
Odznaczenie dla aspiranta sztabowego Tomasza Kasprzaka zostało wręczone kilka dni temu w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim podczas ślubowania nowych policjantów.
Kostrzyński dzielnicowy znalazł się w gronie 48 policjantów z Wielkopolski, którzy otrzymali państwowe odznaczenia.
– W ten sposób zostali wyróżnieni funkcjonariusze, którzy wykonują swoje obowiązki wzorowo i z ponadprzeciętnym zaangażowaniem; przy realizacji spraw kryminalnych, a także organizacji przedsięwzięć prewencyjnych, promocyjnych i profilaktycznych – zaznacza podinspektor Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.
Dodajmy, że asp. sztab. Tomasz Kasprzak w 2019 r. otrzymał "Kryształową Gwiazdę" za uratowanie ludzkiego życia. Funkcjonariusz zapobiegł samobójstwu.
Z kolei w tym roku asp. sztab. Tomasz Kasprzak już po raz 10. został "Dzielnicowym Roku".
– Dobry policjant musi być przyjazny i otwarty dla obywateli. Zawsze chciałem być mundurowym. Początkowo myślałem o wojsku, ale akurat życie sprawiło, że zostałem policjantem. Studia blokowały mi karierę mundurową, bo trzeba było mieć zaliczone wojsko. Po zakończeniu studiów zostałem przeniesiony do rezerwy, potem mogłem iść do wojska, ale wybrałem służbę w Policji. Podoba mi się kontakt z ludźmi, cenię sobie to, że można pomóc. Zawsze chciałem być w terenie, wyjść do społeczeństwa, nigdy nie chciałem pracować tylko za biurkiem. Cenię sobie akcje edukacyjne w szkołach i przedszkolach. Jestem zdania, że policjantem jest się 24 godziny – powiedział asp. sztab. Tomasz Kasprzak, dzielnicowy Komisariatu Policji w Kostrzynie.
Fot: Komisariat Policji w Kostrzynie
ZOBACZ TAKŻE: Prezydent RP odznaczył burmistrza Szymona Matyska Srebrnym Krzyżem Zasługi
ZOBACZ TAKŻE: Policjant został sołtysem
ZOBACZ TAKŻE: Aspirant sztabowy Tomasz Kasprzak już po raz 10. został "Dzielnicowym Roku"
Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.
| Aktualności |
| najnowsze | najpopularniejsze |
· Ten puchar do Siekierek należy
(10-02-2026 06:20)
· W Węgierskim i Czerlejnie nie będzie prądu
(10-02-2026 04:15)
· Strażacy ewakuowali osobę z dachu budynku
(10-02-2026 00:22)
· Będzie ślisko na ulicach i chodnikach – wydano ostrzeżenie o marznących opadach i gołoledzi
(04-02-2026 17:41)
· Zaginął "Klusek"– szukają go stęsknieni właściciele
(03-02-2026 07:15)
· BMW wjechało w drzewo – 4 osoby zostały ranne
(01-10-2024 18:41)
· Były proboszcz parafii bł. Jolanty skazany za molestowanie dziecka uciekł przed więzieniem
(11-03-2025 10:06)
· Były proboszcz parafii bł. Jolanty prawomocnie skazany za molestowanie nieletniego!
(20-01-2025 13:32)
· W Kostrzynie pływalnia wraz z kręgielnią, centrum squasha i sportów walki
(10-01-2025 09:22)
· Tragiczny wypadek niedaleko Kleszczewa
(04-08-2025 00:49)
| Niezapominajka |
lut
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Ferie w bibliotece: Madagaskar - spotkanie podróżnicze dla dzieci
KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Rady Europy, ul. Powstańców Wielkopolskich 28a
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30
13:00
Gułtowy, filia Biblioteki Publicznej, ul. Kasztanowa 1
Ferie w bibliotece: warsztaty plastyczne
16:00
Sala sesyjna (dawny dom parafialny) - Kostrzyn, ul. Dworcowa 8
Posiedzenie Komisji rolnictwa, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad
lut
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Ferie w bibliotece: Film poklatkowy - warsztaty dla dzieci
| Sonda |
| Ogłoszenia |
· Chcesz pozdrowić sąsiada? Nie wiesz, jak sprzedać samochód lub ...
(27-08-2018 00:00)
Zapisz się na listę mailingową:





