Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w gminie. Wzrosła liczba osób w kwarantannie domowej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w gminie. Wzrosła liczba osób w kwarantannie domowej
12-05-2020 23:19   Janusz Ludwiczak
– Potwierdzony został drugi przypadek koronawirusa na terenie gminy Kostrzyn. Osoba miała kontakt z osobą w pracy, u której zauważono objawy choroby. Sama podjęła decyzje o przeprowadzeniu testu. Wynik okazał się dodatni. Osoba czuje się bardzo dobrze. Nie ma żadnych objawów wysokiej gorączki czy duszności. Osoba znajduje się pod opieką rodziny – informuje Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

We wtorek burmistrz poinformował o drugim przypadku zakażenia koronawirusem na terenie gminy Kostrzyn.

– Potwierdzony został drugi przypadek koronawirusa na terenie gminy Kostrzyn. Osoba miała kontakt z osobą w pracy, u której zauważono objawy choroby. Sama podjęła decyzje o przeprowadzeniu testu. Wynik okazał się dodatni. Decyzją Sanepidu chorobę może przechodzić na kwarantannie w domu. Osoba czuje się bardzo dobrze. Nie ma żadnych objawów wysokiej gorączki czy duszności. Osoba znajduje się pod opieką rodziny – informuje Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terenie gminy Kostrzyn stwierdzono 10 kwietnia. Mieszkaniec Iwna zakaził się Covid-19 wykonując swoje obowiązki służbowe i będąc w delegacji kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania. Przez cały czas mężczyzna zakażony koronawirusem przebywał w kwarantannie, w swoim domu. Miał jedynie lekkie objawy grypy, gorączkę i kaszel. Nie wymagał hospitalizacji. Po niespełna dwóch tygodniach, 23 kwietnia osoba zarażona koronawirusem miała zrobiony test. Wynik okazał się ujemny, a zakażony mieszkaniec wyzdrowiał.

Z 10 do 26 wzrosła również liczba osób w kwarantannie domowej.

– Na 12 maja na godz. 19:00 na terenie gminy Kostrzyn zgodnie z zaleceniami i instruktarzem w związku z przekroczeniem granic, w kwarantannie domowej wg informacji posiadanych przez Komisariat Policji w Kostrzynie oraz Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego przebywa aż 26 osób. Żadna z osób nie zgłasza pogorszenia stanu zdrowia. Część z nich przechodzi kwarantannę w związku z przyjazdem do Polski z zagranicy, w celu podjęcia prac sezonowych. Jednak przed ich rozpoczęciem osoby te zobowiązane są do odbycia kwarantanny – wyjaśnia w komunikacie burmistrz Szymon Matysek.

Wzrosła również zakażonych Covid-19 w sąsiedniej gminie Swarzędz.

– Niestety, dzisiaj (12 maja) wykryty został kolejny, dziewiąty już przypadek zachorowania. Osoba zakażona przebywa w szpitalu. Tak więc, od początku pandemii w gminie Swarzędz odnotowano 9 przypadków zachorowania z powodu koronawirusa (2 osoby przebywają w szpitalu, 4 pozostają w izolacji domowej, a 3 już wyzdrowiały). Wszystkim życzymy zdrowia – wyjaśnia Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza.

Z kolei w gminie Pobiedziska zakażona jest jedna osoba, nikt nie jest hospitalizowany. Do tej pory żadnego przypadku zachorowania na koronowirusa nie stwierdzono w gminie Kleszczewo.

W całej aglomeracji poznańskiej do tej pory stwierdzono 192 przypadki zachorowań na Covid-19, z czego wciąż chorych jest 95 osób. Zmarły 2 osoby (z gminy Kórnik i Mosina), 93 osoby wyzdrowiały.

W Wielkopolsce odnotowano 1710 przypadków zakażeń Covid-19, 123 osoby zmarły, a 579 wyzdrowiało. Obecnie w regionie hospitalizowanych są 322 osoby, poddanych izolacji lub kwarantannie jest 10 138 osób, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest aktualnie 345 osób.

W skali Polski potwierdzono zakażenie u 16 921 osób. Zmarło 839 osób, a 6 131 wyleczono.
Minsterstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem o 595 nowych przypadkach zakażonych koronawirusem - to najwięcej do tej pory w ciągu doby (najwięcej jest wśród górników na Śląsku).

W wyniku zachorowań na COVID-19 na całym świecie potwierdzono już ponad 4 miliony przypadków (4 239 872). Na koronawirusa zmarło ponad 290 tysięcy osób (290 390), z czego najwięcej w USA – 81 847, w Wielkiej Brytanii – 32 769, we Włoszech – 30 911, we Francji – 26 994, w Hiszpanii – 26 744, w Brazylii – 12 065, w Belgii – 8 761, w Niemczech – 7 718, w Holandii – 5 529, w Kanadzie – 5 293, w Chinach – 4 637, w Szwecji – 3 313.


Komentarze (5)

13-05-2020 11:34:21
Red
Czy podawanie informacji przez brukowce typu "na koronawirusa zmarł ksiadz (tu imię i nazwisko) jest moralne.
13-05-2020 11:30:28
Niki
No własnie to ja tobie się pytam bo to ty prosisz o bardziej dokładne dane mnie to nie interesuje a choremu życzę zdrowia i spokoju Proszę o czytanie ze zrozumieniem i życzę miłego dnia każdy jest mądry dopóki na niego nie padnie
13-05-2020 10:51:40
mieszkaniec
@Ewa: A jakbyś ty się czuła, gdyby podali Twoje dane - dokładny adres wraz z oznaczeniem czerwonymi tablicami! Uwaga tutaj leży zakażona!
13-05-2020 10:39:24
Niki
Bardziej dokładnie ? No to może przed jego domem ogłoszenie na płocie wywiesić ,żeby jemu i całej rodzinie jeszcze gorzej było a ludzie z całego miasta będą się schodzić i na zmianę pilnować żeby przypadkiem nikt nie wyszedł a najlepiej to jeszcze od razu ich usunąć z miasta bo ktoś się przypadkiem zarazi
13-05-2020 07:11:24
Ewa
Mieszkańcy powinni być informowani bardziej dokładnie , żeby ustrzec się przed przypadkowym zarażeniem i żeby nabrać większej odpowiedzialności za swoje zdrowie . Po zniesieniu niektórych zaostrzeń nasz naród się rozbestwił i tylko czekać na wzrost zachorowań . Pozdrawiam i życzę choremu szybkiego powrotu do zdrowia .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

maj

18:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Błękitni Owińska

16

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogrom Luboń

23

maj

14:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

29

maj

10:00
Kostrzyn
Kurdeszowy Rajd Samochodowy

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Dino

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań/Swarzędz/Środa/Pobiedziska/Nekla/Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: