Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Gułtów w kierunku Siedlca przesunięta o kolejne lata - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Gułtów w kierunku Siedlca przesunięta o kolejne lata
23-06-2019 23:41   Janusz Ludwiczak
– Jak tak dalej pójdzie to inwestycja ta zostanie zrealizowana dopiero w 2023 roku – wskazuje radny Marek Kowalski. Na razie nie powstanie ścieżka pieszo-rowerowa z Gułtów w kierunku Siedlca.

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 13 czerwca Rada Miejska Gminy Kostrzyn podjęła decyzja o zdjęciu środków finansowych przeznaczonych na zaprojektowanie ścieżki pieszo-rowerowej z Gułtów w kierunku Siedlca.

– Dobrze, że powstanie w Gułtowach wodociąg, ale chciałbym zaznaczyć, że środki w wysokości 330 tysięcy złotych na tą inwestycje zabierane są z innego zadania –budowy ścieżki pieszo-rowerowej, która była w planach od 2014 r. To jest opóźnienie inwestycji o kolejne 2 lata. Jak tak dalej pójdzie to inwestycja ta zostanie zrealizowana dopiero w 2023 roku – mówił podczas sesji radny Marek Kowalski.

– Pieniądze z ulicy Akacjowej też zostały przesunięte. Jeśli nie ma projektu na ścieżkę pieszo-rowerową w Gułtowach, to te pieniądze i tak nie zostałyby wykorzystane – odpowiedział Przemysław Kubiak, przewodniczący Komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

– Mieszkańcy czekają wiele lat. Każda inwestycja jest ważna. Zapraszam do Gułtów, zobaczy pan jak tam jest iść tą drogą. Autobusem też nie idzie dojechać na żadne pociąg – dodał radny Marek Kowalski.

– Mieszkańcy Ignacewa też czekają wiele lat za chodnikiem – stwierdziła radna Beata Jankowiak.

Jak wyjaśniał burmistrz Szymon Matysek opóźnienie w budowie ścieżki pieszo-rowerowej w Gułtowach wynika ze strony powiatu poznańskiego. Inwestycja ta ma rozpocząć się dopiero po przygotowaniu projektu i ma być realizowana wraz z budową węzła przesiadkowego przy stacji kolejowej w Gułtowach.

Podczas ostatniej sesji jak już informowaliśmy kostrzyńscy radni podjęli decyzję o przedłużeniu na kolejny rok możliwości darmowego korzystania z kostrzyńskich autobusów, o czym szerzej w artykule: Kostrzyńska komunikacja będzie darmowa przez kolejny rok.

Ponadto kostrzyńscy radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kostrzyn, obejmującej tereny w obrębie ewidencyjnym Siekierki Wielkie (część A), a także uchwalili zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla Ługowin oraz dla przebiegu drogi w Gwiazdowie.

ZOBACZ TAKŻE: Retransmisja sesji {► FILM}

ZOBACZ TAKŻE: Projekty uchwał, wyniki głosowań i lista obecności radnych


Komentarze (1)

24-06-2019 09:47:21
????
Marne porównanie Pani Bettino. Kilkaset metrów drogi do Ignacewa z marnym ruchem do kilku kilometrów ruchliwej drogi do miejscowości o zdecydowanie większej liczbie mieszkańców. Jacy radni takie wypowiedzi.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

lip

Gmina Kostrzyn
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

18

lip

IWNO, Park Mielżyńskich
Serce od Serca
w godz. 13:00-16:00

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

13

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: