Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szkoły będą zamknięte do Wielkanocy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Szkoły będą zamknięte do Wielkanocy
20-03-2020 23:21   Janusz Ludwiczak
– Mamy nadzieję, że po świętach będziemy mogli zmienić tryb funkcjonowania. Póki co, musimy przestrzegać nowych zasad. Zdecydowaliśmy się wprowadzić stan epidemii w Polsce – oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji. Wszystkie placówki oświatowe i uczelnie wyższe będą zamknięte aż do Wielkanocy, czyli do 14 kwietnia włącznie. Decyzja ta nie spowoduje zmiany terminów egzaminów.
Podwyższona została również karą za złamanie kwarantanny z 5 do 30 tys. zł. Z kolei wybory prezydenckie mają odbyć się zgodnie z terminem, 10 maja.

– Wprowadzamy dzisiaj stan epidemii, żeby zapobiegać kolejnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Oznacza to dla społeczeństwa nowe obowiązki. Robimy wszystko, by przygotować Polskę na trudne, nadchodzące tygodnie – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Decyzją rządu szkoły, żłobki, przedszkola, uczelnie wyższe będą zamknięte aż do Wielkanocy, czyli do 14 kwietnia włącznie. Wcześniej placówki oświatowe miały być zamknięte do 25 marca.

– Podjęliśmy więc decyzję o wstrzymaniu lekcji do Świąt Wielkiej Nocy. To trudna decyzja, ale ważna i potrzebna, żeby nie doszło do bardzo szerokiego rozprzestrzeniania się koronawirusa – oświadczył premier.

Równocześnie zostanie przedłużony 14-dniowy zasiłek do opieki nad dzieckiem.

Premier poinformował również o wprowadzeniu stanu epidemii. Kara za złamanie kwarantanny wzrośnie z 5 tys. zł do 30 000 zł. Niebawem ma zostać wprowadzona tzw. "tarczy antykryzysowej" dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2.

Nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób, w tym zgromadzeń państwowych i religijnych.

Ograniczona jest działalność galerii handlowych, w których otwarte mogą być jedynie sklepy spożywcze, markety, dyskonty, apteki, drogerie. Restauracje, bary i kawiarnie mogą prowadzić działalność na dowóz i na wynos. Banki i placówki finansowe działają.

Tymczasowo została przywrócona kontrola graniczna – od 15 marca na 10 dni, z możliwością przedłużenia. Wprowadzony zostaje zakaz wjazdu do Polski dla cudzoziemców. Osoby powracające z zagranicy muszą przejść dwutygodniową kwarantannę domową. Zawieszenie funkcjonowanie międzynarodowych połączeń lotniczych i kolejowych.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia łącznie potwierdzono wystąpienie koronawirusa łącznie u 425 osób na terenie Polski. Zmarło 5 osób.

W Wielkopolsce nadzorem epidemiologicznym objętych jest 3274 osób, hospitalizowanych jest 71 osób, a 2832 poddano kwarantannie.

W wyniku zachorowań na koronowirusa COVID-19 na całym świecie potwierdzono do tej pory ponad 266 tys. przypadków zachorowań, z czego do dnia 20 marca zmarło 11 299 osób (najwięcej we Włoszech - ponad 4 tys. osób, a także w Chinach - ponad 3 tys.osób czy w Hiszpanii – ponad tysiąc osób).

Są również dobre wiadomości. Odnotowano 90 618 przypadków wyzdrowień. Maleje również liczba przypadków zachorowań w Chinach. W piątek oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze opuścił tzw. pacjent "zero", czyli pierwsza osoba zakażona koronawirusem w Polsce. 66-letni mężczyzna spędził w szpitalu dwa tygodnie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

21:00
Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

20

sie

13:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Przegląd Piosenki Biesiadnej "Co nam w duszy gra"

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Concordia Murowana Goślina

22

sie

21:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
"Ciemność dnia, światła nocy" - spotkanie popularnonaukowe z Karolem Wójcickim, popularyzatorem astronomii i dziennikarzem naukowym

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: