Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radny Marek Kowalski zawiesił protest w Gułtowach - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Radny Marek Kowalski zawiesił protest w Gułtowach
28-09-2019 07:30   Janusz Ludwiczak
Od lipca w każdy poniedziałek radny Marek Kowalski protestował na stacji kolejowej w Gułtowach "przeciwko odwlekaniu budowy bezpiecznego dojścia" i opóźnieniom w budowie ścieżki pieszo-rowerowej. Protest został zawieszony, gdyż radny daje szansę władzom gminy.

Przypomnijmy. 1 lipca po raz pierwszy radny Marek Kowalski protestował "przeciwko odwlekaniu budowy bezpiecznego dojścia na stację PKP w Gułtowach przez Powiat Poznański i Gminę Kostrzyn".

– Czekamy na bezpieczną ścieżkę pieszo-rowerową od kilku lat. Inwestycja ta jest odwlekana po raz kolejny. Rozmowy na temat budowy ścieżki prowadzone są od 2002 roku, kiedy jestem radnym, toczyły się za kadencji burmistrza Markiewicza, później za kadencji Iwańskiego, teraz po raz kolejny za kadencji burmistrza Matyska.
Od stacji kolejowej do Gułtów jest 3,5 km, kolejne 3,5 km jest do Siedlca. Codziennie dziesiątki osób chodzi pieszo na pociąg, ta ścieżka jest bardzo potrzebna
– wskazywał Marek Kowalski, radny gminy Kostrzyn.

Protest był jednoosobowy, odbywał się w każdy poniedziałek od godz. 5 do 11. Mimo to radnego wspierali mieszkańcy Gułtów, a nawet rowerzysta, który przyjeżdżał z Pobiedzisk.

W połowie sierpnia protest został zakłócony.

– Podeszło dwóch panów w pomarańczowych kamizelkach i zerwali moje banery, obrażono mnie również słownie. Panowie nie chcieli się wylegitymować. Protest był w pełni legalny, zgłoszony do kostrzyńskiego urzędu z wyprzedzeniem – powiedział radny Marek Kowalski.

18 września w szkole w Gułtowach odbyło się zebranie wiejskie, w trakcie którego ustalono fundusz sołecki na 2020 r., a także omawiano kwestię budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Gułtów do stacji i dalej do Siedlca.

– Władze gminy złożyły obszerne wyjaśnienia na temat ścieżki pieszo-rowerowej. Po konsultacjach z mieszkańcami postanowiłem zawiesić protest, co nie oznacza, że został on zakończony. Razem z mieszkańcami dajemy władzom gminy czas. Uważnie będę śledzić, to co według władz gminy powinno zadziać się w najbliższym czasie. Jeśli nie będzie postępów przy realizacji tego zadania to będzie oznaczać, że inwestycja jest celowo odwlekana. Na następnej sesji złożę interpelację o przebieg prac – zaznaczył radny Marek Kowalski.

– Porozumienie, które zostało podpisane z Powiatem Poznańskim w połowie 2018 roku dało zielone światło do tego, aby Zarząd Dróg Powiatowych przygotowywał dokumentację projektową. To w tej chwili trwa. Inwestycję dzielimy na etapy, ponieważ część wymaga pozwoleń na budowę i uzyskania dłuższych procedur. Zabezpieczone są środki, dłużej trwa proces projektowy niż sama realizacja inwestycji – wyjaśnia Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.


Komentarze (1)

30-09-2019 10:45:53
mieszkaniec
szkoda, ze władze gminy inwestują tylko w Miasto Kostrzyn a zapominają o pozostałych mieszkańcach gminy. Np. w tym roku nawet drogi dojazdowe nie były obkaszane może 1-2 w sezonie, a w mieście dokładane donice z pięknymi kwiatami. Po co nam czyste pobocza na wąskich drogach , gdzie codziennie samochody wymijają się przecież to nie wpływa na bezpieczeństwo. Niedawno była robiona ścieżka w kierunku netto a teraz od nowa bo ktoś zapomniał o ścieżce rowerowej a my możemy żyć bez niej przecież to tylko wioska.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

sie

15:00
Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- Biesiada Kasztelańska na rockową nutę

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

21:00
Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

20

sie

13:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Przegląd Piosenki Biesiadnej "Co nam w duszy gra"

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Concordia Murowana Goślina

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: