Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy z Brzeźna nie będą musieli już korzystać z 50-letniego wozu bojowego - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Strażacy z Brzeźna nie będą musieli już korzystać z 50-letniego wozu bojowego
15-06-2020 06:45   Janusz Ludwiczak
Strażacy z OSP Brzeźno muszą korzystać z blisko 50-letniego wozu bojowego, jakim jest Star 244 z 1971 roku. Na szczęście niedługo jednostka zyska nowy pojazd.

Jak już informowaliśmy pod koniec kwietnia strażacy z OSP Brzeźno mają na swoim wyposażeniu wóz, który ma pół wieku.

– Poprzedni wóz STAR 1142 z 1997 roku pod koniec 2018 r. uległ awarii, która spowodowała, że dalej nie mógł być eksploatowany. Musieliśmy ten samochód wycofać, a w konsekwencji trafił na złom, gdyż koszty naprawy przewyższały wartość. Wspólnie z burmistrzami podjęliśmy starania. Udało się pozyskać za darmo wóz Star 244 z 1971 roku z OSP Dopiewo, który ma już kilka lat. Wspólnie z druhami przeprowadziliśmy remont tego pojazdu, by mógł wyjeżdżać na akcję, w sumie włożyliśmy ok. 400 roboczo-godzin – powiedział Przemysław Bladowski, prezes OSP Brzeźno.

Jednostce udało się pozyskać dofinansowanie na zakup nowego wozu w ramach funduszy Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– Na początku roku pojawiła się możliwość składania wniosków. Warunkiem przystąpienia była uchwała rady gminy, która zabezpiecza środki w skład własny. Radni zabezpieczyli 300 tys. zł. W tej chwili czekamy na decyzję komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej – wyjaśnia Przemysław Bladowski z OSP Brzeźno.

W maju ogłoszony został przetarg na dostawę średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Brzeźno. Jednostka otrzyma wóz marki Mercedes Benz Atego 1530 GBA. Pojazd, który będzie mieć silnik o mocy 220 kW wyposażony będzie w zbiornik wody o pojemności 4,345 m³.

Będzie to więc doskonały prezent na przypadający w lipcu jubileusz 75-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie, w której działa obecnie 30 strażaków. W ubiegłym roku wyjeżdżali oni do 41 interwencji – pożarów, wypadków drogowych i innych zdarzeń.

A co się stanie z dotychczasowym Starem 244 z 1971 roku? Wóz ma zostać przekazany do innej jednostki OSP.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

KOSTRZYN, Rynek
Mikołajki na kostrzyńskim Rynku
16-20 - Jarmark Bożonarodzeniowy
17:00 - Koncert pastorałek i kolęd (Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy", Zespół Śpiewaczy "Złota Jesień", Zespół Wokalny "Akord"

05

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

07

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu wiejskiego)
w godz. 18:00-20:00

11

gru

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - SZS Wieliszew
- VII kolejka I ligi mężczyzn w unihokeja

22

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu miejskiego)
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy byłeś już w nowym Kinie za Rogiem? ►więcej

Tak

Jeszcze nie, ale wybieram się

Nie, wolę multipleks

Nie chodzę do kina


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: