Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sołtyski Sannik i Wiktorowa zostały nagrodzone przez Starostę Poznańskiego - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Sołtyski Sannik i Wiktorowa zostały nagrodzone przez Starostę Poznańskiego
08-03-2019 14:56   Redakcja, powiat poznański
Organizują festyny, imprezy integracyjne oraz koncerty. Pozyskują środki na budowę dróg, chodników czy oświetlenia. Starają się aby w ich wsiach infrastruktura nie odbiegała jakością od miejskiej. Po raz czwarty, na zaproszenie starosty Jana Grabkowskiego w Starostwie Powiatowym w Poznaniu spotkali się sołtysi z całego powiatu. Za wybitne osiągnięcia nagrodzone zostały m.in. Dorota Kaczmarek - sołtys Wiktorowa oraz Marzena Pietraszewska, sołtys Sannik.

W poniedziałek, 11 marca przypada Dzień Sołtysa. W piątek w Starostwie Poznańskim odbyły się obchody IV Powiatowego Dnia Sołtysa.

– Wasza rola od wielu lat nie tylko umacnia się w świadomości mieszkańców, ale również w kontaktach z naszym samorządem. Mieszkańcy wymagają od sołtysów konkretnych działań, stawiając niejednokrotnie wysoko poprzeczkę. Podczas rozmów w wami odczuwamy tę determinację i upór, co przekłada się na waszą skuteczność. Święto sołtysów to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim liderom lokalnych społeczności za poświęcony czas, zaangażowanie, serce, niesienie bezinteresownej pomocy – powiedział Jan Grabkowski, starosta poznański.

Starosta specjalnymi statuetkami wyróżnił kilku sołtysów. Wśród nich znalazła się gospodyni Sannik, która jest również wolontariuszką i liderką "Szlachetnej Paczki", pomogła 39 potrzebującym rodzinom. Marzena Pietraszewska jest jedną z sześciu laureatów, którzy odebrali statuetki dla najbardziej aktywnych sołtysów minionego roku.

– Z udziałem naszych mieszkańców udało się zbudować plac zabaw, zlikwidować 70-letnią piwnico-gliniankę, która groziła zawaleniem, mamy też oświetlenie przy przystanku autobusowym – powiedziała Marzena Pietraszewska, sołtys Sannik.

Specjalne wyróżnienie z rąk starosty poznańskiego otrzymała również Dorota Kaczmarek, sołtys Wiktorowa.

– Nagrodę dedykuję wszystkim mieszkańcom naszego sołectwa, bez których nie udałoby się wyremontować świetlicy wiejskiej, zainstalować wiat przystankowych. Ta nagroda mobilizuje do dalszej wytężonej pracy. Cieszę się bardzo, że to co robię jest widoczne i szanowane. Powiem krótko, uwielbiam to robić – zaznacza Dorota Kaczmarek, sołtys Wiktorowa.

W tym roku statuetki trafiły również do Barbary Widelickiej ze sołectwa Borowy Młyn i Anny Kwaśnik z Więckowic oraz Zenona Marciniaka z Wagowa, który po 20 latach, ustąpił miejsca młodszym liderom oraz do Eugeniusza Kęsego sołtysa sołectwa Kalwy.

Jaki jest więc przepis na idealnego sołtysa?

– To taki lider, który potrafi wsłuchać się w we wszystkie potrzeby mieszkańców i umie rozmawiać z każdym, bez względu na problem, z którym trzeba się zmierzyć. I właśnie takie osoby mamy w naszym regionie – podsumowuje Jarosław Maciejewski, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXV sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

wrz

11:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
"Ups! Arka odpłynęła"
► bilety

19:00
Nekielka, dawny kościół ewangelicki, ul. Jana Pawła II
"Żyć się chce" - koncert Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Warsaw String Quarter
Bilety do nabycia na www.nekielka.com oraz w Salonie Rosenthal - ul. Paderewskiego 10 Poznań

26

wrz

20:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Wieczorek Poetycki"
► rejestracja

27

wrz

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Poznań FC

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się drugiej fali koronawirusa i powrotu obostrzeń?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: