Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont DK92 na półmetku. W Kostrzynie powstaje nowa sygnalizacja - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Remont DK92 na półmetku. W Kostrzynie powstaje nowa sygnalizacja
16-09-2020 07:35   Janusz Ludwiczak
Kierowcy mogą korzystać już z kolejnego wyremontowanego odcinka drogi krajowej nr 92. Rozpoczęła się również budowa sygnalizacji świetlnej na wysokości ulicy Półwiejskiej w Kostrzynie.

Już półtora miesiąca trwa przebudowa drogi krajowej nr 92. Drogowcy oddali już do użytku zmodernizowaną nitkę północną od węzła S5 do Starczanowa. Obecnie roboty prowadzone są jeszcze w samym Kostrzynie na jezdni prowadzącej w kierunku Poznania. Od poniedziałku drogowcy przenieśli się na nitkę południową (w stronę Wrześni) pomiędzy Brzeźnem a Starczanowem.

Rozpoczęła się również budowa sygnalizacji świetlnej na wysokości ulicy Półwiejskiej w Kostrzynie. Inwestycja ta będzie kosztować 196,5 tys. zł i zostanie sfinansowana ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Z kolei przebudowa samej "92-jki" ma zakończyć się do końca października.

– Inwestycja zakłada oprócz poprawy nośności nawierzchni do 11,5 tony/oś, frezowanie profilujące na całej szerokości jezdni, wykonanie warstwy wzmacniającej i ścieranej na całej szerokości jezdni, a także poprawę równości podłużnej i porzecznej, usunięcie kolein, odnowę oznakowania pionowego i poziomego. Ponadto ułożona zostanie nowa nawierzchnia z kostki betonowej na wyspach wyniesionych – objaśnia Alina Cieślak, rzecznik wielkoposkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Roboty, które realizuje wyłoniona w przetargu spółka Colas Polska będą kosztować blisko 43 mln zł.


R E K L A M A

Komentarze (7)

17-09-2020 21:07:07
.
Mamuśku! Jak!? Normalnie! Tak jak zamurowanie korytarzy nie tworzy z domu jednorodzinnego bliźniaka, samochód osobowy z kratką nie przepoczwarza się automatycznie w ciężarówkę… Samo życie. Ja Tobie serwuję stosowny przepis, Ty odwołujesz się do opcji siłowej. Prowadzę tę dyskusję tylko po to, by uzmysłowić Tobie, że to nie zła lub dobra wola projektanta, ale ścisłe wytyczne, zresztą logiczne i słuszne. Ale Ty wiesz swoje i basta. Nie okopuj się na swojej pozycji tylko otwórz umysł. Przyznam, że napiałem ostatnie zdanie bez specjalnej wiary.
17-09-2020 16:08:54
Mocny
Jak droga dwujazdniowa może nie być typowo dwujezdniowa. Albo jest albo nie. Miejsca na Półwiejskiej jest tyle co kot napłakał i urząd powinien zadbać aby sekwencja sterowania światłami zatrzymała oba kierunki jadzy. Zobaczymy jak zrobią przejście. Ale mieszkańcy upomną się o to w urzędzie.
17-09-2020 13:05:54
.
Ponieważ Warszawska na tym odcinku nie jest typową drogą dwujezdniową. To, tak naprawdę, droga jednojezdniowa z barierką rozdzielającą pasy ruchu dla przeciwnych kierunków. Takie ni pies ni wydra. Pas rozdzielający jest zbyt wąski by mogła na nim powstać wysepka dla pieszych, dlatego powstało JEDNO przejście dla pieszych. Zauważ, że na "wysepce" jest zachowana ciągłość pasów (zebry). Gdyby tej ciągłości nie było (np. gdyby nie było białego prostokąta a powierzchnia wysepki była zamalowana na czerwono) byłyby to DWA osobne przejścia dla pieszych. Taki niuansik, który teoretycznie każdy kierowca zna, a w praktyce nikt o tym nie wie. Nie liczyłbym na to, że w Kostrzynie będzie podobnie. Tu jest dużo miejsca pomiędzy jezdniami.
17-09-2020 08:26:28
Mocny
Przejście dla pieszych w Swarzędzu przy wydziale komunikacji zatrzymuje oba kierunki jazdy.
16-09-2020 20:23:02
.
> Gdzie można się dowiedzieć... W przepisach. PoRD Art. 13 ust. 8 :- )
16-09-2020 14:08:43
Adrian
@Mocny dokładnie, mam nadzieję ze poprawia przejscie kolo biedronki gdzie w połowie pasa sie rower nie miesci, a tiry mijaja przy 90km/h
16-09-2020 07:51:46
Mocny
Gdzie można się dowiedzieć czy projekt tej sygnalizacji zakłada zatrzymanie aut w obu kierunkach jednocześnie czy to będzie kolejny niebezpieczny bubel który pozwoli przejść pieszemu przez jedną nitkę i każe czekać na kolejne zielone między pasami. Tak jak przy żniwnej
Aktualności
Niezapominajka
05

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

07

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu wiejskiego)
w godz. 18:00-20:00

09

gru

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
42. sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

11

gru

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - SZS Wieliszew
- VII kolejka I ligi mężczyzn w unihokeja

22

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu miejskiego)
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy byłeś już w nowym Kinie za Rogiem? ►więcej

Tak

Jeszcze nie, ale wybieram się

Nie, wolę multipleks

Nie chodzę do kina


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: