Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w gminie. Wzrosła liczba osób w kwarantannie domowej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w gminie. Wzrosła liczba osób w kwarantannie domowej
12-05-2020 23:19   Janusz Ludwiczak
– Potwierdzony został drugi przypadek koronawirusa na terenie gminy Kostrzyn. Osoba miała kontakt z osobą w pracy, u której zauważono objawy choroby. Sama podjęła decyzje o przeprowadzeniu testu. Wynik okazał się dodatni. Osoba czuje się bardzo dobrze. Nie ma żadnych objawów wysokiej gorączki czy duszności. Osoba znajduje się pod opieką rodziny – informuje Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

We wtorek burmistrz poinformował o drugim przypadku zakażenia koronawirusem na terenie gminy Kostrzyn.

– Potwierdzony został drugi przypadek koronawirusa na terenie gminy Kostrzyn. Osoba miała kontakt z osobą w pracy, u której zauważono objawy choroby. Sama podjęła decyzje o przeprowadzeniu testu. Wynik okazał się dodatni. Decyzją Sanepidu chorobę może przechodzić na kwarantannie w domu. Osoba czuje się bardzo dobrze. Nie ma żadnych objawów wysokiej gorączki czy duszności. Osoba znajduje się pod opieką rodziny – informuje Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terenie gminy Kostrzyn stwierdzono 10 kwietnia. Mieszkaniec Iwna zakaził się Covid-19 wykonując swoje obowiązki służbowe i będąc w delegacji kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania. Przez cały czas mężczyzna zakażony koronawirusem przebywał w kwarantannie, w swoim domu. Miał jedynie lekkie objawy grypy, gorączkę i kaszel. Nie wymagał hospitalizacji. Po niespełna dwóch tygodniach, 23 kwietnia osoba zarażona koronawirusem miała zrobiony test. Wynik okazał się ujemny, a zakażony mieszkaniec wyzdrowiał.

Z 10 do 26 wzrosła również liczba osób w kwarantannie domowej.

– Na 12 maja na godz. 19:00 na terenie gminy Kostrzyn zgodnie z zaleceniami i instruktarzem w związku z przekroczeniem granic, w kwarantannie domowej wg informacji posiadanych przez Komisariat Policji w Kostrzynie oraz Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego przebywa aż 26 osób. Żadna z osób nie zgłasza pogorszenia stanu zdrowia. Część z nich przechodzi kwarantannę w związku z przyjazdem do Polski z zagranicy, w celu podjęcia prac sezonowych. Jednak przed ich rozpoczęciem osoby te zobowiązane są do odbycia kwarantanny – wyjaśnia w komunikacie burmistrz Szymon Matysek.

Wzrosła również zakażonych Covid-19 w sąsiedniej gminie Swarzędz.

– Niestety, dzisiaj (12 maja) wykryty został kolejny, dziewiąty już przypadek zachorowania. Osoba zakażona przebywa w szpitalu. Tak więc, od początku pandemii w gminie Swarzędz odnotowano 9 przypadków zachorowania z powodu koronawirusa (2 osoby przebywają w szpitalu, 4 pozostają w izolacji domowej, a 3 już wyzdrowiały). Wszystkim życzymy zdrowia – wyjaśnia Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza.

Z kolei w gminie Pobiedziska zakażona jest jedna osoba, nikt nie jest hospitalizowany. Do tej pory żadnego przypadku zachorowania na koronowirusa nie stwierdzono w gminie Kleszczewo.

W całej aglomeracji poznańskiej do tej pory stwierdzono 192 przypadki zachorowań na Covid-19, z czego wciąż chorych jest 95 osób. Zmarły 2 osoby (z gminy Kórnik i Mosina), 93 osoby wyzdrowiały.

W Wielkopolsce odnotowano 1710 przypadków zakażeń Covid-19, 123 osoby zmarły, a 579 wyzdrowiało. Obecnie w regionie hospitalizowanych są 322 osoby, poddanych izolacji lub kwarantannie jest 10 138 osób, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest aktualnie 345 osób.

W skali Polski potwierdzono zakażenie u 16 921 osób. Zmarło 839 osób, a 6 131 wyleczono.
Minsterstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem o 595 nowych przypadkach zakażonych koronawirusem - to najwięcej do tej pory w ciągu doby (najwięcej jest wśród górników na Śląsku).

W wyniku zachorowań na COVID-19 na całym świecie potwierdzono już ponad 4 miliony przypadków (4 239 872). Na koronawirusa zmarło ponad 290 tysięcy osób (290 390), z czego najwięcej w USA – 81 847, w Wielkiej Brytanii – 32 769, we Włoszech – 30 911, we Francji – 26 994, w Hiszpanii – 26 744, w Brazylii – 12 065, w Belgii – 8 761, w Niemczech – 7 718, w Holandii – 5 529, w Kanadzie – 5 293, w Chinach – 4 637, w Szwecji – 3 313.


Komentarze (5)

13-05-2020 11:34:21
Red
Czy podawanie informacji przez brukowce typu "na koronawirusa zmarł ksiadz (tu imię i nazwisko) jest moralne.
13-05-2020 11:30:28
Niki
No własnie to ja tobie się pytam bo to ty prosisz o bardziej dokładne dane mnie to nie interesuje a choremu życzę zdrowia i spokoju Proszę o czytanie ze zrozumieniem i życzę miłego dnia każdy jest mądry dopóki na niego nie padnie
13-05-2020 10:51:40
mieszkaniec
@Ewa: A jakbyś ty się czuła, gdyby podali Twoje dane - dokładny adres wraz z oznaczeniem czerwonymi tablicami! Uwaga tutaj leży zakażona!
13-05-2020 10:39:24
Niki
Bardziej dokładnie ? No to może przed jego domem ogłoszenie na płocie wywiesić ,żeby jemu i całej rodzinie jeszcze gorzej było a ludzie z całego miasta będą się schodzić i na zmianę pilnować żeby przypadkiem nikt nie wyszedł a najlepiej to jeszcze od razu ich usunąć z miasta bo ktoś się przypadkiem zarazi
13-05-2020 07:11:24
Ewa
Mieszkańcy powinni być informowani bardziej dokładnie , żeby ustrzec się przed przypadkowym zarażeniem i żeby nabrać większej odpowiedzialności za swoje zdrowie . Po zniesieniu niektórych zaostrzeń nasz naród się rozbestwił i tylko czekać na wzrost zachorowań . Pozdrawiam i życzę choremu szybkiego powrotu do zdrowia .

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących
w godz. 8:30-14:00

20:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Ostatnia nadzieja - Biuro Matrymonialne"
- koncert (transmisja internetowa na profilu MGOK)

18

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Bezpłatne badanie mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat
Rejestracja: tel. 68 41 41 411

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw koronawirusowi gdy już będzie dostępna szczepionka?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: