Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Aspirant Tomasz Kasprzak laureatem Kryształowej Gwiazdy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Aspirant Tomasz Kasprzak laureatem Kryształowej Gwiazdy
07-03-2019 22:53   Janusz Ludwiczak
W Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której "Kryształowe Gwiazdy" otrzymali policjanci i policjantki, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy. Wśród nagrodzonych jest aspirant Tomasz Kasprzak, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kostrzynie, który pod koniec sierpnia zapobiegł samobójstwu.

Nagrodę "Kryształowe Gwiazdy" 4 marca w Pałacu Działyńskich w Poznaniu otrzymało w sumie 61 funkcjonariuszy (z czego 8 z nich po raz kolejny), którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy, często narażając swoje życie lub zdrowie, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka.

Wśród wyróżnionych jest aspirant Tomasz Kasprzak, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kostrzynie, który pod koniec sierpnia zapobiegł samobójstwu.

– Aspirant Tomasz Kasprzak dniu 26 sierpnia 2018 roku w trakcie wykonywania czynności służbowych o godzinie 19:40 w związku z telefonicznym zgłoszeniem o próbie samobójczej udał się na wskazaną ulicę, gdzie zastał zgłaszającą. Na miejscu ustalił, że 40 letni mężczyzna poszedł do pomieszczenia gospodarczego gdzie przewiesił przez belkę stropową sznur i odgrażał, że się powiesi. Przez szczelinę w drzwiach zauważył, mężczyznę, stojącego na drewnianym pieńku ze sznurem zadzierzgniętym na szyi. Ponieważ nie było możliwości otwarcia drzwi, wyważył je i natychmiast odciął sznur, oraz udzielił pomocy przedmedycznej, z uwagi na powstałe obrażenia szyi mężczyzny. Podczas oczekiwania na zespól ratownictwa medycznego utrzymywał z mężczyzną słowny kontakt. Na miejscu ustalił, że przyczyną targnięcia się na życie 40 letniego mężczyzny były problemy osobiste. Mężczyzna został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej – wyjaśnia st. asp. Piotr Kubicz z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Aspirant Tomasz Kasprzaka jest dzielnicowym, który patroluje wschodnią część gminy Kostrzyn – Brzeźno, Buszkówiec, Drzązgowo, Glinkę Duchowną i Szlachecką, Gułtowy, Iwno, Jagodno, Klony, Leśną Groblę, Libartowo, Ługowiny, Rujscę, Sanniki, Siedlec, Sokolniki, Węgierskie i Wiktorowo.


Komentarze (3)

11-03-2019 04:19:13
WrAtH
Brafo
09-03-2019 14:38:56
Zdzich
Czapka też lekko przymaława,dawno pomiary nie były robione...
08-03-2019 20:48:54
Max
Widać po Panu Aspirancie, że ma on odpowiednią wagę do wyważanie drzwi. Brawo za postawę. 3,rf
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

Gmina Kostrzyn
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

13

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

25

paź

DRZĄZGOWO, świetlica wiejska
Leśne Grzybobieganie - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach prezydenckich?

TAK - zagłosuję tradycyjnie w lokalu

TAK - zagłosuję korespondencyjnie

NIE - nie wezmę udziału w wyborach


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: