Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Obraz Jasnogórski odwiedzi kostrzyńskie parafie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Obraz Jasnogórski odwiedzi kostrzyńskie parafie
24-06-2019 00:26   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek w kościele w Siekierkach rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W tym tygodniu ikona odwiedzi wszystkie parafie w dekanacie kostrzyńskim.

Obraz Jasnogórski od 18 maja odwiedza wszystkie parafie archidiecezji poznańskiej. W poniedziałek uroczystość nawiedzenia odbędzie się w kościele pw. Jadwigi Śląskiej w Siekierkach Wielkich. O godz. 16:45 odprawione zostanie nabożeństwo oczekiwania Obrazu, a po nim przejdzie uroczysta procesja do miejsca oczekiwania. Ok. godz. 17:30 wierni powitają kopię Obrazu Jasnogórskiego. Przez całą dobę ikona będzie znajdowała się w kościele w Siekierkach. O godz. 20:00 odbędzie się różaniec, a o 21:00 odprawiony zostanie Apel Jasnogórski. O północy odprawiona zostanie msza św. w intencji powołań. Przez całą noc wierni uczestniczyć będą w czuwaniu modlitewnym. Uroczystość zakończy się we wtorek o godz. 16:00 mszą św. dziękczynną, po czym po godz. 17 obraz zostanie przewieziony do Kostrzyna.

We wtorek ok. godz. 17:30 wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej powitany zostanie na kostrzyńskim Rynku. Pół godziny później biskup Grzegorz Balcerek odprawi uroczystą mszę świętą we farze.

W kolejnych dniach Obraz Jasnogórski odwiedzi kolejne parafie: bł. Jolanty w Kostrzynie (w środę), NMP Szkaplerznej w Iwnie (w czwartek), św. Mikołaja w Siedlcu (w piątek), św. Kazimierza w Gułtowach (w sobotę) oraz NMP Wniebowziętej w Czerlejnie (1 lipca).


Komentarze (3)

25-06-2019 19:51:21
Szok
W czym jestem mały, wyjaśnij proszę. Co dokładnie masz na myśli?
25-06-2019 18:48:24
PL
Szok: właśnie pokazałaś/eś jaki jesteś mały...
25-06-2019 14:49:08
Szok
Kopia kopii, ludzie mamy 21 wiek

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

gru

15:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

19

gru

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XVII sesja (budżetowa) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

12

sty

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- 28. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Sonda
Ile planujesz w tym roku wydać na święta?

Do 300 złotych

Nie więcej niż 500 zł

Szacuję, że będzie to do 1 tys. zł

Między 1000 a 1500 zł

Powyżej 1500 zł


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: