Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejny mistrz parkowania: "Parking 20 m dalej. Ludzie wózkami po ulicy musieli jeździć" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kolejny mistrz parkowania: "Parking 20 m dalej. Ludzie wózkami po ulicy musieli jeździć"
19-03-2019 14:25   Janusz Ludwiczak
Tym razem otrzymaliśmy zdjęcia od naszego Czytelnika, który zauważył, że jeden z kierowców często parkuje na chodniku, praktycznie na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Szymańskiego.
– Parking 20 metrów dalej. Ludzie wózkami po ulicy musieli jeździć? – żali się Bartosz Deska, nasz Czytelnik.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o kierowcy, który zaparkował swoje auto na samym przejściu dla pieszych, pod kioskiem na ulicy Dworcowej. Jak widać kierowcy sprawiło dużo kłopotów znalezienie wolnego miejsca postojowego, mimo iż zaledwie 250 metrów dalej sporo wolnych miejsc do zaparkowania jest na nowej ulicy, łączącej Szymańskiego z Kilińskiego czy w rejonie Parku Miejskiego w obrębie ulic Warszawskiej, Dworcowej, Ogrodowej i Parkowej. Za parkowanie na przejściu dla pieszych grozi mandat w wysokości od 100 do 300 złotych oraz 1 punkt karny. Więcej o tym w artykule: Jak najlepiej zaparkować auto? Na przejściu dla pieszych, pod samym kioskiem.

Kilka dni później informowaliśmy o zaparkowanym samochodzie dostawczym na chodniku na ulicy Warszawskiej pod sklepem budowlanym, przez co problem z przejściem mieli piesi. Część osób decydowała się przechodzić na tzw. "szagę".

Zrozumiała jest sytuacja, że do sklepu trzeba dowieść sprzęt i akcesoria budowlane, nawet jeśli rozładunek trwał tylko kilka minut. W tym przypadku problemem może być brak miejsc postojowych dla samochodów dostawczych. W tej sprawie wywołała się duża dyskusja wśród naszych Czytelników na naszym profilu na facebooku.

Kolejny "mistrz parkowania" pozostawił swoje auto na środku chodnika, na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Szymańskiego w pobliżu kostrzyńskiej fary.

– Kolejny mistrz na ulicy Szymańskiego, a parking 20 metrów dalej. Ludzie wózkami po ulicy musieli jeździć. Gdzie jest Policja – pisze Bartosz Deska, nasz Czytelnik.

W tej sprawie rozmawialiśmy z kostrzyńską Policją.

– Problem dotyczy również samochodów, którzy parkują na ulicy Szymańskiego, pomiędzy nowym łącznikiem z ul. Kilińskiego. Potrzebne są rozmowy z władzami gminy, przydałoby się przestawienie znaku parkowania przed skrzyżowanie – sugeruje asp. Tomasz Kasprzak z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Do tematu parkingowych problemów w centrum Kostrzyna wrócimy niebawem.


R E K L A M A

Fot: Bartosz Deska

ZOBACZ TAKŻE: Jak najlepiej zaparkować auto? Na przejściu dla pieszych, pod samym kioskiem

ZOBACZ TAKŻE: Kostrzyn/Warszawska: Piesi nie przejdą chodnikiem, który posłużył jako parking

ZOBACZ TAKŻE: Mistrz parkowania przy rondzie Wadyńskiego

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (4)

21-03-2019 21:08:38
Obserwatorka
Tak tonny mam na sumieni zaparkowałam na zatoce koło urzedu bo miałam sprawe na 10 minut a parking cały był zajety ok godziny 11 a petenta spotkałam tylko jednego to gdzie własciciele tych samochodów
20-03-2019 22:53:24
tonny
@Obserwatorka: Czyżbyś miałaś coś na sumieniu???
20-03-2019 22:41:55
Obserwatorka
Witam osoba która chodzi bez sensu i robi zdjecia parkującym samochodów lepiej niech poszuka ciekawszego tematu w tej gminie a jest tego sporo i będą lepiej zadowoleni mieszkancy
19-03-2019 14:54:57
Piotras
No nie wytrzymam "przydałoby się przestawienie znaku parkowania przed skrzyżowanie" naprawdę wspaniałe rozwiązanie problemu ze złym parkowaniem. Dzięki Kostrzyńska Policjo! teraz wiem, że już wszystkie auta będą poprawnie zaparkowane!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lut

18:00
TRZEK, świetlica wiejska
Warsztaty budowania domków dla ptaków
Zapisy: tel. 608 215 384 lub e-mail: info@trzek.pl

01

mar

16:30
GUŁTOWY, kościół św. Kazimierza, ul. Pałacowa 8
Odpust parafialny

04

mar

18:00
KOSTRZYN, Restauracja "Biesiada", Rynek 9
GEOPraktyki - Wokół Pustyń Omanu

05

mar

11:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Islandia – trzeci żywioł" - spotkanie podróżnicze dla młodzieży z Romanem Pankiewiczem
wstęp wolny

18:00
Kostrzyn, restauracja "U Krzysztofa", ul. Grunwaldzka 24
Spotkanie dla mieszkańców os. Kórnickiego i Grunwaldzkiego
• Przedstawienie stanu zaawansowania inwestycji polegającej na budowie tunelu pod linią kolejową E 20 wraz z układem drogowym.
• Prze

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w centrum Kostrzyna powinna powstać strefa płatnego parkowania? ►więcej szczegółów

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: