Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plenerowa Droga Krzyżowa - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Plenerowa Droga Krzyżowa
11-03-2019 00:32   Janusz Ludwiczak
W Parku im. Adolfa Bnińskiego i obok zabytkowego pałacu z 1786 r. przeszła w piątek plenerowa Droga Krzyżowa. Proboszcz Parafii Św. Kazimierza chciałby, by nabożeństwa wielkopostne co tydzień odbywały się w innym miejscu, i tak w najbliższy piątek Droga Krzyżowa odbędzie się w Drzązgowie.

W piątkowy wieczór odbyła się po raz pierwszy plenerowa Droga Krzyżowa. Co tydzień odbywać będzie się w różnych miejscach Parafii Św. Kazimierza. Na początek nabożeństwo to odbyło się w Parku im. Adolfa Bnińskiego i obok zabytkowego pałacu z 1786 r.

– Z Drogą Krzyżową w takiej formie spotkałem się w poprzedniej parafii, w której posługiwałem jako wikariusz. Gromadziła ona wielu ludzi, którzy nie koniecznie do kościoła wtedy by trafili. Warto wyjść bliżej ludzi, którzy w ferworze obowiązków zapominają, że jest piątek wielkiego postu, a kiedy usłyszą "Któryś za nas cierpiał rany" może sobie przypomną – wyjaśnia ks. Marcin Jałoszyński, proboszcz Parafii Św. Kazimierza w Gułtowach.

W najbliższy piątek odbędzie się kolejna plenerowa Droga Krzyżowa, która tym razem zawita do Drzązgowa. Początek nabożeństwa o godz. 19:00 przy sklepie. Proboszcz prosi o zabranie ze sobą świec.

Dodajmy, że w środę katolicy rozpoczęli okres czterdziestodniowego wielkiego postu, który jest przygotowaniem do świąt Wielkanocnych.

– W żadnym innym okresie nie uświadamiamy sobie tak bardzo jak Bóg umiłował człowieka, że Jezus oddał swoje życie za nas. To okres, w którym trzeba prosić o przebaczenie własnych grzechów. To co wydarzyło się na Golgocie mogło mieć miejsce w naszym życiu. Wielki post to okres, którzy przygotowuje nas do najważniejszych świąt. To czas, kiedy bożej łaski wylewa się dużo, jeśli tylko człowiek chce skorzystać z tych źródeł – powiedział ks. Marcin Jałoszyński, proboszcz Parafii Św. Kazimierza w Gułtowach.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - FAS KS Fałkowo

23

wrz

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XII sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

28

wrz

Siekierki Wielkie
Rowerowy raj sąsiedzki szlakiem drewnianych kościołów: Siekierki - Czerlejno - Gułtowy - Siekierki

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Huragan Pobiedziska

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert „Danuta, mężczyźni i żart” (piosenki Danuty Rinn) w wykonaniu Rafała Piechoty i Beaty Lerach
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 23.09. od godz. 8:00 w MGOK

[ wszystkie ]

Sonda
Na kogo oddasz głos w wyborach parlamentarnych 13 października?

Lista nr 1 - Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)

Lista nr 2 - Prawo i Sprawiedliwość (PiS)

Lista nr 3 - Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD Lewica)

Lista nr 4 - Konfederacja Wolność i Niepodległość

Lista nr 5 - Koalicja Obywatelska (PO+.Nowoczesna+IPL+Zieloni)

Nie wezmę udziału w wyborach


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: