Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biegacze opanują Kostrzyn - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Biegacze opanują Kostrzyn
21-05-2019 07:23   Janusz Ludwiczak
2 czerwca już po raz siódmy odbędzie się bieg Kurdeszowa (Za)Dyszka.

7. Kurdeszowa (Za)Dyszka odbędzie się za niespełna dwa tygodnie, w niedzielę 2 czerwca. Biegacze będą mieli do pokonania dystans o długości 5 lub 10 kilometrów.

– W zawodach może wziąć udział do 500 zawodników, taki mamy limit osób. Wśród wszystkich biegaczy rozlosowany zostanie bon o wartości 1 tys. zł na wakacje, do tego najlepsi Kostrzyniacy otrzymają nagrody finansowe i bony o wartości od 250 do 500 zł. Ponadto każdy uczestnik otrzyma nie tylko pamiątkowy medal, ale również okolicznościowy kubek i koszulkę – powiedział Łukasz Szał z Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

Zwycięzca biegu na dystans 10 km otrzyma nagrodę w wysokości 500 zł, za drugie miejsce - 400 zł, a za trzecie - 300 zł. Z kolei osoba, która jako pierwsza dobiegnie do mety w biegu na dystans 5 km otrzyma nagrodę 300 zł (za 2 miejsce przewidziano 200 zł, za trzecie - 100 zł).

Równocześnie wraz z Kurdeszową (Za)Dyszką odbędzie się szósta edycja Indywidualnych i Drużynowych Otwartych Powiatowych Mistrzostw Strażaków Ochotniczej, Państwowej Straży Pożarnej i Policjantów w biegu na 10 km oraz piąta Biegu Samorządowca o Puchar Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

W tym roku zmieni się trasa biegów.

– Pierwsze zawody odbyły się w roku 2013. Przez siedem edycji dokonano szeregu zmian, w tym między innymi zmiany trasy (nowa dostępna na stronie), ponadto wprowadzono liczne dodatkowe kategorie w rywalizacji, a od 2015 roku odbywa się także bieg dla dzieci - Mini Kurdeszowa (Za)Dyszka – zaznacza Łukasz Szał.

Start i meta biegu znajdować będzie się na ulicy Powstańców Wielkopolskich w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Rady Europy.

Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Powstańców Wielkopolskich – rondo Wadyńskiego – Wrzesińska – Rynek – Poznańska – nawrót przy stacji paliw Orlen – Kościuszki – 20 Października – Braci Drzewieckich – Hallera – Poznańska – Półwiejska – Moniuszki – Kosynierów – Półwiejska – Warszawska – Średzka – Powstańców Wielkopolskich.


Map: Urząd Miejski w Kostrzynie

Zawodnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w biegu na dystans 5 kilometrów będą mieli do pokonania jedno takie kółko, a uczestnicy biegu na dystans 10 kilometrów zrobią dwa takie pętle.

Zapisy do biegu przyjmowane są jeszcze do 27 maja. Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatorów.

Z kolei 1 czerwca odbędzie się Mini Kurdeszowa (Za)dyszka, w którym wezmą udział dzieci i młodzież ze szkół z gminy Kostrzyn.

W ubiegłorocznej Kurdeszowej (Za)Dyszce wzięło udział w sumie 535 zawodników, z czego w biegu na dystans 5 km przebiegło 100 osób, a w biegu o długości 10 km wzięło udział 264 uczestników.


Komentarze (1)

21-05-2019 20:38:59
Teofil
O ktorej godzienie się zaczyna Mini Kurdeszowa (Za)dyszka ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

sie

15:00
Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- Biesiada Kasztelańska na rockową nutę

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

21:00
Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

20

sie

13:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Przegląd Piosenki Biesiadnej "Co nam w duszy gra"

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Concordia Murowana Goślina

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: