Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ósmoklasiści i gimnazjaliści będą mogli wybrać swój przyszły zawód – w "Kostrzyniance" odbędą się ta - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ósmoklasiści i gimnazjaliści będą mogli wybrać swój przyszły zawód – w "Kostrzyniance" odbędą się ta
28-03-2019 10:34   Janusz Ludwiczak
Jaki wybrać zawód i kierunek dalszego kształcenia? W piątek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury "Kostrzynianka" odbędą się po raz pierwszy Targi Edukacyjne, na których swoją ofertę przedstawi 16 szkół - z Poznania, Swarzędza i Środy Wielkopolskiej.

Wybór zawodu i kierunku dalszego kształcenia to jedna z ważniejszych decyzji życiowych młodego człowieka. Decyzja ta powinna być przemyślana i dostosowana do potrzeb i możliwości rynku pracy. Jednak aby uczeń mógł dokonać trafnego wyboru musi być dobrze przygotowany.

– Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom edukacyjnym dyrektorzy Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Czerlejnie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie, wyszli z inicjatywą zorganizowania Targów Edukacyjnych. Celem Targów jest zwalczanie barier społeczno - geograficznych dotykających młodzież z mniejszych miejscowości. Zwiększenie ich świadomości oraz pokazanie szerszych możliwości, jakiee daje im świadomy wybór dalszej drogi edukacyjnej, zgodnie z potrzebami i wymogami lokalnego rynku pracy – wyjaśnia Anna Rakowska, koordynator i współorganizator I Targów Edukacyjnych.

Na targach swoją ofertę przedstawi 16 zaproszonych placówek z Poznania, Swarzędza oraz Środy Wlkp. Targi kierowane są przede wszystkich do uczniów wygaszanych gimnazjów oraz ósmoklasistów.– Udział w Targach Edukacyjnych to świetna okazja aby zapoznać się z bieżącymi ofertami szkół. Poznać profile i specjalizacje, które odpowiadają uzdolnieniom i zainteresowaniom, tak aby później móc realizować swoje własne pasje – dodaje Anna Rakowska

I Targi Edukacyjne odbędą się w piątek, 29 marca w godz. od 9:00 do 15:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury "Kostrzynianka" przy ul. Poznańskiej 33 w Kostrzynie. Wstęp wolny.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:30

30

lip

Czerlejnko
Malinowe lato: Spektakl "O świętomarcińskich rogalach" - Teatr Mozaika

31

lip

KOSTRZYN, przychodnia Sanus, ul. Braci Drzewieckich 1
Bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25-59 lat
w godz. 9:00-17:00

06

sie

Kostrzyn
Malinowe lato: koncert zespołu Djibril

08

sie

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Malinowe lato: Spektakl dla dzieci "Ciocia Jadzia" Teatr Fuzja

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz/spędziłeś(aś) swój urlop i wakacje?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: