Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miłośnik Afryki opowiadał w "Kostrzyniance" o Zimbabwe i Malawi - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Miłośnik Afryki opowiadał w "Kostrzyniance" o Zimbabwe i Malawi
26-02-2020 17:37   Janusz Ludwiczak
– Jedną z atrakcji jest spływ pontontem. Można również wybrać się na loty po linie i zjechać przez środek wąwozu lub skoczyć na bungee z mostu granicznego – opowiadał w środowy wieczór Robert Gondek, podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki.

Pod hasłem "Zimbabwe i Malawi są OK?" odbyło się w środowy wieczór spotkanie z podróżnikiem, fotografem i miłośnikiem Afryki Robertem Gondekiem.

Robert Gondek w 2013 r. odwiedził Malawi. Celem jego podróży były góry Mafinga i zdobycie najwyższej góry Zambii. Jak się okazało, nie lada wyzwaniem było samo jej znalezienie. Sprawa skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy na miesiąc przed podróżą zmieniono przebieg granicy pomiędzy Zambią i Malawi i jeszcze przez wiele miesięcy trudno było uzyskać informacje o jej przebiegu i umiejscowieniu góry. Kilkanaście dni pobytu w Malawi to również czas spędzony nad jeziorem Nyasa/Malawi w niewielkich rybackich wioseczkach i Parku Narodowym Lake Malawi oraz zdobycie najwyższego szczytu Malawi.

Kilka lat po powrocie z Malawi Robert Gondek znów wybrał się w ten rejon Afryki. Odwiedził Zimbabwe. Tym razem zaczął od zdobycia najwyższej góry Mozambiku. Wszedł również na najwyższy punkt w Zimbabwe, a później zobaczył to, z czego słynie Zimbabwe: zwierzęta i wodospady. W Parku Narodowym Mana Pools tropił likaony i lwy, obserwował słonie przechadzające się kilka metrów dalej, a nocami od lwów dzieliła go zaledwie cienka namiotowa moskitiera.

W pobliżu wodospadów Wiktorii latał helikopterem, uprawiał rafting na rzece Zambezi na jednej z najtrudniejszych tras świata i latał na linie zawieszony ponad 100 metrów nad rzeką.

Robert Gondek – podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju, otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach „Podróże”, „Poznaj Świat”, „NPM”, czy „All Inclusive”. Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: W drodze na najwyższe szczyty Afryki. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka suahili.

Tymczasem, w środę, 4 marca o godz. 18:00 Kostrzyński Uniwersytet Każdego Wieku zaprasza na szóstą edycję wykładów z serii: "Kostrzyńskie spotkania z podróżą". Łukasz Szał, uczestnik V edycji projektu GEOPraktyki opowie o Omanie. Dzień później, o godz. 11:00 kostrzyńska Biblioteka Publiczna zaprasza młodzież na spotkanie "Islandia – trzeci żywioł", którego gościem będzie podróżnik Roman Pankiewicz.


R E K L A M A

Fot: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kostrzynie (2-4), Janusz Ludwiczak (1,5-12)

ZOBACZ TAKŻE: Aleksander Doba opowiedział o swojej pierwszej na świecie wyprawie kajakiem przez Atlantyk {► FILM}

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

maj

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Ługowiny

19:30
CZERLEJNO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Czerlejno

21

maj

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Wróblewo

19:00
TARNOWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Tarnowo

22

maj

17:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Węgierskie

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: