Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zmarł Papież Franciszek - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Zmarł Papież Franciszek
22-04-2025 02:08   Janusz Ludwiczak
"O godzinie 7:35 biskup Rzymu Franciszek powrócił do domu Ojca" – przekazał Watykan. W Poniedziałek Wielkanocny w wieku 88 lat zmarł Papież Franciszek.

Jorge Mario Bergoglio urodził się 17 grudnia 1936 r. w Buenos Aires w Argentynie. Po rezygnacji Benedykta XVI 13 marca 2013 r. został wybrany na 266. papieża.

Od kilku tygodni zmagał się z ciężkim zapaleniem płuc. W Wielkanoc przybył na błogosławieństwo Urbi et Orbi, by pozdrowić wiernych zgromadzonych na Placu św. Piotra.

Papież Franciszek zmarł w drugi dzień świąt Zmartchwywstania Pańskiego o godz. 7.35. w swoim apartamencie w Domu Świętej Marty w Watykanie. Jak poinformowała Stolica Apostolska przyczynami zgonu były: udar mózgu, śpiączka i nieodwracalna niewydolność krążeniowa.

Był pierwszym papieżem z Ameryki Południowej. Jego pontyfikat trwał 12 lat.

Decyzja w sprawie daty pogrzebu papieża Franciszka ma zapaść podczas pierwszej kongregacji kardynałów, czyli ich zgromadzenia. Odbędzie się ono we wtorek rano.

Po pogrzebie ogłoszona zostanie data konklawe. Do udziału w nim uprawnionych jest 135 kardynałów-elektorów, w tym czterech z Polski: kard. Konrad Krajewski, kard. Kazimierz Nycz, kard. Stanisław Ryłko i kard. Grzegorz Ryś.


Fot: Wikipedia

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
Niezapominajka
22

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

18:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem - dziennikarzem, wykładowcą akademickim, autorem kryminałów, których akcja osadzona jest zazwyczaj w Poznaniu w latach 20-tych lub 80-tych XX wieku. w ramach Tygodnia

24

maj

do 25-05-2025
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
45. Kurdesz Kasztelański

25

maj

Kostrzyn
13. Kurdeszowa (Za)Dyszka - Grand Prix Biegów gminy Kostrzyn

30

maj

IWNO, Pałac
Dzień Dziecka oraz wyścig Hobby Horse
w godz. 16:30-19:00

[ wszystkie ]

Sonda
Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich?

Karol Nawrocki

Rafał Trzaskowski

nie wezmę udziału w wyborach


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: