Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W piątek będzie można za darmo jeździć pociągami - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W piątek będzie można za darmo jeździć pociągami
20-09-2019 00:41   Janusz Ludwiczak
Z okazji Europejskiego dnia bez samochodu w piątek będzie można za darmo jeździć pociągami Kolei Wielkopolskich. Warunkiem będzie jedynie posiadanie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu.

Bezpłatnie z pociągów Kolei Wielkopolskich będzie można korzystać przez cały dzień.

– W piątek 20 września w obrębie województwa wielkopolskiego będzie obowiązywała możliwość przejazdu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Będzie można dojechać do stolicy Wielkopolski i przesiąść się na tramwaj lub autobus na liniach ZTM. Liczę, że wiele osób zostanie z nami na dłużej – powiedział Robert Pilarczyk, zastępca dyrektora Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Również na podstawie dowodu rejestracyjnego przez cały piątek będzie można korzystać z wszystkich tramwajów i autobusów (również podmiejskich) w sieci ZTM.

Europejski dzień bez samochodu jest zwieńczeniem Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem kampanii, która zrodziła się w 1998 roku we Francji jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców miast do korzystania z alternatywnych środków transportu (takich jak tramwaj czy rower) i ich promocji, a także pokazanie, że bez samochodu życie jest możliwe.

Naukowcy przekonują: budowanie nowych dróg wcale nie udrożni zakorkowanych ulic, a wręcz przeciwnie. Budowa szerokich arterii prowadzi do wzrostu liczby samochodów i jeszcze większego ich zakorkowania, czego przykładem są ośmiopasmowe drogi, na których kierowcy stoją w długich korkach. Długotrwałe postoje w korkach rodzą nerwy i frustracje.


Komentarze (5)

22-09-2019 13:42:01
Do Zdzich2
Napisz jeszcze ile czasu tracisz na dojazd do pracy / szkoły od wyjścia z domu do dotarcia do miejsca docelowego. Ja 32 minuty. Na sam dworzec mam 20 minut,. W Kostrzynie z dworca do domu 15. Informacyjnie, do toalety udaję się pieszo. Ferrari jest dość niewygodne, a przepisy i tak nie pozwalają rozwijać dostępnej prędkości. Nie wiem, co się pusowcom podoba a co nie, wiem, że Marszałek Woźniak odpowiada za kolej wielkopolska, a pociągi są za krótkie i jeżdżą zbyt rzadko. Argument o braku miejsc parkingowych schowa między bajki kiedy parking park & ride powstanie i będzie miał wystarczającą ilość miejsc. Wolę rozwiązania istniejące od papierowych. Nie posiadam kompleksów na tle komunikacji prywatnej i publicznej, inne nie są przedmiotem tej dyskusji. Co do wiedzy, czekam na oświecenie - jak zaparkować na parkingu, którego nie ma, oraz jak podróżować pociągiem co 30 minut, kiedy jeździ zgodnie z rozkładem co godzinę (za wyjątkiem 15 - 17)
22-09-2019 13:26:44
Do Zdzich
Do Rataj, 28 minut, zgodnie z przepisami, S5 + autostradą, nie przekraczając na jednej i drugiej 120 km/h. Oprócz próby obrażenia i poniżenia oponenta nie pokazałeś niczego, co by zachęciło mnie do zmiany auta na pociąg oraz tramwaj. Ty płacisz 226 (moje 1 tankowanie), ja tankuje 3 razy na 2 miesiące. Kiedy Ty czekasz na pociąg, ja w znakomitej większości przypadków jestem już w domu (kończę pracę o 16, nam 20 minut do dworca w Poznaniu lub 28 samochodem do domu). Więc kiedy będzie infrastruktura, rozważe za i przeciw. Co do stylu wypiwiedzi z całego serca życzę Tobie, abyś na swej drodze spotykał tylko takich ludzi, którzy będą na Ciebie pluli tak jak Ty naplułeś tutaj. Żadnych innych.
21-09-2019 10:40:49
Zdzich
Co do parkingu park and ride miasto Poznań zdaje się ogłosiło przetarg na lokalizację w okolicy ul św Michała,więc ten argument też chowamy między bajki,nie trzeba się będzie przebijać przez Śródkę i Wyszyńskiego.Piznań na najlepiej rozbudowany i zorganizowany zbiorkom,poza Warszawą oczywiście,z wielkich miast.Nie wszystko jeszcze działa dobrze,ale jeżeli ktoś chce leczyć kompleksy to zapraszam do Łodzi,czy Wrocławia.Wiedza poparta faktami musi zacząć w tym kraju wygrywać z populizmem i zwykłym narzekactwem
21-09-2019 10:31:37
Zdzich
Bzdury,typowe gadanie człowieka który autem jeździ nawet do kibla.Takt co 30 min w szczycie w zupełności wystarczy,potrzebny jest tylko 3 tor z Pń Wschód na Główny i tabor przystosowany do potoków.W 23 minut z Kostrzyna do Pń Garbary nie dojedziesz choćbyś się przesiadł do Ferrari,a jeszcze trzeba gdzieś zaparkować.Wartość biletu zintegrowanego to 226 PLN, za który poruszasz się pociągiem i zbiorkomem w Poznaniu.Marszalek Woźniak w mojej ocenie to jeden z najlepszych samorządowców w tym kraju,czy to się pisowcom podoba czy nie,żaden nawet nie ma startu do niego
20-09-2019 08:20:27
Ktos
Jak długo pociągi nie będą jeździły co min. 20 minut (jak to jest w cywilizowanych krajach jak Szwecja czy Holandia) tak długo samochodem będzie szybciej i wygodniej. Nie zmienią tego ani takie akcje, ani żadne żenujące otwarcia kolei metropolitarnej (która w zasadzie nic nie zmieniła). Nie mówiąc już o tym, że parkingi park and ride dla ludzi dojezdzajacych z Kostrzyna do Poznania są w.... Kostrzynie, a nie w Poznaniu. Zaprawdę powiadam Wam - geniuszy sobie wybraliśmy do rządzenia w Wielkopolsce.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

kwi

14:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Las PuszczykowoODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Wełna SkokiODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

18

kwi

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Serce od Serca" - warsztaty szycia poduszek dla kobiet po masketomii
w godz. 10:00-13:00

19

kwi

16:30
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - LKS KicinODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

Kostrzyn
Wybory uzupełniające w okręgu nr 9 do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz zarazić się koronawirusem?

TAK, to realna groźba

TROCHĘ, więc staram się zachowywać środki ostrożności

NIEZBYT, pozostanie w domu pomoże opanować epidemię

NIE, to mało prawdopodobne


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: