Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grali w siatkówkę na pięciu boiskach równocześnie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Grali w siatkówkę na pięciu boiskach równocześnie
06-12-2018 00:25   Janusz Ludwiczak
96 zawodniczek w wieku od 10 do 12 lat z 31 drużyn z całej Wielkopolski wzięło udział w III Otwartych Mistrzostwach w MiniSiatkówce Dziewcząt, które rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie z okazji 10-lecia istnienia Klubu Sportowego "Sokoły".

W III Otwartych Mistrzostwach w Mini Siatkówce Dziewcząt wzięło udział 96 zawodniczek w wieku 10, 11 i 12 lat z 31 drużyn z całej Wielkopolski. m.in. z reprezentacji klubów: Energetyk Poznań, Muks Jantar Kalisz, TKS Siatkarz Jarocin, UKS Lider Rokietnica, SP 1 Września, SKF KS Poznań, Orlik Miłosław, PKS Piast Poniec, UKS Szamotulanin Szamotuły, Volley Academy Września oraz gospodarze - Klub Sportowy "Sokoły Kostrzyn". Zawody odbywały się równocześnie na pięciu boiskach, a łącznie rozegrano 132 mecze.

– Tegoroczne III Otwarte Mistrzostwa w Mini Siatkówce Dziewcząt zorganizowane zostały dla upamiętnienia X-lecia założenia Klubu Sportowego "Sokoły Kostrzyn". W zawodach udział wzięło 31 drużyn - 7 drużyn w kategorii czwórek (rocznik 2006 i młodsze), 10 drużyn w kategorii trójek (rocznik 2007 i młodsze) oraz 16 drużyn w kategorii dwójek (rocznik 2008 i młodsze) – objaśnia Renata Lepczyk z Klubu Sportowego "Sokoły Kostrzyn".

– Po raz pierwszy w Kostrzynie zawody odbyły się w trzech kategoriach jednocześnie. W kategorii dwójek i trójek mecze rozgrywane były w dwóch rundach. W pierwszej rundzie rywalizacja odbywała się w systemie „każdy z każdym” w grupach na czas (przez 8 min.), miejsca zajęte w grupie kwalifikowały do drugiej rundy, w której, również w grupach w systemie „każdy z każdym”, drużyny walczyły o miejsca w turnieju. W kategorii czwórek mecze rozegrano w systemie każdy z każdym do 25 zdobytych punktów – dodaje Renata Lepczyk.

W kategorii dwójek najlepsza okazała się drużyna TKS Siatkarz Jarocin 1, drugie miejsce zajęły siatkarki z SKF KS Poznań, a na podium znalazła się jeszcze druga reprezentacja z Jarocina (TKS Siatkarz Jarocin 2)
Nagrody indywidualne w tej kategorii – statuetkę dla najlepszej siatkarki turnieju z gminy Kostrzyn otrzymała Karolina Wichtowska z Klubu Sportowego Sokoły, a statuetka dla najlepszej siatkarki spoza gminy trafiła do Dagmary Pasiak z TKS Siatkarz Jarocin 1.

Wśród "trójek" pierwsze miejsce zajęły siatkarki z TKS Siatkarz Jarocin, drugie miejsce z Energetyka Poznań, a trzecie reprezentantki MUKS Jantar Kalisz.
Nagrody indywidualne w kategorii trójek – statuetki dla najlepszej siatkarki wywalczyły Joanna Piotrowicz (TKS Siatkarz Jarocin) oraz Alicja Kasperczak (Energetyk Poznań).

Z kolei w kategorii czwórek na podium znalazły się dziewczyny z TKS Siatkarz Jarocin (1 miejsce), KS Sokoły Kostrzyn (2 miejsce) oraz z Lider Pobiedziska (3 miejsce).
Nagrody indywidualne w kategorii czwórek – statuetkę dla najlepszej siatkarki turnieju z gminy Kostrzyn otrzymała Wiktoria Nowicka (KS Sokoły Kostrzyn), natomiast statuetkę dla najlepszej siatkarki spoza gminy – Oliwia Pasiak (TKS Siatkarz Jarocin).

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy, natomiast trzem najlepszym drużynom zostały wręczone puchary oraz złote, srebrne i brązowe medale.

– Rywalizacja w ramach Otwartych Mistrzostw z zawodniczkami o bardzo wysokich umiejętnościach i poziomie wyszkolenia taktycznego była bardzo cennym doświadczeniem zarówno dla zawodniczek, jak i trenerów. Zawodniczki Klubu Sportowego "Sokoły Kostrzyn" właśnie zakończyły cykl szkoleń w ramach Rządowego Programu "Klub", na który nasz klub otrzymał w bieżącym roku dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy złotych. Tegoroczny turniej był również wyzwaniem logistycznym dla organizatorów. Po raz pierwszy zostały przeprowadzone w nowej hali sportowej przy SP nr 1 w Kostrzynie jednocześnie rozgrywki w trzech kategoriach. Pozytywne emocje towarzyszące zmaganiom budujące drużynę, zdobyte doświadczenia, sprawnie przeprowadzone rozgrywki pozwalają uznać III Otwarte Mistrzostwa w Mini Siatkówce Dziewcząt za bardzo udane – podsumowuje Renata Lepczyk.


R E K L A M A

Komentarze (1)

06-12-2018 20:42:46
Michał
Gratulacje dla dziewcząt z K.S. Sokoły Kostrzyn. Drużyna na medal!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lut

10:30
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Dziadek do orzechów”

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XIX sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

28

lut

18:00
TRZEK, świetlica wiejska
Warsztaty budowania domków dla ptaków
Zapisy: tel. 608 215 384 lub e-mail: info@trzek.pl

01

mar

16:30
GUŁTOWY, kościół św. Kazimierza, ul. Pałacowa 8
Odpust parafialny

04

mar

18:00
KOSTRZYN, Restauracja "Biesiada", Rynek 9
GEOPraktyki - Wokół Pustyń Omanu

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w centrum Kostrzyna powinna powstać strefa płatnego parkowania? ►więcej szczegółów

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: