Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strajk nauczycieli: W kostrzyńskim ratuszu odbyła się narada dyrektorów szkół - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Strajk nauczycieli: W kostrzyńskim ratuszu odbyła się narada dyrektorów szkół
05-04-2019 12:38   Janusz Ludwiczak
Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek rozpocznie się bezterminowy strajk nauczycieli. W piątkowe przedpołudnie odbyła się narada dyrektorów szkół z władzami gminy. Wiadomo już, że strajk nauczycieli nie odbędzie się w szkołach w Brzeźnie, Czerlejnie i Siekierkach. Do strajku mają przystąpić nauczyciele ze szkół w Gułtowach, Iwnie oraz obu podstawówek w Kostrzynie, a także Przedszkole Miejskie. Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty mają odbyć się planowo.

Nadal nie ma porozumienia rządu ze związkami zawodowymi nauczycieli, które przypomnijmy początkowo domagały się podwyżki w kwocie 1 tys. zł dla każdego pracownika oświaty, jednak rząd nie spełnił postulatów. Protestujący obniżyli żądania do 30% podwyżki rozłożonej w dwóch ratach - od stycznia i od września, co oznaczałoby podniesienie pensji od 700 do 900 złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Będzie strajk w szkołach? Tylko nauczyciele z Brzeźna i Czerlejna nie przystąpili do strajku

W piątek rząd zaproponował 15% podwyżkę i rozmowy o podwyższeniu pensum z 18 do 22 lub 24 godzin.

"Propozycja rządu tylko zaognia konflikt, a nie łagodzi. W kontekście tych propozycji, nie ma szans na porozumienie" – powiedział Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP).

Tymczasem w piątkowe przedpołudnie w kostrzyńskim ratuszu odbyła się narada dyrektorów szkół z władzami gminy. Do strajku mogą przystąpić Szkoły Podstawowe nr 1 i 2 w Kostrzynie, a także placówki w Gułtowach i Iwnie oraz Przedszkole Miejskie w Kostrzynie.

– Strajk nie odbędzie się w: Szkole Podstawowej w Brzeźnie, Szkole Podstawowej w Czerlejnie, Szkole Podstawowej w Siekierkach Wielkich. Informacji dotyczących przebiegu strajku w: Szkole Podstawowej nr 1 w Kostrzynie, Szkole Podstawowej nr 2 w Kostrzynie, Szkole Podstawowej w Gułtowach, Szkole Podstawowej w Iwnie, Przedszkolu Miejskim w Kostrzynie należy szukać na stronach internetowych placówek oraz w dziennikach elektronicznych. Jako organ prowadzący pozostajemy w stałym kontakcie z Dyrektorami Szkół/Przedszkola i na bieżąco monitorujemy sytuację w tych placówkach – informuje Urząd Miejski w Kostrzynie.


R E K L A M A

Komentarze (10)

08-04-2019 12:45:03
Jom
Jakie grosze.. Może są różnice w wypłatch miedzy nauczycielami.. W zależności od stopnia.. Znam takich co od5tysi netto wzwyż zarabiaja.. 3miechy wolnego, dodatki.. Wakacyjne.. Niby co potem będą lepiej nauczać.. Każdy ma mało chce więcej i więcej.. Nie popieram strajku.
07-04-2019 22:33:46
Stary Kostrzyniak
Do toms, ja nie wierzę nikomu, ale nauczono mnie odpowiedzialności i rzetelnego wykonywania swojej pracy. Jeżeli w szkole , źle płacą to niech idzie do Banku , gdzi po 30 latach doradca ma 3500zł BRUTTO i musi zmagać się z planami sprzedażowymi. Mamy wolność wyboru, ale jeżeli chcemy pracować w szkole to uczciwie pracujmy, albo odejdźmy.
07-04-2019 22:31:02
toms
@Stary Kostrzyniak: A co to ma do rzeczy. Też chciałbyś zarabiać takie grosze???
07-04-2019 22:29:28
Stary Kostrzyniak
Jestem ciekawy , czy wierzący nauczyciele będą strajkować , a jeżeli tak , to czy będą się z tego przed Wielkanocą spowiadać , ze swojego stosunku do wykonywania swojej pracy? Opamiętajcie się .
07-04-2019 22:28:39
toms
@Stary Kostrzyniak: Tak tak wierz dalej PiSowi daleko zajdziesz...
07-04-2019 22:20:46
Stary Kostrzyniak
Nie ma co się dziwić Kostrzyn był zawsze czerwony
07-04-2019 22:17:10
Stary Kostrzyniak
Brawo dla nauczycieli z Brzeżna i Czerlejna , może rodzice powinni się zastanowić i zacząć przenosić dzieci do tych szkól . Wtedy w Kostrzynie nauczyciele nie będą musieli strajkować bo będą mieli dużo wolnego. Brawo dla dyrektorów tych szkól , może by trzeba zastanowić się nad zmianą dyrektorów i niektórych odesłać na zasłużoną emeryturę.
07-04-2019 22:10:49
Stary Kostrzyniak
Najpierw niech nauczyciele uczciwie pracują , a nie, że uczniowie nie mają matematyki od kilku tygodni. Godziwa praca za godziwą pracę , a nie dla wszystkich 1000 zł, również dla nierobów. To już był , czy się stoi , czy się leży parę stówek się należy, ale nie po to zmienialiśmy ustrój. Płacić uczciwie dobrym nauczycielom, a obiboków zwalniać , ale kto ma zwalniać , jak w Kostrzynie to jedna rodzina, same koligacje i ,,swagry". Oddani szkole nauczyciele w Kostrzynie już są na Emeryturach .
06-04-2019 22:52:03
Kostrzyniak
Bardzo dobrze, niech strajkują, skoro zarabiają takie grosze. Po nauczycielach będą zapewne lekarze. Ale cóż dla nierobów PiS ma kasę. Na łapówkę wyborcza dla emerytów również. Przecież nasz kraj jest tak bogaty... szkoda, że będą to musiały spłacać nasze dzieci i wnuki.
05-04-2019 21:42:13
Wlkp
Propuję, aby burmistrz także zastrajkował i nie wypłacił pensji!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lut

10:30
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Dziadek do orzechów”

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XIX sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

28

lut

18:00
TRZEK, świetlica wiejska
Warsztaty budowania domków dla ptaków
Zapisy: tel. 608 215 384 lub e-mail: info@trzek.pl

01

mar

16:30
GUŁTOWY, kościół św. Kazimierza, ul. Pałacowa 8
Odpust parafialny

04

mar

18:00
KOSTRZYN, Restauracja "Biesiada", Rynek 9
GEOPraktyki - Wokół Pustyń Omanu

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w centrum Kostrzyna powinna powstać strefa płatnego parkowania? ►więcej szczegółów

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: