Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W kwietniu odbędą się wybory uzupełniające do rady gminy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W kwietniu odbędą się wybory uzupełniające do rady gminy
18-02-2020 15:57   Janusz Ludwiczak
19 kwietnia odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn w okręgu nr 9, czyli obejmującym część osiedla Grunwaldzkiego.

27 stycznia w wieku 50 lat zmarł Tomasz Janiak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Jak już informowaliśmy oznacza to, że wygasł mandat radnego, a w ciągu 3 miesięcy przeprowadzone zostaną wybory uzupełniające.

– Mandat radnego Tomasza Janiak został wygaszony postanowieniem Komisarza Wyborczego w Poznaniu I z dnia 3 lutego 2020 r. Zgodnie z art. 385 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019 r. poz. 684 i 1504) wojewoda zarządza wybory uzupełniające – wyjaśnia portalowi InfoKostrzyn.pl Emilia Biadacz z delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Poznaniu.

Wiadomo już, że wybory uzupełniające przeprowadzone zostaną 19 kwietnia w godz. od 7:00 do 21:00 w Okręgu nr 9, obejmującą znaczną część kostrzyńskiego osiedla Grunwaldzkiego – Aleje 3 Maja, ulice: Broniewskiego, Chełmońskiego, Czesława Miłosza, Dąbrowskiego, Grunwaldzka, Kopernika, Kwiatowa, Matejki, Prądzyńskiego, Sienkiewicza, Witosa i Wyspiańskiego.

Do poniedziałku, 24 lutego włącznie w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego przy ul. Kościuszki 93 w Poznaniu (w godz. od 7:30 do 15:30) przyjmowane będą zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych. Zgłoszenia samych list kandydatów przyjmowane będą w Miejskiej Komisji Wyborczej w Kostrzynie do połowy marca.

Z kolei do 20 marca przyjmowane będą zgłoszenia do składu obwodowej komisji wyborczej, która przeprowadzi głosowanie.

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn odbędą się 19 kwietnia w godz. od 7:00 do 21:00.

Wszystkie informacje dotyczące wyborów dostępne są na stronie internetowej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Poznaniu.

Śp. radny Tomasz Janiak podczas poprzednich wyborów samorządowych w październiku 2018 r. uzyskał 79,85%, czyli 440 głosów. Jego rywalem był Mirosław Rusin z PiS (20,15% – 111 głosów). Frekwencja wyniosła wtedy 52,66%.

ZOBACZ TAKŻE: Zmarł radny Tomasz Janiak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

wrz

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Huragan Pobiedziska

20

wrz

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Patriot Mieścisko

22

wrz

17:30
Brzeźno
Powitanie nowego wozu bojowego

25

wrz

11:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
"Ups! Arka odpłynęła"
► bilety

26

wrz

20:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Wieczorek Poetycki"
► rejestracja

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się drugiej fali koronawirusa i powrotu obostrzeń?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: