Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jakub Witkowski został nowym sołtysem Węgierskiego i Ługowin - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Jakub Witkowski został nowym sołtysem Węgierskiego i Ługowin
20-01-2020 23:17   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek mieszkańcy Węgierskiego i Ługowin wybierali nowego sołtysa, po tym, jak dotychczasowy gospodarz wsi złożył rezygnację w związku ze zmianą miejsca zamieszkania.

Od 2014 roku sołtysem Węgierskiego i Ługowin był Mirosław Kruszyński. Rok temu, 20 lutego 2019 został wybrany na drugą kadencję.

– Kończę sołtysowanie, gdyż niestety opuszczam gminę Kostrzyn. Przeprowadzam się do Środy Wlkp. Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom i władzom gminy za współpracę. Żal się rozstawać, ale powierzam sołectwo w dobre ręce. Największym sukcesem jest poprawa infrastruktury drogowej wraz z bezpiecznym przejściem w Ługowinach i poprawa bezpieczeństwa w Węgierskim. Niebawem przebudowany zostanie tam przystanek i pojawi się chodnik. Porażką dla mnie jest brak reakcji ze strony włodarzy naszej gminy na budowę kanalizacji i gazociągu w naszym sołectwie mimo wielu pism, monitów i przy spotkaniach na zebraniach wiejskich w naszej świetlicy – podsumował Mirosław Kucharski, były już sołtys Węgierskiego i Ługowin.

W poniedziałek podczas zebrania wiejskiego mieszkańcy Węgierskiego i Ługowin wybierali nowego sołtysa. Zgłoszony został tylko jeden kandydat – Jakub Witkowski, którego poparło 35 spośród 40 głosujących, z liczącego obecnie 337 mieszkańców sołectwa.

– Działałem już dwie kadencje w radzie sołeckiej. Było dużo głosów mieszkańców, który namawiali mnie, bym kandydował. Na ten rok mamy już uchwalony budżet sołecki, ale myślę, że będziemy dalej organizować wydarzenia, które mają integrować mieszkańców Ługowin i Węgierskiego – powiedział Jakub Witkowski, nowy sołtys Węgierskiego.

Mieszkańcy Węgierskiego i Ługowin wybrali również nową 4-osobową radę sołecką, w której zasiądzie Patrycja Migdałek oraz dotychczasowi członkowie – Małgorzata Jura, Mirosław Knasiak i Anna Ostańska.

Podczas poniedziałkowego zebrania wiejskiego mieszkańcy pytali burmistrza kiedy remontu doczeka się budynek świetlicy wiejskiej w Węgierskim.

– Możemy przeprowadzić remont budynku za 300 tysięcy złotych, ale tylko po to, by raz na pięć lat spotkało się w nim 38 mieszkańców? Na festyn przychodzi garstka osób z Węgierskiego i Ługowin, zdecydowanie więcej osób przyjeżdża z innych części gminy. Obiecuję, że coś zrobimy z tym obiektem, ale musi być sens inwestowania w miejsce, które będzie służyć integracji i spotkań mieszkańców – powiedział Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Jeden z mieszkańców pytał również co ze światłowodem?

– Czynione są starania. Węgierskie i Ługowiny są na liście Inea. W listopadzie były robione pomiary i badania – tłumaczył burmistrz Szymon Matysek.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

16:00
Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne dla mieszkańców dotyczące bezpieczeństwa
►więcej szczegółów

18:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Piast Łubowo

26

cze

17:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Oborniki

27

cze

16:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Parafialny festyn rodzinny
- dmuchany zamek dla dzieci, maxi piłkarzyki, gry i zabawy dla dzieci
- mecz piłki siatkowej - drużyny z Brzeźna, Siedlca i Siedleczka
- loteria fantowa dla dzie

29

cze

18:00
KOSTRZYN, kościół Piotra i Pawła (Fara), ul. Średzka 8
Odpust parafialny

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: