Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Gułtów w kierunku Siedlca przesunięta o kolejne lata - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Gułtów w kierunku Siedlca przesunięta o kolejne lata
23-06-2019 23:41   Janusz Ludwiczak
– Jak tak dalej pójdzie to inwestycja ta zostanie zrealizowana dopiero w 2023 roku – wskazuje radny Marek Kowalski. Na razie nie powstanie ścieżka pieszo-rowerowa z Gułtów w kierunku Siedlca.

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 13 czerwca Rada Miejska Gminy Kostrzyn podjęła decyzja o zdjęciu środków finansowych przeznaczonych na zaprojektowanie ścieżki pieszo-rowerowej z Gułtów w kierunku Siedlca.

– Dobrze, że powstanie w Gułtowach wodociąg, ale chciałbym zaznaczyć, że środki w wysokości 330 tysięcy złotych na tą inwestycje zabierane są z innego zadania –budowy ścieżki pieszo-rowerowej, która była w planach od 2014 r. To jest opóźnienie inwestycji o kolejne 2 lata. Jak tak dalej pójdzie to inwestycja ta zostanie zrealizowana dopiero w 2023 roku – mówił podczas sesji radny Marek Kowalski.

– Pieniądze z ulicy Akacjowej też zostały przesunięte. Jeśli nie ma projektu na ścieżkę pieszo-rowerową w Gułtowach, to te pieniądze i tak nie zostałyby wykorzystane – odpowiedział Przemysław Kubiak, przewodniczący Komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

– Mieszkańcy czekają wiele lat. Każda inwestycja jest ważna. Zapraszam do Gułtów, zobaczy pan jak tam jest iść tą drogą. Autobusem też nie idzie dojechać na żadne pociąg – dodał radny Marek Kowalski.

– Mieszkańcy Ignacewa też czekają wiele lat za chodnikiem – stwierdziła radna Beata Jankowiak.

Jak wyjaśniał burmistrz Szymon Matysek opóźnienie w budowie ścieżki pieszo-rowerowej w Gułtowach wynika ze strony powiatu poznańskiego. Inwestycja ta ma rozpocząć się dopiero po przygotowaniu projektu i ma być realizowana wraz z budową węzła przesiadkowego przy stacji kolejowej w Gułtowach.

Podczas ostatniej sesji jak już informowaliśmy kostrzyńscy radni podjęli decyzję o przedłużeniu na kolejny rok możliwości darmowego korzystania z kostrzyńskich autobusów, o czym szerzej w artykule: Kostrzyńska komunikacja będzie darmowa przez kolejny rok.

Ponadto kostrzyńscy radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kostrzyn, obejmującej tereny w obrębie ewidencyjnym Siekierki Wielkie (część A), a także uchwalili zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla Ługowin oraz dla przebiegu drogi w Gwiazdowie.

ZOBACZ TAKŻE: Retransmisja sesji {► FILM}

ZOBACZ TAKŻE: Projekty uchwał, wyniki głosowań i lista obecności radnych


Komentarze (1)

24-06-2019 09:47:21
????
Marne porównanie Pani Bettino. Kilkaset metrów drogi do Ignacewa z marnym ruchem do kilku kilometrów ruchliwej drogi do miejscowości o zdecydowanie większej liczbie mieszkańców. Jacy radni takie wypowiedzi.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

gru

15:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

19

gru

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XVII sesja (budżetowa) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

12

sty

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- 28. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Sonda
Ile planujesz w tym roku wydać na święta?

Do 300 złotych

Nie więcej niż 500 zł

Szacuję, że będzie to do 1 tys. zł

Między 1000 a 1500 zł

Powyżej 1500 zł


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: