Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie wykazywali się z udzielania pierwszej pomocy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Uczniowie wykazywali się z udzielania pierwszej pomocy
14-05-2019 08:17   Janusz Ludwiczak
Co zrobić w przypadku wstrząsu krwiotocznego, jak udzielić pomocy osobie porażonej prądem i rannemu w wypadku – odpowiedzi na te pytania musieli znać uczestnicy II Gminnego Konkursu Pierwszej Pomocy.

W poniedziałek już po raz drugi w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie odbył się Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy, który adresowany był do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz ostatniej klasy gimnazjum.

– Celem konkursu było przybliżenie uczniom zasad i udzielania pierwszej pomocy oraz pogłębianie wiedzy uczniów na temat współczesnych zagrożeń życia i zdrowia oraz sposobów udzielania pomocy poszkodowanym – wyjaśnia Agnieszka Tucholska, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Brzeźnie.

W zawodach wzięły udział trzyosobowe reprezentacje z sześciu szkół z terenu Gminy Kostrzyn (z Gułtów, Iwna, Siekierek, obu szkół w Kostrzynie oraz z Brzeźna).

– Konkurs podzielony był na dwie części. W pierwszej teoretycznej uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 35 pytań. W drugiej części praktycznej uczestnicy mieli za zadanie przedstawić algorytm postępowania z osobą nieprzytomną, na kolejnym stanowisku przeprowadzić resuscytację oddechowo-krążeniową, na kolejnych należało wykazać się ze znajomości ratowania poszkodowanego, który krwawi, na kolejnym ratować osobę, która się dławi. Należało również wykazać się wiedza z wyposażenia apteczki – dodaje Agnieszka Tuchowska, współorganizatorka II Gminnego Konkursu Pierwszej Pomocy.

Zmagania uczestników oceniali strażacy z OSP Brzeźno i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu oraz asp. Tomasz Kasprzak z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Najlepszą wiedzą z udzielania pierwszej pomocy wykazali się uczniowie szkoły w Siekierkach, drugie miejsce zajęli reprezentacji SP Gułtowy, a trzecie gospodarze - SP Brzeźno. Dla najlepszych uczestników przygotowano nagrody rzeczowe, apteczki pierwszej pomocy i pamiątkowe puchary. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Brzeźnie.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak (2-12), Arleta Walkowska/SP Brzeźno (1,13-24)

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - FAS KS Fałkowo

23

wrz

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XII sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

28

wrz

Siekierki Wielkie
Rowerowy raj sąsiedzki szlakiem drewnianych kościołów: Siekierki - Czerlejno - Gułtowy - Siekierki

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Huragan Pobiedziska

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert „Danuta, mężczyźni i żart” (piosenki Danuty Rinn) w wykonaniu Rafała Piechoty i Beaty Lerach
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 23.09. od godz. 8:00 w MGOK

[ wszystkie ]

Sonda
Na kogo oddasz głos w wyborach parlamentarnych 13 października?

Lista nr 1 - Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)

Lista nr 2 - Prawo i Sprawiedliwość (PiS)

Lista nr 3 - Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD Lewica)

Lista nr 4 - Konfederacja Wolność i Niepodległość

Lista nr 5 - Koalicja Obywatelska (PO+.Nowoczesna+IPL+Zieloni)

Nie wezmę udziału w wyborach


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: