Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szkolna biblioteka w Brzeźnie otrzymała ponad tysiąc tomów - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Szkolna biblioteka w Brzeźnie otrzymała ponad tysiąc tomów
10-02-2020 16:41   Janusz Ludwiczak
Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski przekazał ponad 1100 książek zebranych przez mieszkańców Poznania i aglomeracji oraz przedsiębiorców dla biblioteki szkolnej w Brzeźnie. Wśród przekazanych książek znalazły się nie tylko szkolne lektury, ale również słowniki czy beletrystyka.

Poseł Bartłomiej Wróblewski zorganizował zbiórkę książek dla biblioteki Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Brzeźnie po tym, jak odwiedził placówkę pod koniec poprzedniego roku szkolnego.

– W czerwcu, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego spotkałem się z dyrekcją i nauczycielami szkoły w Brzeźnie, pytałem czy szkole można jakoś pomóc. Pan dyrektor powiedział, że brakuje książek, a szkoła nie ma środków na zakup lektur, słowników. Postanowiłem zorganizować zbiórkę, która przekroczyła nasze oczekiwania. Poznaniacy i mieszkańcy, a także przedsiębiorcy naszej aglomeracji przekazali łącznie ponad 1100 tomów – powiedział Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

– Takie małe szkoły wiejskie również są potrzebne. Tutaj kształtuje się tożsamość lokalnej wspólnoty. Szkoła w Brzeźnie istnieje od wielodziesięcioleci. Tu są rubieża aglomeracji poznańskiej. Jestem wdzięczny poznaniakom, że wsparli tak małą wiejską szkołę – dodaje poseł Bartłomiej Wróblewski.

Biblioteka w Brzeźnie ma być dostępna nie tylko dla uczniów szkoły, ale również mieszkańców całego sołectwa i okolic.

– Każde dziecko będzie miało swój egzemplarz lektury omawianej w klasie. Było z nami konsultowane, jakich brakuje tytułów i pozycji. Mamy również kilka książek dla dorosłych. Chciałabym, by biblioteka była dostępna również dla mieszkańców Brzeźna i okolic, by nie musieli oni dojeżdżać do Kostrzyna. Często od absolwentów dostaję zapytania telefoniczne czy mailowe, czy posiadamy poszczególne tytuły – wskazuje Violetta Nowak, nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Brzeźnie.

Teraz bibliotekę czeka dużo pracy.

– Każdą książkę trzeba będzie wpisać dwukrotnie do księgozbioru – najpierw w księgę papierową, a potem do katalogu internetowego – podsumowuje Violetta Nowak.


Komentarze (16)

25-02-2020 21:18:35
Potejtoł
Pamiętacie jak pisałem o bezrefleksyjności pana posła? Życie dostarcza nam coraz to nowych powodów żeby w to uwierzyć.Pan Wróblewski w swojej euforii niedawno zamieścił na swoim profilu facebookowym zdjęcia list poparcia kandydata Dudy,wraz z nazwiskami,adresami,peselami...jeszcze jakiś obrońca się znajdzie?
23-02-2020 23:31:08
REDAKCJA
Proszę trzymać się tematu artykułu. Komentarze niezwiązane bezpośrednio z komentowanym tekstem nie będą akceptowane przez moderatora. Pozdrawiam.
19-02-2020 23:45:05
Do polaka
Afery pis;afera solvere,trole pisu w internecie opłacani,afera wokół caracali,upolitycznianie sądów,samoloty vip,córka leśniczego,afera wypadków sop,listy poparcia do krs,majątek Morawieckiego,afera męża szydło,afera gazowa,inwiligacyjna,afera Macierewicza,Kaczyński i JetAir,afera kartowa,asfaltowa,przekopowa,pegassus,Piotrowicz,itd,itd,itd,aż nie chce się pisać,Pan Red ma rację,przyjdzie nowe wkrótce i się zmieni,szkoda,że będzie trzeba budować wszystko od nowa,bo ci twoi zostawią Polskę w ruinie,a Polska kaczora to rządy jednego człowieka,Duda i Morawiecki nie mają nic do gadania,ma gdzieś Polskę,chce zemścić się na Wałęsie i opozycji,w życiu nic nie osiągnął,sieje tylko nienawiść,ci co popierają pis to są lepsi niby,ludzcy panowie i tym podobne bzdury,co się dzieje zauważ ;strefy wolne od lgbt,nienawiśc,hipokryzja,rasizm,ksenofobia,za żadnych rządów tego nie było,oby nie doszło do wojny polsko -polskiej ,Auschwitz nie spadł z nieba,rodzi się małymi kroczkami polaczku,mnie nie zabrali żadnej emerytury,mam 30 lat,nie robię przewałków vatowskich,pracuję na etacie, ale myślę i obserwuje co się dzieje czego i tobie życzę.
19-02-2020 21:13:27
Red
Panowie przypominacie mi dowcip "pamietnik partyzanta" dziwny Pierwszy przepedzilismy Niemcow Dnia drugiego Niemcy przepedzili nas dziwny trzeci przyszedl Gajowy I przepedZil nas I Niemcow I mam nadzieje ze za 3,5 Roku Najdzie sie nowy Gajowy ktory w tym lesie o nazwie Polska zrobi porzadku a tak nadal bede slyszal ze wy to a wy tamto jak dzieci na podworku
19-02-2020 19:22:17
Polak
Do Nowy - nadal nie odpowiedziałeś - zabrali ci emeryturę resortową, że tak tęsknisz do tego, żeby było tak jak było, czy nie możesz znieść harówki na 500+ wypłacane dzieciom nierobów? A może nie możesz już robić wałków na VAT? Czy może obóz rządzący złamał ci konstytucję i spać po nocach nie możesz? Może nie możesz znieść, że jak to powiedziała MKB: "Jak wiemy, Jarosławowi nie zależy na świecie, na Europie – Jemu zależy tylko na Polsce". Ty pewnie wolisz Klaudię (Klauna) Jachirę!
19-02-2020 19:13:43
do Nowy
Wyłącz TVNienawiść i zobacz afery z czasów PO-PSL: afera taśmowa, afera hazardowa, afera wyciągowa, afera stadionowa, afera autostradowa, afera stoczniowa, afera AmberGold, afera Elewarru, afera z KGHM, grabież 153 mld zł z OFE, wydłużenie wieku emerytalnego o 7 lat dl akobiet i o 2 dla mężczyzn, rozrost biurokracji, wzrost zadłużenia kraju z 530 mld do 1 bln zł, podniesieniu VAT-u na wszystko, podniesienie akcyzy na paliwo, likwidacja ulg podatkowych, zmniejszenie zasiłku pogrzebowego, wprowadzeni nowej opłaty paliwowej, zgoda na wprowadzenie do Polski GMO, przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń, przyjęcie ustawy o bratniej pomocy (ustawa 1066), spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi, utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013, próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych, doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty), podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie), wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł, ograniczenie potencjału militarnego, brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej, wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi, wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latk
18-02-2020 23:39:44
Mieszkaniec
Kazdy ma swoje piendz minut tej władżą sie konczy i kilku starych pracowonikom co grają w jedną trobę
18-02-2020 23:21:05
nick
polak zachłysnąłeś się tą pisowską propagandą,zmień leki albo lekarza.
18-02-2020 23:14:03
Nowy
Do Polaka, polaczku proponuje tobie wyłączyć TVP PIS i włączyć myślenie,może ominęło cię parę ciekawych informacji o twojej ulubionej bandzie pisowskiej,no tak ,przecież na twoich ulubionych pisowskich informacjach lepszemu sortowi tego nie przekażą,pozwól,że ci przypomnę kilka z nich:afera skok,getback,afera KNF,Banaś,Kuchciński,zarobki aniołków Glapińskiego,miliony na Rydzyka,nagrody w rządzie pis,bo to im się należało,afera Plebiaka,afera z kolekcją Czartoryskich,afera bilboardowa,radomska,Misiewicz,afera finansowania solidarnej Polski,wycinka puszczy ,afera funduszu sprawiedliwosci,import węgla z Rosji,afera niepublikowanych wyroków itp,można by wymieniać w nieskończonośc,no i słynny palec Lichockiej,kasa na tvp,a chorzy na raka niech umierają,tych afer jest ponad setka,dokształć się a potem dyskutuj,choć raczej do twojego zapisionego móżdżku nic nie dotrze.Jeszcze twoje wnuki będą spłacać długi po tych popaprańcach,inflacja rośnie,ceny rosną ,nie mówiąc o nienawiści do wszystkich kto nie jest Polakiem,przejrzyj na oczy .Kolejnej kadencji nie doczekają ale możesz sobie pomarzyć o cudzie i nadal żyć tą nadzieją.
18-02-2020 20:06:08
do Nowy
...a wtedy do Brzeźna przyjedzie Jan Vincent Rostowski i powie "piniendzy nie ma i nie będzie". A teraz na poważnie - zabrali ci emeryturę resortową, że tak tęsknisz do tego, żeby było tak jak było, czy nie możesz znieść charówki na 500+ wypłacane dzieciom nierobów? A może nie możesz już robić wałków na VAT? Uspokoję cię - nawet totalni nie wierzą w wygraną za 3,5 roku i powrót do koryta :) więc są szanse, że jeszcze długo będziesz w opozycji.
18-02-2020 14:26:01
Nowy
Polak,myślę, że będzie mógł się sprzedać już w następnej kadencji. Banda tych nieudaczników obecnie nam panujących nie doczeka kolejnej kadencji i oby tak się stało.
17-02-2020 00:50:29
Polak
Może (za ileś tam kadencji) lud będzie się sprzedawał za srebrniki Ziółkowskiemu, Dzikowskiemu, Szydłowskiej, Tomczakowi i Grupińskiemu - czyli tym - oczytanym z konstytucji :)
15-02-2020 20:36:35
nick
Szkoda tylko ,że dyrektor szkoły sprzedał się za garść srebrników pisiorom,ale cóż się nie zrobi aby utrzymać stanowisko....
14-02-2020 19:05:16
Potejtoł
A szkoda po gruntowna lektura tego periodyku zarówno posłowi Wróblewskiemu jak i całemu jego obozowi mogłaby wyjść tylko na dobre.Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś że przyczyną wszelkiego zła na świecie jest niewiedza,pasuje jak ulał do tej sytuacji.Pan poseł nie narażałby się wtedy na zarzuty o,ekhm... bezrefleksyjność w swoich opiniach i działaniach.
13-02-2020 23:26:32
Polak
Niestety egzemplarza konstytucji nie było, ponieważ lotna brygada opozycji, która miała dokonać wręczenia, w tym czasie realizowała ważniejsze zadania w Pucku i Wejherowie!
12-02-2020 23:00:56
Potejtoł
A egzemplarz Konstytucji RP dla pana posła też się znalazł?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

sie

Sanniki
Festyn rodzinny
- euro bungee, eliminator, rowery piwne, grill, grochówka, ciasta, napoje
od godz. 16:00 do późnego wieczora

14

sie

Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- msza odpustowa na cmentarzu, ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i 75-lecie OSP, Raper "Bisek" i Sławomir "Rusek" Urbaniak & Josza, Strefa Zera, zabawa taneczna

15

sie

15:00
Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- Biesiada Kasztelańska na rockową nutę

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: