Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ktoś otruł gołębie? Strażacy usuwali nieznaną substancję chemiczną - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ktoś otruł gołębie? Strażacy usuwali nieznaną substancję chemiczną
17-06-2019 01:14   Janusz Ludwiczak
Kilkanaście martwych gołębi znaleziono na kostrzyńskim Rynku. W niedzielę wieczorem strażacy zostali wezwani do usuwania nieznanej substancji chemicznej.

W niedzielę o godz. 19:15 kilka jednostek straży pożarnej zostało wezwanych do rozpoznania zagrożenia na Rynku w Kostrzynie.

– Po dojeździe na miejsce zastaliśmy kilkanaście martwych gołębi. Natychmiast wezwaliśmy specjalistyczną jednostkę chemiczną. Wezwanie dotyczyło nieznanej substancji chemicznej – informuje druh Piotr Sobczyński z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie.

Na miejscu interweniowali strażacy z OSP Kostrzyn, JRG3 i JRG6 Poznań, a także Policja i lekarz weterynarii.

Aktualizacja godz. 11:22: Służby zabezpieczyły próbki wody z kałuż oraz znaleziony pokarm. Znalezione gołębie bada Powiatowy Lekarz Weterynarii.
– Na razie nic więcej nie wiadomo w tej sprawie. Weterynarz wziął gołębie, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. Jesteśmy w kontakcie ze służbami i Powiatowym Lekarzem Weterynarii. Czekamy na wyniki próbek wody, jednak z pierwszych informacji wiadomo, że woda z kałuży była czysta. Nie przypominam sobie, by do tej pory w Kostrzynie było takie zdarzenie – powiedział Szymon Matysek, burmistrz Gminy Kostrzyn.


R E K L A M A

Fot: OSP Kostrzyn

ZOBACZ TAKŻE: Motocyklista został ranny w zderzeniu z samochodem osobowym

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (3)

20-06-2019 23:25:00
Realista
Do Marian M. czy chodzi Panu o chodniki przy posesjach? Nie znam przepisu innego niż taki, że obowiązek posprzatania leży na samorządzie. Zresztą tak samo, jak koszenia trawy przy ulicach.
20-06-2019 20:51:55
Marian M.
Nie mogę zrozumieć dlaczego władze miasta nie są w stanie przymusić właścicieli-lokatorow-dzierżawców aby tam sprzątali. Przecież prócz odchodów ptasich jest tam pełno zielska, śmieci, butelek. Ale tak samo było jak był tam bank WBK.
20-06-2019 18:47:03
Anka
Może w końcu kogoś zdenerwował fakt, że ani apteka, ani GS, ani lokatorzy nie sprzątają chodnika w tym rejonie. Jest to najbrudniejsze miejsce nie tylko na Rynku, ale właściwie w całym Kostrzynie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

10:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Mistrzostwa Gminy Kostrzyn w Tenisie Stołowym

28

mar

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie
- wybory sołtysa

01

kwi

10:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gminy Kostrzyn
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 20.03. w sekretariacie MGOK

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Sparta Oborniki

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - WKS Owieczki

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna powstać farma fotowoltaiczna?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: