Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy z Brzeźna nie będą musieli już korzystać z 50-letniego wozu bojowego - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Strażacy z Brzeźna nie będą musieli już korzystać z 50-letniego wozu bojowego
15-06-2020 06:45   Janusz Ludwiczak
Strażacy z OSP Brzeźno muszą korzystać z blisko 50-letniego wozu bojowego, jakim jest Star 244 z 1971 roku. Na szczęście niedługo jednostka zyska nowy pojazd.

Jak już informowaliśmy pod koniec kwietnia strażacy z OSP Brzeźno mają na swoim wyposażeniu wóz, który ma pół wieku.

– Poprzedni wóz STAR 1142 z 1997 roku pod koniec 2018 r. uległ awarii, która spowodowała, że dalej nie mógł być eksploatowany. Musieliśmy ten samochód wycofać, a w konsekwencji trafił na złom, gdyż koszty naprawy przewyższały wartość. Wspólnie z burmistrzami podjęliśmy starania. Udało się pozyskać za darmo wóz Star 244 z 1971 roku z OSP Dopiewo, który ma już kilka lat. Wspólnie z druhami przeprowadziliśmy remont tego pojazdu, by mógł wyjeżdżać na akcję, w sumie włożyliśmy ok. 400 roboczo-godzin – powiedział Przemysław Bladowski, prezes OSP Brzeźno.

Jednostce udało się pozyskać dofinansowanie na zakup nowego wozu w ramach funduszy Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– Na początku roku pojawiła się możliwość składania wniosków. Warunkiem przystąpienia była uchwała rady gminy, która zabezpiecza środki w skład własny. Radni zabezpieczyli 300 tys. zł. W tej chwili czekamy na decyzję komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej – wyjaśnia Przemysław Bladowski z OSP Brzeźno.

W maju ogłoszony został przetarg na dostawę średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Brzeźno. Jednostka otrzyma wóz marki Mercedes Benz Atego 1530 GBA. Pojazd, który będzie mieć silnik o mocy 220 kW wyposażony będzie w zbiornik wody o pojemności 4,345 m³.

Będzie to więc doskonały prezent na przypadający w lipcu jubileusz 75-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie, w której działa obecnie 30 strażaków. W ubiegłym roku wyjeżdżali oni do 41 interwencji – pożarów, wypadków drogowych i innych zdarzeń.

A co się stanie z dotychczasowym Starem 244 z 1971 roku? Wóz ma zostać przekazany do innej jednostki OSP.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących
w godz. 8:30-14:00

20:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Ostatnia nadzieja - Biuro Matrymonialne"
- koncert (transmisja internetowa na profilu MGOK)

18

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Bezpłatne badanie mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat
Rejestracja: tel. 68 41 41 411

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw koronawirusowi gdy już będzie dostępna szczepionka?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: