Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W nocy montowano kładkę nad drogą krajową nr 92. Ruch kierowano przez Siedlec i Gułtowy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W nocy montowano kładkę nad drogą krajową nr 92. Ruch kierowano przez Siedlec i Gułtowy
01-12-2019 22:32   Janusz Ludwiczak
Od sobotniego wieczora przez kilka godzin nieprzejezdna była droga krajowa nr 92, a ruch kierowany był przez Gułtowy. Mostowcy montowali kładkę pieszo-rowerową, która powstaje w Nekli.

Krajowa "dziewięćdziesiątkadwójka" była nieprzejezdna od soboty od godz. 19:00 do niedzielnego poranka. Zamknięty był całkowicie odcinek pomiędzy Starczanowem a Neklą (do skrzyżowania ulic Poznańskiej i Gnieźnieńskiej). Objazd wyznaczono przez Siedlec, Gułtowy, Nowojewo, Giecz, Dzierżnicę i Neklę.

W andrzejkową noc drogowcy i mostowcy montowali kładkę pieszo-rowerową, która powstaje nad drogą krajową nr 92, na wysokości ulicy Poznańskiej i Lipowej w Nekli.

– Budowa kładki pieszo-rowerowej ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych przechodzących przez drogę i bezpieczeństwa kierowców, poprawę przepustowości i warunków ruchu na tym odcinku drogi oraz dostosowanie jezdni i chodników oraz oznakowania do projektowanego układu – wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik wielkopolskiego oddziału GDDKiA.

Kładka, która będzie miała konstrukcje stalową z drewnianym pomostem będzie wyposażona w pochylnię, z której będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne, jednak GDDKiA nie przewidziała na razie budowy wind. W docelowym projekcie ma być zapewnione miejsce na dobudowę szybów dla wind w przyszłości.

Inwestycja będzie kosztować 3 198 110,50 zł i ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Dodajmy, że od poniedziałku, 2 grudnia rozpocznie się II etap robót - nastąpi zamknięcie zewnętrznego pasa ruchu drogi krajowej nr 92 w Nekli, na jezdni prowadzącej w kierunku Wrześni.


Komentarze (23)

09-12-2019 18:33:27
Kolejarz
Powiem tak napewno kładka nie jest potrzebna a jej utworzenie nie wniesie nic do poprawy bezpieczeństwa. A pytanie się osób czy chcą nie ma sensu bo każdy chce mieć robione wszystko koło własnego tyłka. Trzeba spojrzeć szerszym kontem na miasto i nie kierować się tylko swoim interesem. No i lamentować jak by mogło być bo to już historia. Czasu nie cofniesz.
09-12-2019 17:07:13
Krzysztof M
Do Kolejarza; proszę zapytać mieszkańców Nowych Strumian i ul. Strumiańskiej czy jest absurdem kładka w tej lokalizacji. A gdyby dobrze to rozegrać to koszt dla Gminy mógłby żaden lub niewielki.
09-12-2019 15:32:26
Kolejarz
Ksiądz swoje organista swoje. Temat był o kładce ja w tej kwest wyraziłem swoje zdanie. Potrzeba tekiej Kładki jest absurdalna w takiej lokalizacji. Śą miejsca gdzie taka inwestycja miałaby dożo większy sens dla miasta i jego rozwoju
09-12-2019 11:28:40
Kolejarzu
"? Posesję posesjami ale można zaprojektować kladkę by spełniała swoją funkcję" Oczywiście, że można :) Kto nam zabroni zaprojektować i wybudować kłądkę dla pieszych za 15 milionów :) Przecież stać nas na to :):):)
09-12-2019 07:38:54
Do Zdzich
Co do tunelu, kiedyśw Siekierkach Biskupski pouczał Dudzińską, że ważne jest to, co jest w dokumentach, a nie to, co się mówi. Możesz mówić i pisać co chcesz, ja czytam, że Matysek chce zamknąć przejazdy. Co do kwestii odpowiedzialności. Rozumiem, że skoro nie ma odpowiedzialności, to nie ma również zasług . Tunel buduje jedna firma, drogi druga, nadzór robi trzecia. Urząd nie ma nic do tego, w tym nie będzie się więcej przechwalacć postepami nie swojej roboty oraz robić sobie tam zdjęcia. Jedyną zasługą Matyska jest że zadecydował o wyborze bardzo drogich ofert, przez co w 2020 będzie 43 mln kredytu, drugą, że płaci te bardzo drogie faktury. Musisz się na coś Zdzich zdecydować.
08-12-2019 21:22:30
Zdzich
Nadzór inwestorki nad budową układu drogowego wokół tunelu sprawuje w imieniu inwestora firma Euro Invest z Gorzowa,więc to do nich pretensje.Przy tej skali projektach inwestor zleca nadzór podmiotom zewnętrznym.Z drugiej strony w tym miejscu prowadziła też prace PLK przy budowie ekranów dźwiękochłonnych,a z tym Urząd kompletnie nie ma nic wspólnego,więc...jak kulą w płot.Utrzymanie tych dwóch przyjazdów w obliczu powstania tunelu było absurdem i warunkiem PLK wejścia z dofinansowaniem.Czas zamknięcia przejazdów był podyktowany harmonogramem prac prowadzonych na LK 3.Bylo wielokrotnie o tym,nie można było tego zrobić w roku 2021.Jeżeli uważasz że Urząd ma coś na sumieniu w związku z tym nieszczęśliwym wypadkiem zapraszam do Prokuratury Rejonowej
08-12-2019 15:57:43
Mikołaj
Zdzich! Ręczne sterowanie, a jak się coś stanie - To nie my! O tym, że burmistrz sam zdecydował, że będą zamknięte dwa przejazdy było na sesji i na infoKostrzyn cytowane słowa. Co do dziury. Nie musieliby przy niej stać, gdyby była prawidłowo ogrodzona. Nie wiedzą, co się dzieje na terenie gminy? A niedawno sobie zdjęcia na budowie robili łamiąc przepisy BHP. To była inwestycja gminy. Nie tylko wykonawca, przede wszystkim Gmina sprawuje nadzór nad wykonaniem. Wiadomo przecież, że wykonawca chce zaoszczędzić.
08-12-2019 15:07:12
Do Zdzich
Jeżeli chodzi o tunel, to ty doczytaj, Zdzich. List intencyjny który podpisał Matysek, zaczyna się od mniej więcej: ponieważ gmina Kostrzyn chce zlikwidować dwa przejazdy.... List dostępny na oficjalnej stronie gminy, inwestycje gminne, budowa tunelu. Co do nieszczęśliwego wypadku, nadzór nad budową sprawuje inwestor. Kto wg ciebie jest inwestorem? I kto go reprezentuje?
08-12-2019 14:06:12
Zdzich
Mikołaj masz blade pojęcie o tym co mówisz, naprawdę doucz się,zdobądź wiedzę na ten temat potem wypowiadaj się publicznie.Jeżeli twierdzisz że Matysek z Biskupskim mieli stać nad tą dziurą i pilnować żeby nikt do nie nie wpadł to już brak słów.
08-12-2019 00:29:58
Mikołaj
Zdzich! Mylisz się naiwnie pisząc, że burmistrz nie miał nic do powiedzenia. On sam zaproponował zamknięcie dwóch przejazdów. To była jego decyzja. Publicznie tłumaczył to tym, że dla bezpieczeństwa. Szkoda, że dla bezpieczeństwa tak słabo nadzoruje wykonanie inwestycji, bo giną ludzie.
07-12-2019 18:10:31
kolejorz
Dobra robota to by była za połowę tych pieniędzy. A tak to jest rozrzutność. Za swoje nie buduje i jeszcze pensję za to dostaje.
07-12-2019 14:11:42
Kolejarz
Wybudują wam tunel i drogi a Wy dalej niezadowoleni. A kładka by się przydała, a dalej do sklepu do dzkoły itp itd. dasz palec a ugryzą rękę. Burmistrz robi dobrą robotę ale widzę inni myślą że to koncert życzeń
07-12-2019 14:08:16
zdzisiu
Burmistrz mówił, że tunel będzie dofinansowany w 100 procentach. I mówił to wiele razy. Zdzichu ma dobrą pięć, ale wybiórczą. Nie chce pamiętać, że burmistrz zrobił go w balona.
07-12-2019 13:13:21
.
Idąc tokiem rozumowania Zdzicha, wszyscy mieszkańcy gminy tracą 50 baniek, bo ludziom z osiedla grunwaldzkiego nie chciało się czekać 10 minut na przejeździe, kiedy wiozą się swoim szrotem, zamiast iść pieszo istniejacym przejściem podziemnym. Zdzichu, jak dobrze że mamy taką krynicę mądrości jak ty. Jestem spokojny, z takimi ludźmi ten kraj zajdzie daleko.
07-12-2019 10:07:31
Zdzich
To jest straszne,800 m z buta.... tragedia wręcz można się zasapać normalnie.Pomysl chłopie że te 800 m to może być jedyne 800 m dla tego dziecka, które zrobi w ciągu dnia.Tak,to jest poprostu straszne dla ludzi którzy tyłek wożą wszędzie swoim szrotem.Nigdy nikt nie mówił o dofinansowaniu na budowę tunelu i układu drogowego w 100%,to jakieś bzdety.Burmistrz nic nie miał do powiedzenia w sprawie obu przejazdów, czas przestać pisać głupoty wyssane z palca na ten temat
06-12-2019 22:03:39
Mikołaj
Do czego doszło w Kostrzynie - przez zamknięte dwa przejazdy, z osiedla Strumiany będzie dalej do szkoły o 800 metrów, które trzeba będzie pokonywać z buta! Wirtualny zwolennik działań burmistrza- Marcin atakuje ludzi z osiedla, że mają wszystko pod nosem, bo on podobno nie ma. Kochani! Mieszkańcy Osiedla Strumiany mają prawo żądać, bo przez decyzje burmistrza będą ponosić dodatkowo koszty pokonywania 800 m, oni na tym tracą, podobnie jak mieszkańcy osiedla Kórnickiego i Grunwaldzkiego będą ponosić koszty wydłużonej drogi, podobnie gmina Kostrzyn za przejazd komunikacji publicznej będzie ponosić koszty. Zamknięcie dwóch przejazdów naraziło nas na koszty.
06-12-2019 19:49:42
Marcin
Popieram Kostrzyniaka wiara z osiedla w kierunku środy ma wszystko pod nosem a jeszcze kładek rządają heh dobre:-)
06-12-2019 14:06:44
Kolejarzu
"? Posesję posesjami ale można zaprojektować kladkę by spełniała swoją funkcję" Oczywiście, że można :) Kto nam zabroni zaprojektować i wybudować kłądkę dla pieszych za 15 milionów :) Przecież stać nas na to :):):)
06-12-2019 11:32:23
Kolejarzu
"? Posesję posesjami ale można zaprojektować kladkę by spełniała swoją funkcję" Oczywiście, że można :) Kto nam zabroni zaprojektować i wybudować kłądkę dla pieszych za 15 milionów :) Przecież stać nas na to :):):)
06-12-2019 06:47:00
Kolejarz
300 metrów o tyle wydłuzyła się drogą do szkoły dla dzieci z osiedla strumiany. Naprawdę to tylko raptem 4min drogi. Jest taka funkcja na gogglee maps widzę źe wiesz o co chodzi to zmierz sobie odległość bo 800 m do nieprawda. A bezpieczeństwo mieszkańców powinno być ważniejsze niż skracanie drogi po bułki prawda? Posesję posesjami ale można zaprojektować kladkę by spełniała swoją funkcję a jeżeli widzisz same przeszkody to współczuję.
05-12-2019 21:40:30
Krzysztof M
1. Przez powstający tunel droga do szkoły wydłuża się o ok. 800 metrów. 2. W ciągu ul. Półwiejskiej nie bardzo jest miejsce na pobudowanie kładki przez drogę nr 92, kolizja z wjazdami do posesji. 3. Z nieoficjalnych danych; GDDKiA przewiduje podczas remontu drogi krajowej nr 92 na tym skrzyżowaniu zamontować światła. Pozdrawiam i wesołych Świąt.
05-12-2019 12:35:57
Kolejarz
No widzę fantazja Krzysztof M Cię nie opuszcza zobacz jak te dzieciaki mają blisko do szkoły nawet przez tunel który powstaje. A Ty jeszcze chcesz im drogę skracać naprawdę dobry żart. Popatrz ilu ludzi codziennie przechodzi przez trasę 92 w ciągu ul. Pówiejskiej jakie tam jest niebezpieczne przejście i inwestycja w postaci Kładki miała by dużo większy sens niż nad torami. PS. Fakt jest tunel przy cmentarzu ale wtedy droga do szkoły to lekko licząc 3 km więc zastanów się sam co jest bardziej potrzebne.
04-12-2019 22:59:26
Krzysztof M
I u nas przydałaby się kładka nad torami w ciągu ul. Powstańców Wlkp. Dzieciaki z osiedla przy drodze na Środę miałyby bliżej do szkoły, a mieszkańcy bliżej do sklepów. Szkoda, że Burmistrz chwalący się takimi sukcesami, za zamknięcie obydwóch przejazdów przed wybudowaniem tunelu i 50% dofinansowaniem od PKP ( gdzie miało być 100% ) kosztów budowy tunelu nie wynegocjował chociażby takiej kładki.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

21:00
Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

20

sie

13:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Przegląd Piosenki Biesiadnej "Co nam w duszy gra"

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Concordia Murowana Goślina

22

sie

21:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
"Ciemność dnia, światła nocy" - spotkanie popularnonaukowe z Karolem Wójcickim, popularyzatorem astronomii i dziennikarzem naukowym

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: