Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowy radny złożył ślubowanie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nowy radny złożył ślubowanie
05-06-2020 09:51   Janusz Ludwiczak
"Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg" – tymi słowami nowowybrany radny Mikołaj Stasinski złożył ślubowanie na radnego miejskiego gminy Kostrzyn.

Na początku czwartkowej już 21. sesji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn odbyło się ślubowanie nowego radnego, którego pod koniec kwietnia w wyborach uzupełniających wybrali mieszkańcy osiedla Grunwaldzkiego w Kostrzynie.

Ślubowanie rozpoczęło się od wręczenia zaświadczenia o wyborze na radnego przez przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Kostrzynie.

– W dniu 26 kwietnia w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn pan Mikołaj Stasinski otrzymał największą ilość głosów. W imieniu Miejskiej Komisji Wyborczej składam panu gratulacje i życzę dużo sukcesów na tej niełatwej drodze – powiedział Franciszek Kubacki, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Kostrzynie.

Radni, którzy uzyskają mandat w czasie trwania kadencji ślubowanie muszą złożyć na pierwszej sesji, na której są obecni, przed przystąpieniem do wykonywania mandatu.

Po przeczytaniu roty: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców" nowo wybrany radny, Mikołaj Stasinski powiedział: "Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg".

– Dziękuję wszystkim za tak ciepłe przyjęcie. Przed nami teraz ciężki okres, dużo pracy. Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom osiedla Grunwaldzkiego, którzy na mnie głosowali. Mam nadzieję, że wszystkie cele, które zaplanowaliśmy uda się zrealizować – powiedział radny Mikołaj Stasinski.

Nowy radny, Mikołaj Stasinski ma 41 lat. Od wielu lat związany jest z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kostrzynie, zajmuje się kształceniem i szkoleniem młodych adeptów sztuki pożarniczej w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci, a w chwili wolnej aktywnie spędza swój czas z rodziną i przyjaciółmi wybierając się na wycieczki rowerowe.

Mikołaj Stasinski został wybrany na radnego w wyborach uzupełniających, które odbyły się 26 kwietnia i zostały przeprowadzone w związku z wygaśnięciem mandatu, po nagłej śmierci w styczniu radnego Tomasza Janiaka, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Frekwencja wyniosła wówczas 17,29% – w głosowaniu wzięło udział 170 osób spośród 983 uprawnionych do głosowania. Mikołaj Stasinski, który startował z komitetu wyborczego Nowego Oblicze Gminy uzyskał 77,65% głosów (132). O mandat radnego ubiegało się w sumie troje kandydatów. Elżbieta Kotarska uzyskała 23 głosy (13,53%), a Jadwigę Balcerek z KWW Nasze Grunwaldzkie poparło 15 osób (8,82%).

– W radzie chciałbym, by w każdym sołectwie w gminie znajdowały się defibrylatory, przeprowadzone zostały szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Jeżeli chodzi o inwestycje to dużo da oddanie do użytku tunelu pod linią kolejową, ułatwi on komunikację z osiedlem Grunwaldzkim. W planach jest budowa kolejnych ulic.
– Nie rezygnuję z OSP. Będę działał dalej. To jest mój konik, moja pasja, lubię pomagać ludziom. Chcę się zajmować młodzieżą, prowadzić dalej młodzieżową grupę pożarniczą.
– Będę chciał dalej kontynuować działania śp. Tomka Janiaka
– mówił w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl tuż po ogłoszeniu wyników wyborów Mikołaj Stasinki, nowowybrany radny gminy Kostrzyn.

Przypominamy odpowiedzi pytania kandydata, obecnego już radnego, które udzielił przed wyborami.

Dlaczego zdecydował się Pan kandydować do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn?
Jestem mieszkańcem Osiedla Grunwaldzkiego od dzieciństwa znam tutejszą społeczność. W klubie Nowe Oblicze Gminy widzę wiele osób z którymi mógłbym skutecznie współpracować na rzecz naszego osiedla, miasta i gminy.

Dlaczego warto oddać właśnie na Pana głos?
Myślę, że warto oddać na mnie głos ponieważ jestem charyzmatycznym, pogodnym, otwartym na współprace mieszkańcem Osiedla Grunwaldzkiego. Moją pasją jest działalność z ludźmi i dla ludzi.

Co chce Pan wnieść do kostrzyńskiego samorządu?
Do kostrzyńskiego samorządu chciałbym wnieść wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa m.in. w dziedzinie przeciwpożarowej oraz podzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Chciałbym być ambasadorem pomysłu aby w każdej większej miejscowości w naszej gminie ogólnodostępny był defibrylator. W ostatnich latach wspólnie ze strażakami z OSP Kostrzyn szkoliłem mieszkańców z umiejętności jego obsługi. Chcę to kontynuować. Uważam, że mogę też wnieść świeże spojrzenie, zapał i wiedzę potrzebną w pracach rady.

Jakie Pana zdaniem są najważniejsze problemy osiedla Grunwaldzkiego i okolic?
Wiele tematów dotyczących Osiedla Grunwaldzkiego to tematy dotyczące również Osiedla Kórnickiego. I to widać było dotychczas przyglądając się pracy a bardziej współpracy Radnych: Ś.p. Tomka Janiak i Grzegorza Banaszaka. Największy problem, który od dziesięcioleci dotyczył wszystkich Mieszkańców południowej części miasta to problem komunikacyjny. Dziś na naszych oczach powstanie tunel, nowy układ komunikacyjny, który w ogromnym stopniu wpłynie na jakoś i komfort życia Mieszkańców. Przed gminą i Radnymi wyzwania przed wszystkim dotyczącymi modernizacji czy budowy pozostałych ulic. Koniecznym jest dokończenie modernizacji nawierzchni ulic Witosa, Matejki, Kwiatowej, Alei 3 Maja z zachowaniem dotychczasowego charakteru z nasadzeniami i obeliskiem. Będę również zabiegał o dokończenie modernizacji ulicy Wiosny Ludów. Ma przecież ona ogromne znaczenie dla obydwu Osiedli. Wiem, że są dokumenty projektowe na te inwestycje gotowe i będę zabiegał o to by doczekały się jak najwcześniej remontu. Ostatnio analizowałem projekt modernizacji i przedłużenia ulicy Storczykowej do ulicy Grunwaldzkiej. To bardzo dobry pomysł. Wiem, że gmina będzie ubiegać się o środki zewnętrzne na ten cel. Mam nadzieję, że uda się je pozyskać i jak najszybciej przejść do realizacji.

Rada Miejska Gminy Kostrzyn pełnić będzie kadencję do 2023 roku. Jakie 4 najważniejsze sprawy widzi Pan do załatwienia w ciągu najbliższych czterech lat?

  1. Priorytetem dla całej gminy musi być poprawa złego stanu powietrza spowodowane spalaniem przez mieszkańców opału w piecach tradycyjnych, poprzez zwiększenie środków w miejskim programie „Czyste powietrze”;
  2. Ważne są inwestycje drogowe a więc myślę o dalszej modernizacji ulic, o którym wspominałem. Ale również chciałbym aby kontynuowane były prace nad terenami wypoczynku i rekreacji, dlatego wspierać będę dalsze prace nad rewitalizacją cieku Strumień i terenów powstałych po byłym Jeziorze Pło, które starsi Mieszkańcy często wspominają.
  3. Podczas ostatniego spotkania Mieszkańców Osiedli Grunwaldzkiego i Kórnickiego z władzami gminy padały propozycje aby po wybudowaniu tunelu powstał projekt organizacji ruchu kołowego na całym Osiedlu Grunwaldzkim. Chciałbym zaangażować się w rozmowy z Mieszkańcami na ten temat i być ich głosem w pracach nad tym dokumentem;
  4. Dla wielu Mieszkańców Osiedla Grunwaldzkiego, szczególnie aktywnych sportowo, brakuje połączenia ścieżką pieszo-rowerową ulicy Grunwaldzkiej z Czerlejnkiem. Gmina ma projekt na tą inwestycję. Będę zabiegał o jej realizację.

Czy w Kostrzynie należy wprowadzić strefę płatnego parkowania?
W związku z wprowadzeniem strefy płatnego parkowania będzie większa rotacja pojazdów co spowoduje zwolnienie dotąd niedostępnych miejsc parkingowych . Mimo, że najczęściej w ruchu po mieście korzystam z roweru, często obserwuje zastawione ulice w centrum miasta.

Jakie jest Pana zdanie na temat budowy tunelu?
Kostrzyński tunel to inwestycja która od lat budzi sporo emocji, cieszę się że jestem świadkiem tego jakże ważnego przedsięwzięcia, jestem przekonany że po przyszłorocznym otwarciu ruch z naszego osiedla będzie łatwiejszy i dogodniejszy. Spełnią się marzenia Mieszkańców nie tylko Osiedli Grunwaldzkiego i Kórnickiego ale i całego miasta.

Jak ocenia Pan dotychczasową pracę Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn i burmistrza?
Pracę Rady Miejskiej i Burmistrza Gminy Kostrzyn oceniam pozytywnie. Ostatnie lata to działania i inwestycje, które czekały na realizację od dziesięcioleci. Miło żyje się w gminie, która się rozwija i która dba o wszystkich Mieszkańców od najmłodszych po seniorów.


Komentarze (4)

11-06-2020 16:43:21
Max
Przecież od początku było wiadomo, że to człowiek zastępcy. Co w tym złego?
06-06-2020 09:19:53
@ela
Jakie swoje zdanie ? Przecież w całości popiera program, retorykę i wszelki "mądrości" burmistrza i jego asystenta.
05-06-2020 23:00:11
mieszkaniec os. Grunwaldzkiego
Gratulacje i powodzenia.
05-06-2020 21:34:08
ela
Fajny człowiek ale wypowiedzi chyba zastepcy a gdzie swoje zdanie
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

09:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn o Puchar Burmistrza
(sala sportowa)

30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: