Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ignacewo: Radna deklaruje pomoc, będzie spotkanie burmistrza z mieszkańcami - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ignacewo: Radna deklaruje pomoc, będzie spotkanie burmistrza z mieszkańcami
07-02-2019 05:34   Janusz Ludwiczak
Wracamy do sprawy stanu drogi ulicy Ignacewo. Po naszej publikacji sprawą zainteresowała się radna Beata Jankowiak. W poniedziałek odbędzie się spotkanie dla mieszkańców Ignacewa m.in. z burmistrzem.

We wtorek pisaliśmy o kolejce szambiarek w Ignacewie, ale również stanie drogi. Więcej w artykule: Kolejka szambiarek na Ignacewie.

– Czy tak można parkować na drodze, nawet na zakręcie, nie idzie przejechać. Samochody błotem zawalają drogę – zaalarmował nas Czytelnik, Marcin Nitsche.

– Tak jest często przy komunalce. Rozumiem, że to już jest za miastem. Samochody parkują z każdej strony i tak jest stale. Ciężko jest wyminąć się, bo za wąsko. Na dodatek samochody błotem drogę rozwalają, nie idzie czystym autem przejechać, ciężko też przejść pieszo, często idę z synem na spacer – uważa Marcin Nitsche.

Również inni nasi Czytelnicy zwrócili uwagę na problem fatalnego stanu drogi na Ignacewie.

– Ta sytuacja tam jest notoryczna. Nie wspomnę o śmietnikach na zewnątrz które tam stoją (jakby nie mogły być za bramą, miejsca mają mnóstwo), ale nikt nic sobie nie robi. Dzieci chodzą do szkoły cali w błocie. Tego chodnika jak nie było tak nie ma. Czy w tej kadencji się doczekamy? Wszystko wszędzie jest robione oprócz Ignacewa...a tam też mieszkają ludzie... – napisała na naszym profilu Ania Banaszak.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się już z Zakładem Komunalnym, który niebawem ma przesłać nam odpowiedź. Tymczasem po naszej publikacji sprawą zainteresowała się radna Beata Jankowiak.

– W sprawie Ignacewa jest wiele zaległości. Moi poprzednicy zaniedbali ten okręg. Byłam u mieszkańców, znam ich "palące" problemy. Poprosiłam burmistrza o spotkanie. Będziemy do dyspozycji mieszkańców – pisze do nas Beata Jankowiak, radna Gminy Kostrzyn.

– W ubiegłym roku, zaraz po wyborach złożyłam wniosek o drogę i chodnik. Rozmawiałam z panami Burmistrzami oraz radnymi, przekazałam "palący problem". Na dzień dzisiejszy są opracowywane projekty od strony wykonawczej. Na pewno będę monitorowała tą sprawę. Byłam u Państwa w Ignacewie jestem świadoma problemu. Szkoda, że nikt o mieszkańcach Ignacewa nie pamiętał przez tyle lat – dodaje radna Beata Jankowiak.

W najbliższy poniedziałek, 11 lutego o godz. 17:30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego przy ul. Dworcowej w Kostrzynie odbędzie się w tej sprawie spotkanie dla mieszkańców Ignacewa, na które został zaproszony burmistrz.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Marcin Nitsche
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników KOSTRZYN KONT@KT. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Kolejka szambiarek na Ignacewie

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

mar

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Potyczki damsko-męskie
ze względu na pandemie wydarzenie będzie transmitowane na profilu FB MGOK

20

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - Spartanie Opalenica
- 11. kolejka Unihokeja I ligi mężczyzn
ze względu na pandemię mecz odbędzie się bez udziału publiczności

03

kwi

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Oborniki

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

27

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: