Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ks. kanonik Sławomir Andree został odwołany. Parafia w Czerlejnie będzie miała nowego proboszcza - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ks. kanonik Sławomir Andree został odwołany. Parafia w Czerlejnie będzie miała nowego proboszcza
24-08-2019 16:58   Janusz Ludwiczak
Jest stanowisko kurii ws. dotychczasowego proboszcza Parafii NMP Wniebowziętej w Czerlejnie. Po tym jak w internecie pojawiło się nagranie ks. kan. Sławomira Andree, podczas którego duchowny umawia się na seks z innym mężczyzną i chce zdobyć narkotyki kapłan został odwołany. Od 28 sierpnia nowym proboszczem w Czerlejnie będzie ks. mgr Tomasz Kozica, dotychczasowy dyrektor administracyjny Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

Przypomnijmy. W niedzielę na facebookowym profilu "Parafia Czerlejno proboszcz Show" pojawiło się prawie 20-minutowe nagranie, w którym ks. kanonik Sławomir Andree, proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Czerlejnie umawia się na seks z innym mężczyzną. W trakcie rozmowy kapłan nie tylko ujawnia swoje preferencje seksualne, ale również chce zdobyć narkotyki. Więcej na ten temat w artykule: Proboszcz parafii w Czerlejnie umawiał się na seks z innym mężczyzną i chciał kupić narkotyki.

– Sprawa na pewno wymaga wyjaśnienia. Do czasu podjęcia dalszych decyzji w tej sprawie posługę duszpasterską w parafii pełnić będzie ks. dziekan kostrzyński – poinformował we wtorek portal InfoKostrzyn.pl ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

W sobotę Archidiecezja Poznańska poinformowała, że arcybiskup Stanisław Gądecki z dniem 23 sierpnia zwolnił ks. kan. Sławomira Andree z funkcji proboszcza w Czerlejnie. Z dniem 28 sierpnia zastąpi go ks. mgr Tomasz Kozica, dotychczasowy dyrektor administracyjny Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

Ks. mgr Tomasz Kozica pochodzi z miejscowości Spytkówki koło Kościana. Święcenia kapłańskie przyjął w maju 2007 roku. Był wikariuszem w Szamotułach, w Parafii Matki Boskiej Bolesnej na poznańskim Łazarzu, a następnie w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana na Jeżycach.

Obecnie posługę duszpasterską w parafii Czerlejnie pełni ks. kan. Ireneusz Rachwalski, dziekan dekanatu kostrzyńskiego i proboszcz Parafii Św. Jadwigi w Siekierkach.

Z kolei dotychczasowy proboszcz z Czerlejna będzie "tymczasowo mieszkał" na terenie Parafii Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej na poznańskim Łazarzu, gdzie proboszczem jest archidiecezjalny egzorcysta.
Arcybiskup Stanisław Gądecki powołując się na Kodeks Prawa Kanonicznego udzielił także księdzu upomnienia, oraz poprosił o powstrzymanie się od sprawowania jakichkolwiek funkcji kapłańskich do czasu wyjaśnienia sprawy.


Komentarze (25)

30-08-2019 08:56:11
@pożegnajmy...
jakie siły ? komuszko Zandberg ? przed wyborami ? planktonem nie ma się co zajmować a reszta obraca się w polityce od 89 albo nawet 68 więc bądźmy realistami... Nie zapominaj też o „Charlie Hebdo”. Z muzułmanami byś sobie tak nie podyskutował jak z katolikami więc się ciesz. A jak Ci mało to idź poprotestować przed jakimś meczetem. Wiesz chociaż gdzie jest najbliższy czy o tym GW nie pisała ?
30-08-2019 08:11:03
@pożegnajmy...
aha... "Wam się trzeba pożądnie za tyłki wsiąść" widzę, że tęsknota z rozwiązaniami siłowymi wyłazi pod przykrywką mowy miłości. Kwaśniewski to komunista z krwi i kości. Podobnie jak Miller czy Czarzasty. Jeśli tego nie wiesz to pała z historii. Tobie zrobiono z mózgu wodę, jeśli uważasz, że Kwaśniewski komunistą nie jest. Konkordatu jak widać nie czytałeś, bo piszesz brednie o jego treści i co do reszty tego o czym piszesz też widać, że nie masz pojęcia o czym mówisz. "Na podstawie i w granicach prawa działa: to pusty frazes. TVN i GW zastąpiły Ci myślenie i obserwację. Jesteś idealnym produktem tęczowego neomarksizmu. Gratuluję samozadowolenia z własnej ciemnoty.
30-08-2019 03:37:17
JB
Sodoma i Gomora
29-08-2019 23:18:21
Pożegnajmy czarną zarazę
Piszecie że Jędraszewski poucza was nie wierzących i mnie ateiście nic do tego...ale że dzieli,obraża,piętnuje i wyklucza,w domyśle, osoby niewierzące już was nie oburza,tak?Jędraszewski wprost posługuje się mową nienawiści,nie w stosunku do wierzących tylko niewierzących,czego nie rozumiecie?On może,ja was nie?To jest właśnie wasza moralność Kalego.Zaliczanie Kwaśniewskiego do lewicy teraz to jakaś aberracja,zwłaszcza jak sobie przypomnę jego alko-libacje z biskupem Głodziem,np w Charkowie.Konkordat powinien być natychmiast wypowiedziany bo jest skrajnie niekorzystny dla naszego państwa,jednostronny,slużalczy dokument,legalizujący wiele patologii.Na szczęście są siły polityczne które deklarują jego wypowiedzenie,lub conajmniej gruntowną renegocjację.Koszty utrzymania cmentarza zawsze będą,tyle że instytucja np samorządowa,działa na podstawie iw granicach prawa,a pleban na podstawie czego ustala stawki? Kościół jest nietransparentny,chciwy i nie przystaje do21 wieku.Wam się trzeba pożądnie za tyłki wsiąść,bo ten nieszczęśnik z Czerlejna z dużym ptakiem,to wasz faktyczny,smutny obraz.Tacy jesteście...
29-08-2019 21:03:20
Kot
Co się dzieje z psem kanonika ?
29-08-2019 08:50:41
@ pożegnajmy...
wierzących ksiądz poucza, żeby postępowali zgodnie z Pismem. Skoro nie wierzysz, Ciebie to nie dotyczy. Skoro jednak Cię to mierzi, to znaczy, że Cię dotyczy. W miejsce Pisma wstaw sobie KK, jak tak bardzo nie możesz zdzierżyć pouczania przez ksiedza. Obawiam się, że nie dożyjesz przejęcia przez Państwo kościelnych miejsc pochówku. Bo ich utrzymanie też kosztuje. Nie wiedziałeś ? A coś mi mówi, że jak sobie to uświadomisz to pierwszy będziesz gardłować, żeby Państwo cmentarzy kościelnych nie przejmowało, bo kto za to zapłaci ;) Zanim popłyniesz dalej przypomnę Ci, że konkordat w 1993 podpisał minister Skubiszewski w rządzie Suchockiej przy poparciu AWS, UP, PSL ROP i ratyfikowany przez prezydenta Kwaśniewskiego - zatem zaakceptowany został przez reprezentantów społeczeństwa od prawa do lewa. Czytałeś ten dokument ? To tylko 29 artykułów, ale bardzo ciekawych. Polecam lekturę ;)
28-08-2019 23:16:12
Wlkp
Nie możesz przeżyć, że mnie ksiądz poucza? Nie wierzysz, a o mnie wierzącego się martwisz? Omijaj kościół i nie martw się o wierzących!!! Nie wierzysz w życie po życiu to powinieneś się spopielić i na trawniku rozsypać! Inaczej 1 listopada ktoś może pochylić się nad twoim grobem i, co gorsza, przeżegnać się lub ojcze nasz odmówić! Troska niewierzących o dobro wierzących coś mi śmierdzi...
28-08-2019 20:45:40
Pożegnajmy czarną zarazę
Do Wlkp,mi nie przeszkadza człowieku że ty sobie tam wierzysz w jakieś bajki...mierzi mnie jednak strasznie jak hierarchowie twojego kościoła pouczają innych,dzielą,wykluczają i piętnują różne grupy społeczne,a sami mają w swojej instytucji delikatnie mówiąc burdel.Ja mam prawo piętnować hipokryzję i obłudę kościoła,i nie ma żadnego znaczenia czy ja należę do tej instytucji czy nie,bo zło trzeba piętnować...a co do parafialnych cmentarzy.Mam nadzieję że dożyję kiedyś czasów że to instytucje publiczne przejmą w zarząd miejsca pochówku, żeby już nigdy żaden złodziej w sutannie nie ustalał sobie według swojego widzimisię cenników,opłat,wyznaczał grabarza itp.ta patologia już dawno powinna być ukrócona.amen
27-08-2019 21:11:17
Wlkp
Dlaczego wam niewierzącym tak przeszkadza, że inni wierzą? Jest wolność wyznania? Wy macie prawo niewierzyć tak samo jak inni mają prawo wierzyć! Po co się angażujecie w te komentarze? Pamiętajcie aby omijać parafialne cmentarze po śmierci!
27-08-2019 13:50:18
Olo
Ich hipokryzja nie zna granic!
27-08-2019 13:36:40
Wierzący
Najwięcej do powiedzenia mają ci, co do kościoła nie chodzą a wszystko najlepiej wiedzą. Ptasie rozumki, eksperci bo telewizja pokazała, bo telewizja mówiła. Kto tam w telwizji będzie za kościołem? Chodzi o oczernianie i wytykanie błędów ludzkoch a najlepiej księży i nauczycieli. Idz tam i popracuj to zobaczysz ilu jest za a ilku przeciw. Nie chodzisz, nie praktykujesz bo nie wtykaj nosa bo ci go złamią. Ciekawe, czy też plotkujesz o innych grupach zawodowych? Księża też mają "za uszami ale nie wszyscy". Jeżeli kilku nauczycieli czy trenerów sportowych jest zlych, to znaczy cała rzesza 100000"armii" zawodowej jest taka sama? Jestem również za zniesieniem celibatu. Nowy proboszcz będzie albo lepszy albo gorszy.
27-08-2019 10:35:19
macwies
Owieczki i Barany z Czerlejna. Szykujcie kasę, nowy proboszcz też się musi obłowić :)
27-08-2019 09:41:56
@pożegnajmy...
Na marginesie...jeśli wierzysz, że Twoi świeccy bożkowie Cię nie kroją na każdym kroku możesz się srogo rozczarować.
27-08-2019 09:36:22
Piotr
Wśród niewierzących też są zboczeńcy... wśród aktorów... i co to znaczy że jak idę do kina to mnie kroją na kasę mogę nie iść jeśli nie chcę... jeśli chcę pogrzebu z księdzem to normalne że muszę zapłacić za jego pracę... czy ty mały człowieczku pracujesz za frajer? Chyba nie. JEśli nie chcesz pogrzebu z księdzem to idź do ministranta albo kościelnego on przyjdzie za darmo i się pomodli. Dajcie spokój wierzę w Chrystusa i Boga Trójjedynego... A Jezus Chrystus umarł i za Ciebie na krzyżu więc trochę szacunku do jego oblubienicy czyli Kościoła Świętego.
27-08-2019 06:41:08
Pożegnajmy czarną zarazę
Wierzących w co?W lewitujące postacie i niepokalane poczęcia? Człowieku spójrz w kalendarz.A czarni was kroją na każdym kroku.W weekend był reportaż o parafii która za pochówek przytula prawie 5 tysięcy.Żart? Nie,smutna rzeczywistość 37 milionowego kraju w środku Europy,w 21 wieku.
26-08-2019 22:50:58
Wlkp
"Cenne" rady niewierzących dla wierzących...
26-08-2019 17:48:40
Pożegnajmy czarną zarazę
Jak słyszę gadki o pogubionych pasterzach to aż mnie skręca.Ludzie,to wy jesteście pogubieni skoro wierzycie w te bzdury które wam sączą co niedzielę.Co się jeszcze musi wydarzyć żebyście przejrzeli na oczy,pedofilia,pazerność na kasę i przywileje,i do tego to poczucie wyższości.
26-08-2019 12:56:43
Janusz z Canossy
Właśnie. Nas pouczają jak żyć a sami lepsi nie są. Jak pokazuje życie to są tacy sami ludzie jak my. Te brednie o powołaniu to pic na wodę. Prawda jest taka, że zostają księżmi bo to dobry, opłacalny zawód. Bezrobocie im nie grozi. Znam paru takich co nawet nie kryją tego. Dlaczego on ma mi odpuszczać grzechy i być dla mnie wzorem, skoro to większy grzesznika ode mnie?
26-08-2019 08:03:58
Ewa
Stach miejmy nadzieję , że nic gorszego się nie trafi . A tak po za tym to powinni znieść ten celibat . Żyli by w rodzinach to wiedzieli by jak jest , a nie z ambony wielkie kazania a później wychodzi szydło z worka .
26-08-2019 08:00:17
Krzysztof
Każdy czasem błądzi. Nie osądzajcie, bo kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień - słowa Pana Jezusa.
26-08-2019 00:15:42
Wierzaca
To smutne ,potrzeba modlitwy w intencji zagubionych pasterzy
25-08-2019 22:00:41
Do Stach
Stach masz dowody ?
25-08-2019 20:11:18
Stach
Poprzedni też się popisał. Tyle, że lubił kobitki i nie ćpał. Ciekawe czym błyśnie nowy.
25-08-2019 11:34:53
Zdzich
Baranki w Czerlejnie będą miały nowego pastucha,tylko patrzeć jak pobiegną do dobrodzieja swoje sekrety na uszko wyszeptać,hahaha hipokryzja level hard
24-08-2019 23:04:16
Katolik
Niegrzeczny Kanonik "przewielebny" został przeniesiony do parafii w pw. Św. Michała Archanioła w Poznaniu na Grunwaldzie czyli wyjechał na "wakacje"
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

lip

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Poznań FC
- mecz sparingowy

12

lip

Gmina Kostrzyn
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

18

lip

IWNO, Park Mielżyńskich
Serce od Serca
w godz. 13:00-16:00

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: