Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Wobec osób umieszczających kamienie w pasie drogowym będą wyciąganie konsekwencje" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Wobec osób umieszczających kamienie w pasie drogowym będą wyciąganie konsekwencje"
27-09-2021 10:51   Janusz Ludwiczak
Parkowanie pojazdów w miejscach utrudniających przejazd, spożywanie alkoholu na stacjach i w parkach, zaśmiecanie skwerów czy kamienienie i inne przedmioty umieszczane w pasie drogowym – to tematy poruszane podczas zebrań wiejskich z przedstawicielami kostrzyńskiej policji.

Obecnie odbywają się zebrania wiejskie, w trakcie których ustalane są Fundusze Sołeckie na 2022 r. W spotkaniach tych uczestniczą również dzielnicowi.

– W Siekierkach dochodzi do zaśmiecania i aktów dewastacji na skwerze przy ul. Poznańskiej. W Siedlcu -zaśmiecanie poprzez wywożenie odpadów na teren zielony oraz stawów hodowlanych. Powyższe zagadnienia objęte są działaniami prioretytowymi. Ponadto problemem są gałęzie drzew wyrastające poza ogrodzenia zarówno na działki sąsiadów jak i drogi publiczne – wyjaśnia aspirant sztabowy Tomasz Kasprzak z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Policja zapowiada również wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, którzy umieszczają kamienienie i inne przedmioty oraz dokonują nasadzeń w pasie drogowym przy posesjach.

– Mieszkańcy zagospodarowują teren pasów drogowych na trawniki co w pewien sposób jest dozwolone, lecz nie można sądzić krzewów, które ograniczają widoczność oraz umieszczać przy krawędzi jezdni kamieni, które stwarzają realne niebezpieczeństwo. Wobec osób umieszczających kamienie lub inne przedmioty w pasie drogowym na skraju łączącym go z jezdnią będą wyciąganie konsekwencje. Na drogach gminnych zakazana jest też budowa własnych progów spowalniających. Ponadto wiele osób zadawało pytania dotyczące dróg powiatowych i progów zwalniających. Na takich drogach nie można budować progów zwalniających. Sposobami na spowolnienie ruchu są tzw. wysepki, sygnalizacja przed przejściem dla pieszych z czujnikiem prędkości oraz pasy akustyczne umieszczane przed skrzyżowaniami oraz przejściami dla pieszych – zaznacza asp. sztab. Tomasz Kasprzak.


R E K L A M A

Fot: Komisariat Policji w Kostrzynie

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: