkohol, a gdy ten poszedł do domu wysłał mu smsa o tym, że chce się zabić. Tak naprawdę jednak, wcale nie miał takiego zamiaru. Stwierdził, że po prostu zrobił to tak… dla żartu – tłumaczy st. asp. Edyta Kwietniewska ze średzkiej policji.

46-latek odpowie teraz za głupi wybryk.

Policjanci przyznają że takie zgłoszenia nie należą do rzadkości. Dyspozytorzy numeru alarmowego oraz służby nie bagatelizują żadnej informacji, dotyczącej tego, że ktoś chce targnąć się na swoje życie. Jednak głupie i bezmyślne żarty mogą spowodować, że inna osoba w tym samym czasie potrzebująca pomocy może jej nie dostać.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Festyn "Powitanie lata"
od godz. 17:00

07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: