Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Burmistrz i radni podziękowali dyrektorowi Zakładu Komunalnego za 24-letnią pracę - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Burmistrz i radni podziękowali dyrektorowi Zakładu Komunalnego za 24-letnią pracę
10-02-2019 16:53   Janusz Ludwiczak
– Zawsze wyznawałem zasadę Napoleona, że należy godnie służyć mieszkańcom, ale nie starać się im przypodobywać – powiedział podczas czwartkowej sesji rady gminy Ryszard Dyzma, który po 24 latach pracy odszedł na emeryturę.

Podczas ostatniej sesji burmistrzowie i radni podziękowali Ryszardowi Dyzmie za ponad 24-letnią pracę. Z dniem 25 stycznia wieloletni dyrektor kostrzyńskiego Zakładu Komunalnego przeszedł na emeryturę.

– To był wyjątkowo trudny okres. Żeby to opanować, trzeba było mieć determinację, zaczynałem od niczego, były duże zaniedbania. Kiedy zaczynałem pracę na powitanie w 1994 roku dostałem wezwanie na rozprawę wodno-prawną do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z powodu przekroczenia parametrów ścieków na oczyszczalni w Skałowie. Teraz historia zatoczyła koło. Proszę sobie wyobrazić, 28 stycznia, kiedy byłem już oficjalnie pierwszy dzień na emeryturze zostałem wezwany znów do WIOŚ-iu w sprawie. Nie ma innego wyjścia jak wybudować 3 reaktor, bo takie sytuacje będą się powtarzać – powiedział podczas sesji Ryszard Dyzma, odchodzący na emeryturę dyrektor Zakładu Komunalnego w Kostrzynie.

– Zawsze wyznawałem zasadę Napoleona, że należy godnie służyć mieszkańcom, ale nie starać się im przypodobywać – dodał Ryszard Dyzma, były dyrektor Zakładu Komunalnego.

Jak wspomina wieloletni dyrektor Zakładu Komunalnego początki były trudne.

– Latem 1994 r. uległy awarii dennice odżelaziaczy, ponieważ stacja uzdatniania wody była nadmiernie eksploatowana. Ponadto pracownicy na obiektach pracowali po 240 godzin miesięcznie, bez dodatków za nadgodziny, niewystarczające był również skład załogi, a dodatkowo panowało wszechobecne pijaństwo. Brakowało osób z właściwym wykształceniem, praktycznie na każdym stanowisku. Nie mieliśmy ani jednej koparki, mieliśmy za to ponad 130 awarii rocznie – mówi Ryszard Dyzma, były dyrektor Zakładu Komunalnego na łamach "Echa Ziemi Kostrzyńskiej".

– Kolejne problemy pojawiły się w czerwcu 1996 roku, gdy była wysoka temperatura. Awarii uległa najlepsza studnia głębinowa. Mieszkańcy gminy Kostrzyn zostali pozbawieni ciągłych dostaw wody. Należy dodać, że z powodu nieszczelności sieci wodociągowej straty sięgały nawet 50%. O problemach można by książkę napisać. Problemy z oczyszczalnią ścieków w Skałowie będą na pewno wracać. Należy zauważyć, że w roku 1995 przyjmowaliśmy około 100 tysięcy metrów sześciennych ścieków rocznie, obecnie jest to około 700 tys. m³. W związku z czym oczyszczalnia jest przeciążona – mówi w rozmowie z "Echo Ziemii Kostrzyńskiej" dyrektor Ryszard Dyzma.

Były dyrektor Zakładu Komunalnego nie był entuzjastą Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej (KKP).

– Patrząc na ilość jadących osób, czasem autobusem podróżuje jeden pasażer, moim zdaniem to "najdroższa taksówka". Gigantyczne koszty rocznego utrzymania wynoszą aż 1,5 mln zł. Wnioskowałem, aby kursy nie odbywały się w soboty i niedziele, bo koszty byłyby znacznie wyższe. Pozytywem okazał się bez wątpienia remont ulicy Warszawskiej w ramach ZTI. Postrzegam to jako wielki plus – twierdzi na łamach "Echa" odchodzący dyrektor Zakładu Komunalnego.

Ryszard Dyzma był związany z Zakładem Komunalnym od listopada 1994 roku. Ukończył Wydział Budowy Maszyn Politechniki Poznańskiej. Były dyrektor nadal związany będzie z samorządem, zasiada w Radzie Miasta i Gminy Swarzędz, jest wiceprzewodniczącym swarzędzkiego samorządu.

Zakładem Komunalnym kierować będzie Kinga Czechowska, dotychczasowa kierowniczka Oczyszczalni Ścieków w Skałowie, która do czasu wyboru nowego szefa jednostki będzie pełniącym obowiązki dyrektora.


R E K L A M A

Komentarze (3)

01-04-2019 14:53:19
Rik
Czy znamy już nowego DYREKTORA Zakładu Komunalnego w Kostrzynie?!
11-02-2019 20:00:34
telly1976
Serdecznie dziękuje za spuszczanie ścieków do Kopli w upalne zeszłoroczne lato,oby nigdy więcej takich fachowców !!!????
10-02-2019 18:37:06
Marek
Miejmy nadzieję że dyrektorem Żakładu Komunalnego zostanie osoba kompetentna, z dużym doświadczeniemi i znajomością tematu. Przed nami wielkie wyzwania, i na miarę tych wyzwań musi być osoba która zostanie dyrektorem. Miejmy nadzieję że tak się stanie. 2

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lis

09:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
IX Otwarty Turniej Piłki Siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Jubileusz 35-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Siekieracy"

20

lis

KOSTRZYN, przychodnia Sanus, ul. Braci Drzewieckich 1
Bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25-59 lat
Zapisy: tel. 61 855 75 28, 61 851 30 77, 609 000 082

23

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Gdzie są chłopcy z tamtych lat" - koncert
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 13.11. w MGOK o godz. 8:00 i 17:00

25

lis

19:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
VIII Andrzejki z piosenką literacką
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 14.11. w MGOK o godz. 8:00 i 17:00

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza Kostrzynem (Poznań, Swarzędz, Środa, Pobiedziska, Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: