Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Gułtowach rozpoczęła się budowa ekranów akustycznych - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Gułtowach rozpoczęła się budowa ekranów akustycznych
04-11-2019 07:35   Janusz Ludwiczak
Już niebawem w Gułtowach będzie trochę ciszej, a to za sprawą ekranów akustycznych, które mają zmniejszyć poziom hałasu oraz drgań.

Ekrany akustyczne są częścią inwestycji, polegającej na modernizacji trasy kolejowej E20 pomiędzy Poznaniem a Warszawą.

– Mają zmniejszyć poziom hałasu oraz drgań, które mogą powodować przejeżdżające pociągi. Bariery dźwiękochłonne budowane są w miejscach określonych decyzją środowiskową, wydaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Została ona poprzedzona szczegółowymi badaniami akustycznymi. W gminie Kostrzyn ekrany powstają obecnie w Gułtowach, docelowo staną również w Kostrzynie, w okolicy budowanego wiaduktu, który zastąpi przejazd kolejowo-drogowy. Ekrany zostały dobrane w ten sposób, by odpowiednio chroniły mieszkańców, a jednocześnie by nie zagrażały zwierzętom – zapowiada Radosław Śledziński, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych.

Wszystkie prace związane z montażem ekranów mają zakończyć się wiosną.

– Po zakończeniu wszystkich prac na linii ponownie wykonamy badania natężenia hałasu. Jeśli analizy wykażą, że poziom dźwięków powstających przez przejeżdżające pociągi jest zbyt duży, zostaną podjęte decyzje o ewentualnych dalszych działaniach. Chciałbym też przypomnieć, że nowoczesne, bezstykowo ułożone tory na trasie z Poznania do Warszawy zmniejszają już poziom drgań i hałasu. Dodatkowo oddziaływanie linii kolejowej zmniejszyło także szlifowanie torów, które przeprowadziliśmy wiosną tego roku – zaznacza Radosław Śledziński z PKP Polskie Linie Kolejowe.


Komentarze (2)

06-11-2019 22:57:36
Marceli
I bardzo dobrze że niskie są te ekrany, zresztą...potrzebne jak świni siodło...
06-11-2019 05:06:01
Gabrś
Witam W Kostrzynie robią ekrany Przepraszam parodie ekranów Płotek ekranowy Ale w Głutowach jest wysoki widać gołym okiem

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

gru

15:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

19

gru

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XVII sesja (budżetowa) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

12

sty

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- 28. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Sonda
Ile planujesz w tym roku wydać na święta?

Do 300 złotych

Nie więcej niż 500 zł

Szacuję, że będzie to do 1 tys. zł

Między 1000 a 1500 zł

Powyżej 1500 zł


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: