Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W piątek będzie można za darmo jeździć pociągami - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W piątek będzie można za darmo jeździć pociągami
20-09-2019 00:41   Janusz Ludwiczak
Z okazji Europejskiego dnia bez samochodu w piątek będzie można za darmo jeździć pociągami Kolei Wielkopolskich. Warunkiem będzie jedynie posiadanie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu.

Bezpłatnie z pociągów Kolei Wielkopolskich będzie można korzystać przez cały dzień.

– W piątek 20 września w obrębie województwa wielkopolskiego będzie obowiązywała możliwość przejazdu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Będzie można dojechać do stolicy Wielkopolski i przesiąść się na tramwaj lub autobus na liniach ZTM. Liczę, że wiele osób zostanie z nami na dłużej – powiedział Robert Pilarczyk, zastępca dyrektora Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Również na podstawie dowodu rejestracyjnego przez cały piątek będzie można korzystać z wszystkich tramwajów i autobusów (również podmiejskich) w sieci ZTM.

Europejski dzień bez samochodu jest zwieńczeniem Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem kampanii, która zrodziła się w 1998 roku we Francji jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców miast do korzystania z alternatywnych środków transportu (takich jak tramwaj czy rower) i ich promocji, a także pokazanie, że bez samochodu życie jest możliwe.

Naukowcy przekonują: budowanie nowych dróg wcale nie udrożni zakorkowanych ulic, a wręcz przeciwnie. Budowa szerokich arterii prowadzi do wzrostu liczby samochodów i jeszcze większego ich zakorkowania, czego przykładem są ośmiopasmowe drogi, na których kierowcy stoją w długich korkach. Długotrwałe postoje w korkach rodzą nerwy i frustracje.


R E K L A M A

Komentarze (5)

22-09-2019 13:42:01
Do Zdzich2
Napisz jeszcze ile czasu tracisz na dojazd do pracy / szkoły od wyjścia z domu do dotarcia do miejsca docelowego. Ja 32 minuty. Na sam dworzec mam 20 minut,. W Kostrzynie z dworca do domu 15. Informacyjnie, do toalety udaję się pieszo. Ferrari jest dość niewygodne, a przepisy i tak nie pozwalają rozwijać dostępnej prędkości. Nie wiem, co się pusowcom podoba a co nie, wiem, że Marszałek Woźniak odpowiada za kolej wielkopolska, a pociągi są za krótkie i jeżdżą zbyt rzadko. Argument o braku miejsc parkingowych schowa między bajki kiedy parking park & ride powstanie i będzie miał wystarczającą ilość miejsc. Wolę rozwiązania istniejące od papierowych. Nie posiadam kompleksów na tle komunikacji prywatnej i publicznej, inne nie są przedmiotem tej dyskusji. Co do wiedzy, czekam na oświecenie - jak zaparkować na parkingu, którego nie ma, oraz jak podróżować pociągiem co 30 minut, kiedy jeździ zgodnie z rozkładem co godzinę (za wyjątkiem 15 - 17)
22-09-2019 13:26:44
Do Zdzich
Do Rataj, 28 minut, zgodnie z przepisami, S5 + autostradą, nie przekraczając na jednej i drugiej 120 km/h. Oprócz próby obrażenia i poniżenia oponenta nie pokazałeś niczego, co by zachęciło mnie do zmiany auta na pociąg oraz tramwaj. Ty płacisz 226 (moje 1 tankowanie), ja tankuje 3 razy na 2 miesiące. Kiedy Ty czekasz na pociąg, ja w znakomitej większości przypadków jestem już w domu (kończę pracę o 16, nam 20 minut do dworca w Poznaniu lub 28 samochodem do domu). Więc kiedy będzie infrastruktura, rozważe za i przeciw. Co do stylu wypiwiedzi z całego serca życzę Tobie, abyś na swej drodze spotykał tylko takich ludzi, którzy będą na Ciebie pluli tak jak Ty naplułeś tutaj. Żadnych innych.
21-09-2019 10:40:49
Zdzich
Co do parkingu park and ride miasto Poznań zdaje się ogłosiło przetarg na lokalizację w okolicy ul św Michała,więc ten argument też chowamy między bajki,nie trzeba się będzie przebijać przez Śródkę i Wyszyńskiego.Piznań na najlepiej rozbudowany i zorganizowany zbiorkom,poza Warszawą oczywiście,z wielkich miast.Nie wszystko jeszcze działa dobrze,ale jeżeli ktoś chce leczyć kompleksy to zapraszam do Łodzi,czy Wrocławia.Wiedza poparta faktami musi zacząć w tym kraju wygrywać z populizmem i zwykłym narzekactwem
21-09-2019 10:31:37
Zdzich
Bzdury,typowe gadanie człowieka który autem jeździ nawet do kibla.Takt co 30 min w szczycie w zupełności wystarczy,potrzebny jest tylko 3 tor z Pń Wschód na Główny i tabor przystosowany do potoków.W 23 minut z Kostrzyna do Pń Garbary nie dojedziesz choćbyś się przesiadł do Ferrari,a jeszcze trzeba gdzieś zaparkować.Wartość biletu zintegrowanego to 226 PLN, za który poruszasz się pociągiem i zbiorkomem w Poznaniu.Marszalek Woźniak w mojej ocenie to jeden z najlepszych samorządowców w tym kraju,czy to się pisowcom podoba czy nie,żaden nawet nie ma startu do niego
20-09-2019 08:20:27
Ktos
Jak długo pociągi nie będą jeździły co min. 20 minut (jak to jest w cywilizowanych krajach jak Szwecja czy Holandia) tak długo samochodem będzie szybciej i wygodniej. Nie zmienią tego ani takie akcje, ani żadne żenujące otwarcia kolei metropolitarnej (która w zasadzie nic nie zmieniła). Nie mówiąc już o tym, że parkingi park and ride dla ludzi dojezdzajacych z Kostrzyna do Poznania są w.... Kostrzynie, a nie w Poznaniu. Zaprawdę powiadam Wam - geniuszy sobie wybraliśmy do rządzenia w Wielkopolsce.
Aktualności
Niezapominajka
05

gru

12:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Odpust parafialny

07

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu wiejskiego)
w godz. 18:00-20:00

09

gru

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
42. sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

11

gru

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - SZS Wieliszew
- VII kolejka I ligi mężczyzn w unihokeja

22

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne na temat bezpieczeństwa z dzielnicowymi
(dzielnicowi rejonu miejskiego)
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy byłeś już w nowym Kinie za Rogiem? ►więcej

Tak

Jeszcze nie, ale wybieram się

Nie, wolę multipleks

Nie chodzę do kina


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: