Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamknięto nagle przejazd kolejowy w Paczkowie. Autobusy "486" nie dojeżdżają do Siekierek - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Zamknięto nagle przejazd kolejowy w Paczkowie. Autobusy "486" nie dojeżdżają do Siekierek
10-05-2019 01:17   Janusz Ludwiczak
Aż do 15 maja zamknięty będzie przejazd kolejowy w Paczkowie. W związku z tym swarzędzkie autobusy linii nr 486 nie dojeżdżają do pętli w Siekierkach Wielkich.

Przejazd kolejowy w Paczkowie został zamknięty w środę. Okazuje się, że o utrudnieniach nic nie wiedział swarzędzki ratusz.

– Na podstawie informacji, która wpłynęła w dniu 08.05.2019 od Zarządu Dróg Powiatowych, w dniach 08 - 15 maja 2019 roku zamknięty będzie przejazd kolejowy w Paczkowie. Z informacji znajdujących się pierwotnie na tablicach informacyjnych w rejonie prowadzonych prac można było wywnioskować, że przejazd będzie zamykany w godz. między 8:00 a 18:00. Jednak z ustaleń telefonicznych wynika, że przejazd będzie zamknięty przez cały czas, a możliwy będzie jedynie ruch pieszy – informuje Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

– Urząd Miasta nie otrzymał wcześniej żadnych informacji od wykonawcy, a o zaistniałej sytuacji poinformowany został przez Sołtysa. Zarządcą drogi jest Zarząd Dróg Powiatowych (tel. 61 859 34 30), a wykonawcą prac firma Torpol. Projekt organizacji ruchu został przygotowany przez firmę Dromo i nie był ani zatwierdzany, ani opiniowany przez Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu. Ze względu na brak informacji od wykonawcy, firmy projektowej oraz zarządcy drogi, nie było również możliwości przekazania wcześniej informacji mieszkańcom – dodaje swarzędzki ratusz.

Objazd dla samochodów został wyznaczony przez drogę krajową nr 92, Kostrzyn i Skałowo. Kierowcy mogą jechać również przez Gowarzewo.

W związku z zamknięciem przejazdu autobusy linii nr 486 nie dojeżdżają do pętli w Siekierkach Wielkich.

– Na czas zamknięcia przejazdu nie będzie możliwy przejazd autobusów linii 486 do Siekierek Wielkich i będą one dojeżdżać do pętli autobusowej w Sokolnikach Gwiazdowskich. Kursy powrotne będą realizowane tak, aby o swoim rozkładowym czasie wyjechać z przystanku przy Szkole Podstawowej w Paczkowie w stronę Sarbinowa i Swarzędza – wyjaśnia Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

Utrudnienia mają potrwać do środy, 15 maja.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

mar

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Potyczki damsko-męskie
ze względu na pandemie wydarzenie będzie transmitowane na profilu FB MGOK

20

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - Spartanie Opalenica
- 11. kolejka Unihokeja I ligi mężczyzn
ze względu na pandemię mecz odbędzie się bez udziału publiczności

03

kwi

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Oborniki

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

27

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: