Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przejazd kolejowy w Paczkowie otwarty. Autobusy "486" znów dojeżdżają do Siekierek - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przejazd kolejowy w Paczkowie otwarty. Autobusy "486" znów dojeżdżają do Siekierek
11-05-2019 00:27   Janusz Ludwiczak
W piątek po interwencjach mieszkańców i urzędników otwarty został przejazd kolejowy w Paczkowie. Autobusy linii nr 486 znów dojeżdżają do pętli w Siekierkach Wielkich. Okazuje się, że przejazd został zamknięty nagle, a o utrudnieniach nic nie wiedziały urzędy gminy Swarzędz oraz Kostrzyn.

Przypomnijmy. Przejazd kolejowy w Paczkowie został nagle zamknięty w środę. Okazuje się, że o utrudnieniach nic nie wiedział swarzędzki ratusz.

– Urząd Miasta nie otrzymał wcześniej żadnych informacji od wykonawcy, a o zaistniałej sytuacji poinformowany został przez Sołtysa. Zarządcą drogi jest Zarząd Dróg Powiatowych, , a wykonawcą prac firma Torpol. Projekt organizacji ruchu został przygotowany przez firmę Dromo i nie był ani zatwierdzany, ani opiniowany przez Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu. Ze względu na brak informacji od wykonawcy, firmy projektowej oraz zarządcy drogi, nie było również możliwości przekazania wcześniej informacji mieszkańcom – poinformował Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

W związku z zamknięciem przejazdu kierowcy musieli jeździć objazdem przez drogę krajową nr 92, Kostrzyn i Skałowo. Kierowcy mogą jechać również przez Gowarzewo. Ponadto w związku z zamknięciem przejazdu autobusy linii nr 486 nie mogły dojeżdżać do pętli w Siekierkach Wielkich.

Po interwencjach urzędników i mieszkańców przejazd w Paczkowie został otwarty w piątek.

– My zajmujemy się tylko przygotowaniem tymczasowego oznakowania i zorganizowaniem objazdów. Roboty prowadzi firma Torpol. Zamknięcie tego przejazdu byłoby problematyczne, gdyż w niedzielę odbywają się komunie. W tej sprawie dzwonił również do mnie urząd gminy Kostrzyn. Wykonawca przyspieszył prace i mocno się sprężył, przejazd zostanie otwarty najpóźniej w piątek o godz. 18. Nie jest planowane ponowne zamykanie przejazdu – powiedziała portalowi InfoKostrzyn.pl Anna Pietrzak, z PPU Dromo.

– Przejazd został otwarty już w godzinach popołudniowych, wykonawca przyspieszył prace. Informacje o zamknięciu posiadał Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu i to zarządca drogi odpowiedzialny jest za dostarczenie informacji również urzędom. Jak widać ktoś tu zawinił. Rozważymy, by informacje o zamknięciu przejazdów były podawane bezpośrednio przez PLK – przyznał nam Radosław Śledziński, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu zwala winę na wykonawcę, jednak informacja o zamknięciu przejazdu nie została przekazana do gminy Swarzędz.

– To prawda, że Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu zatwierdzał organizację ruchu (została zatwierdzona 6 maja). Wykonawca został w tym zatwierdzeniu zobowiązany do ustawienia tablic informacyjnych na tydzień przed zamknięciem. Na tablicach miała się znaleźć informacja o planowanym terminie rozpoczęcia i zakończenia robót. Wykonawca nie dochował tego obowiązku. Dzisiaj Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu wysłał pismo wzywające do przywrócenia ruchu oraz informujące, że droga została zamknięta niezgodnie z przepisami – powiedziała portalowi swarzedzki.pl Katarzyna Fertsch, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.


R E K L A M A

Fot: Siekierki Wielkie/fb (1), Janusz Ludwiczak (2)

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

mar

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Potyczki damsko-męskie
ze względu na pandemie wydarzenie będzie transmitowane na profilu FB MGOK

20

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - Spartanie Opalenica
- 11. kolejka Unihokeja I ligi mężczyzn
ze względu na pandemię mecz odbędzie się bez udziału publiczności

03

kwi

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Oborniki

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

27

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: