Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczęła się budowa nowego przedszkola - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Rozpoczęła się budowa nowego przedszkola
04-05-2019 00:26   Janusz Ludwiczak
Ruszyła budowa nowego Przedszkola Miejskiego "Bajkowa Kraina" przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie. Inwestycja, która kosztować będzie ok. 8 mln zł ma zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Nowe kostrzyńskie przedszkole powstanie przy ul. Powstańców Wielkopolskich, za Orlikiem. Obiekt znajdzie się na działce o powierzchni 2985 m². Dwukondygnacyjne przedszkole będzie miało 7 sal, zaplecze sanitarne i techniczne oraz plac zabaw.

– W 2014 roku w wyniku przeprowadzonego naboru do Przedszkola Publicznego nie dostało się kilkadziesiąt dzieci. Dlatego od samego początku naszej działalności robiliśmy wszystko, aby tamta sytuacja więcej się nie powtórzyła. Wyprowadziliśmy ponadto oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Piasta poprawiając warunki pracy i nauki dla dzieci i nauczycieli oddziałów szkolnych. Zaadaptowaliśmy budynek przedszkolny na Osiedlu Grunwaldzkim jako filię Przedszkola Publicznego. Poprzez remonty toalet i sal poprawiliśmy warunki w budynku przy ulicy Średzkiej. W międzyczasie zaproponowaliśmy budowę nowego budynku przedszkola publicznego i decyzją Radnych poprzedniej kadencji budowę i prowadzenie takiego przedszkola w Kostrzynie powierzono prywatnemu operatorowi wyłonionemu w drodze konkursu. Nowy, piękny i nowoczesny obiekt przyjmie przedszkolaków z gminy Kostrzyn już 1 września 2020 roku – wskazuje Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza Gminy Kostrzyn.

Inwestycja będzie kosztować ok. 8 mln zł i zrealizuję ją PPHU Mateo ze Swarzędza.

– Szukaliśmy najkorzystniejszego, również pod względem finansowym dla Gminy, scenariusza. Biorąc przykład także z sąsiednich gmin, ten jest optymalny. Najważniejsze, że dla rodziców opłaty za pobyt dziecka będą dokładnie takie same jak w prowadzonym przez nas Przedszkolu Miejskim przy ulicy Średzkiej. A dzieci będą mogły korzystać z nowoczesnego obiektu – zaznacza Szymon Matysek, burmistrz Gminy Kostrzyn.

Obecne Przedszkole Miejskie "Jacek i Agatka" będzie funkcjonować nadal. Nowy obiekt pozwoli na "odchudzenie" mocno obciążonej placówki przy ul. Średzkiej.

– Przedszkole Miejskie przy ulicy Średzkiej i Grunwaldzkiej z dzisiejszych 11 oddziałów zmniejszy się do 5-6. Zmniejszenie ilości oddziałów w Przedszkolu Miejskim przy ulicy Średzkiej pozwoli też na kontynuowanie gruntownego remontu i przebudowę tego obiektu. Po 30 latach wyremontowaliśmy toalety, wymieniliśmy zabawki i urządzenia na placu zabaw, w tym roku odświeżymy elewację, a w następnych latach planowane są remonty wnętrza – zaznacza wiceburmistrz Waldemar Biskupski.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

lip

Gmina Kostrzyn
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

18

lip

IWNO, Park Mielżyńskich
Serce od Serca
w godz. 13:00-16:00

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

13

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: