Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zwykła grypa również groźna - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Zwykła grypa również groźna
20-04-2020 00:24   Janusz Ludwiczak
Skupieni na zmaganiach z koronawirusie zapominamy o zwykłej grypie, która również jest niebezpieczna. Tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy w samym powiecie poznańskim i mieście Poznań na grypę zachorowało blisko 85 tysięcy osób i jest to o ponad 24 tys. więcej zachorowań niż rok temu. Z powodu grypy zmarło 5 osób, w tym jedna między 15 a 64 rokiem życia. Z kolei w całym kraju na grypę zachorowało ponad 1,9 mln osób, 12 174 trafiło do szpitala, zmarły 53 osoby.

Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego od początku sezonu grypowego - od września ubiegłego roku do 15 kwietnia w całej Polsce odnotowano aż 3 725 918 przypadków zachorowań na grypę, z czego hospitalizowano 16 493 osoby, zmarło 61 osób. Od początku tego roku w całej Polsce na grypę zachorowało ponad 2 miliony osób (2 036 486 przypadków), 12 492 osoby były hospitalizowane, 58 osób zmarło (4 osób w wieku 5-14 lat, 14 osób pomiędzy 15 a 64 rokiem życia).

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej tylko w pierwszym kwartale tego roku na grypę zachorowało blisko 85 tysięcy osób w samym powiecie poznańskim i mieście Poznań, a 5 osób zmarło.

– Dane za pierwszy kwartał pokazują, że cały czas chorujemy na grypę i infekcję grypopodobne. Od 1 stycznia do 31 marca zarejestrowaliśmy 84 725 osób, które zachorowały na grypę, odnotowaliśmy 5 zgonów. Dla porównania w tym samym okresie – w I kwartale 2019 r. na grypę zachorowało 60 406 osób – wylicza Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Oznacza to, że w tym roku od początku roku do końca marca jest o 24 319 więcej zachorowań na grypę niż rok temu.

Z kolei w pierwszym tygodniu kwietnia, od 1 do 7 kwietnia na grypę i infekcje grypopodobne zachorował 2 628 poznaniaków i mieszkańców powiatu poznańskiego.

– Dla porównania w podobnym okresie w ubiegłym roku, czyli od 1 do 7 kwietnia 2019 r. mieliśmy zdecydowanie więcej zachorowań – 3 537 zarejestrowanych przypadków – zaznacza Cyryla Staszewska z poznańskiego Sanepidu.

Z danych sanepidu wynika, że w powiecie poznańskim w ubiegłym roku na grypę zachorowało ponad 173 tysiące zachorowań, a z powodu grypy zmarło 11 osób.

– Na grypę możemy zachorować w ciągu całego roku. W ubiegłym roku jeszcze w maju rejestrowaliśmy ponad tysiąc przypadków zachorowań na grypę w ciągu tygodnia. Grypy lekceważyć nie można. To jest również choroba, na którą cierpimy i przyczynia się do tego, że możemy z powodu grypy umrzeć – ostrzega Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu.

Nie bagatelizujmy więc objawów przeziębienia. Dobrze się odżywiajmy i ubierajmy zwłaszcza wychodząc na zewnątrz, a w przypadku pojawienia się objawów infekcji koniecznie skontaktujmy się telefonicznie z naszym lekarzem rodzinnym.


Komentarze (1)

20-04-2020 10:39:36
Red
Niestety racja dobrze ze Pan Redaktor o tym napisał .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Dmuchany plac zabaw dla dzieci
w godz. 16:00-18:00 (sala gimnastyczna)

22

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

24

lut

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XI Halowy Turniej Piłki Nożnej Radnych i Pracowników Samorządowych

01

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
VIII Targi Edukacyjne i Zawodów
w godz. 8:00-12:00

02

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XV Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy będziesz korzystać z Centrum Aktywności "Frajda"? ►więcej

Zdecydowanie, z każdej formy

TAK, ale tylko z lodowiska

TAK, ale tylko z wrotkowiska

TAK, ale tylko z placu zabaw

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: