Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstanie plan miejscowy dla części osiedla Grunwaldzkiego w Kostrzynie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Powstanie plan miejscowy dla części osiedla Grunwaldzkiego w Kostrzynie
15-01-2020 00:39   Janusz Ludwiczak
Podczas pierwszej w tym roku sesji kostrzyńscy radni podjęli uchwałę o sporządzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Żeromskiego i Grunwaldzkiej w Kostrzynie, a także dokonali zmian w tegorocznym budżecie, który został uchwalony w połowie grudnia.

Najwięcej czasu radnym zajęło jednak przedstawienie obszernych sprawozdań z pracy wszystkich komisji tematycznych w 2019 r. (rewizyjnej; skarg, wniosków i petycji; budżetowo-prawnej; oświaty, kultury i sportu; rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych oraz zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej).

W dalszej części Rada Miejska Gminy Kostrzyn zatwierdziła plan pracy komisji rewizyjnej oraz skarg, wniosków i petycji na ten rok.

Następnie radni podjęli uchwałę w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Kostrzyn na dofinansowanie likwidacji źródeł niskiej emisji i zastąpienia ich rozwiązaniami proekologicznymi. Wysokość dotacji wyniesie 80%, lecz nie więcej niż 5 tys. zł w przypadku wymiany źródła ciepła na kocioł zasilany paliwem gazowym, kocioł elektryczny lub urządzenie elektryczne będące bezpośrednim źródłem energii cieplnej, kocioł zasilany olejem opałowym, kocioł zasilany paliwem stałym, w tym biomasą lub pompę ciepła. Do 10 tys. zł dofinansowania będą mogły otrzymać wspólnoty mieszkaniowe w przypadku likwidacji co najmniej dwóch "kopciuchów".

Najważniejszym punktem obrad poniedziałkowej sesji było jednak podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w rejonie ulic Żeromskiego i Grunwaldzkiej w Kostrzynie.

Plan miejscowy obejmie obszar o powierzchni ok. 19 hektarów.

– Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwoli na określenie jednoznacznego kierunku zagospodarowania przestrzennego terenu i ustalenie sposobów zagospodarowania i zabudowy terenów, w tym m.in. przejrzystych zasad kształtowania zabudowy dostosowanych do obowiązujących przepisów – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Za było wszystkich 13 obecnych na sesji radnych.

Radni dokonali również zmian w budżecie na 2020 rok, który został uchwalony w połowie grudnia. I tak dochody zwiększone zostały o 35 tys. zł z tytułu podatku od nieruchomości oraz o 15 tys. zł z podatku od środków transportowych. Wydatki bieżące zostały zmniejszone na drogi gminne w kwocie 250 tys. zł. Ponadto radni przekazali 300 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Brzeźno.

Na zakończenie radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia stawek opłat za zajmowanie pasa drogowego dróg gminnych, dla których zarządcą jest Gmina Kostrzyn na cele nie związane z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu, którą do porządku obrad wniósł burmistrz Szymon Matysek.

ZOBACZ TAKŻE: Projekty uchwał, wyniki głosowań i lista obecności radnych


Komentarze (1)

16-01-2020 18:07:49
wc
Coś transmisja zagineła z ostatniej sesji
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

18:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Spotkanie informacyjne ws. programu „Czyste powietrze"

28

paź

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXXIX sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

31

paź

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Piast Łubowo

06

lis

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
X Otwarty Turniej Piłki Siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn

13:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Polonus Kazimierz Biskupi

[ wszystkie ]

Sonda
Czy ulica Poznańska w pobliżu kostrzyńskiego Rynku (po przebudowie) powinna być jednokierunkowa?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: