Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przejazd na Powstańców Wlkp. będzie zamknięty jeszcze do piątku. Potem remont na Grunwaldzkiej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przejazd na Powstańców Wlkp. będzie zamknięty jeszcze do piątku. Potem remont na Grunwaldzkiej
25-03-2019 15:23   Janusz Ludwiczak
Pierwotnie w piątek miał zakończyć się remont przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Powstańców Wielkopolskich. Prace jednak zostały przedłużone o tydzień. Z kolei w przyszłym tygodniu ponownie zamknięty zostanie przejazd kolejowy na Grunwaldzkiej.

Remont przejazdu kolejowego na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie miał być prowadzony od 18 do 22 marca, jednak prace zostały przedłużone o tydzień, do piątku 29 marca włącznie.

W związku z tym kierowcy nie przejadą bezpośrednio z centrum Kostrzyna na os. Strumiańskie oraz w kierunku Strumian. Objazd poprowadzony został ulicą Powstańców Wielkopolskich, rondem Wadyńskiego, Wrzesińską i dalej drogą krajową nr 92 do węzła Kostrzyn, a następnie przez drogę ekspresową S5 do węzła Strumiany.

Jeszcze w tym tygodniu zmienioną trasą będzie jeździć autobus linii nr 465 łączący kostrzyński dworzec z Sokolnikami Klonowskimi. "465", który jeździć będzie objazdem przez Grunwaldzką i drogą serwisową wzdłuż S5-tki.

Linia nr 465:
KOSTRZYN PKP – Warszawska – Grunwaldzka - droga serwisowa wzdłuż drogi ekspresowej S5 - węzeł Strumiany – Średzka – Strumiany – SOKOLNIKI KLONOWSKIE.

Autobus "465" będzie dodatkowo zatrzymywać się na przystanku "Grunwaldzka/Kwiatowa".

Nieczynne będą przystanki:
• "Strumiańska" na ul. Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie
• "Strumiany" przed wiaduktem nad S5.

Rozkład jazdy nie ulegnie zmianie. "465" będzie nadal odjeżdżać z przystanku "Kostrzyn PKP" na ul. Warszawskiej o godz. 6:25, 13:40 i 15:35, a z Sokolnik Klonowskich o godz. 6:37, 14:00 i 15:55.

To nie koniec utrudnień. Od czwartku do soboty zamknięty będzie przejazd kolejowy w Siedlcu.

– W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 003, w km 276,292 w m. Siedlec, uprzejmie informujemy, że od dnia 28.03.2019r. do dnia 30.03.2019r. nastąpi zamknięcie w/w przejazdu. Objazd zostanie poprowadzony drogą gminną z Siedlec przez Sokolniki do skrzyżowania z drogą 2443P, drogą 2443P oraz 2445P. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy – informuje Urząd Miejski w Kostrzynie.

Kierowcom proponujemy również objazd przez Gułtowy lub drogą ekspresową S5.

Dla kierowców nie mamy dobrych wiadomości. W przyszłym tygodniu, od 1 do 7 kwietnia ponownie zostanie zamknięty przejazd kolejowy w ciągu ulicy Grunwaldzkiej.

– W związku z remontem przejazdu kolejowego na ul. Grunwaldzkiej w m. Kostrzyn Wielkopolski, uprzejmie informujemy, że od dnia 01.04.2019r. do dnia 07.04.2019r., przejazd zostanie zamknięty. Objazd wyznaczono przez miejscowości: Strumiany, Klony, Czerlejno oraz Czerlejenko. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy – informuje Anna Pietrzak z przedsiębiorstwa Dromo, które na zlecenie kolei wykonuje oznakowanie i tymczasową organizację ruchu.

Utrudnienia będą wiązać się również ze zmianami tras autobusów linii nr 462, 463 i 464. O zmianach będziemy informować na bieżąco.

Dlaczego przedłużone zostały prace na Powstańców Wielkopolskich i ponownie planowany jest remont przejazdu na Grunwaldzkiej? W tej sprawie skontaktowaliśmy się z PKP Polskie Linie Kolejowe.

– Prace na przejeździe kolejowo-drogowym w ul. Powstańców Wielkopolskich przedłużyły się ze względu na utrudnienia przy wzmocnieniu gruntu. Roboty na przejeździe w ul. Grunwaldzkiej, które były prowadzone w lutym, polegały na rozbiórce torów. Ze względu na nieprzewidziane warunki atmosferyczne nie można było w pełni przeprowadzić zaplanowanych prac. Obecnie są one kontynuowane. Mają się skończyć w jak najkrótszym czasie – tłumaczy Radosław Śledziński, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

Rozkład jazdy linii nr 465: Kostrzyn - Sokolniki Klonowskie


R E K L A M A

Komentarze (3)

26-03-2019 20:21:43
Kostrzyniak
Oczywiście, że to jest przygotowanie przejazdów przez PKP PLK do likwidacji. No przecież ktoś się na to zgodził podpisując porozumienie. Jesteśmy w pokrzywach.
26-03-2019 17:38:14
Nicku brak
Oni już sami nie wiedzą co to jest
25-03-2019 16:47:42
Piotr
To jest remont czy przygotowanie do likwidacji?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

15:30
KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Liga Tenisa Stołowego

16:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Posiedzenie Komisji oświaty, kultury i sportu
► porządek obrad

24

paź

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XIV sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

paź

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących krew
w godz. 8:30-14:30

26

paź

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Rady Europy, ul. Powstańców Wielkopolskich 28a
"Sobota dla zdrowia" - bezpłatne badania profilaktyczne:
pomiar ciśnienia, badanie EKG, poziomu cukru we krwi, porady dietetyka, konsultacje neurologiczne i okulistyczne

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś zadowolony z wyniku wyborów?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: