Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie więcej pociągów. Od poniedziałku zmiany w kostrzyńskiej komunikacji - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Będzie więcej pociągów. Od poniedziałku zmiany w kostrzyńskiej komunikacji
09-12-2023 15:17   Janusz Ludwiczak
Od niedzieli zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Wielkopolskich. W ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej uruchomione zostaną dodatkowe trzy pary pociągów pomiędzy stacjami Kostrzyn Wielkopolski i Poznań Główny. W sumie w dni robocze uruchamianych będzie 26 kursów. Równocześnie od poniedziałku zmieniają się rozkłady wszystkich linii kostrzyńskiej komunikacji.

Wraz z nowym rozkładem pojawi się więcej pociągów, przynajmniej z Kostrzyna i Paczkowa do i z Poznania. W sumie w dni robocze realizowanych będzie 26 połączeń na odcinku Kostrzyn Wielkopolski – Paczkowo – Swarzędz – Poznań Główny.

– Zauważyliśmy, że w pewnych momentach pociągi dojeżdżają do punktu docelowego i oczekują na kolejne połączenie. Doszliśmy wtedy do wniosku, że można w tym czasie obsłużyć kolejne połączenia, ale na krótszych dystansach. Z tej analizy wyszło nam 15 nowych połączeń, dzięki czemu powinien zniknąć tłok w pociągach – tłumaczy Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Poznańska Kolej Metropolitalna, w której funkcjonowanie zaangażowanych jest 48 samorządów funkcjonuje już od 5 lat.

– Gdyby nie umiejętność rozmawiania, a także umiejętność patrzenia dalej niż interes własnej gminy, własnego samorządu czy własnego miasta, to na pewno nie byśmy dzisiaj w tym miejscu – zaznacza Jan Grabkowski, starosta poznański.

W porannym szczycie komunikacyjnym z Kostrzyna do Poznania pociągi będą jeździć średnio co pół godziny w godz. od 5 do 8. Podobnie będzie w kierunku przeciwnym w godzinach popołudniowych. Co ciekawe pociągi ze stacji Poznań Główny do stacji Kostrzyn Wielkopolski odjeżdżać będą nawet w odstępnie 8-minutowym (o 15:10 i 15:18).

Pojawi się również więcej pociągów w weekendy – zarówno w soboty, jak i niedzielę realizowane będą dwa dodatkowe połączenia, a w sumie w soboty realizowanych będzie 13 kursów, w niedzielę – 15.

Równolegle wraz ze zmianą rozkładu jazy Kolei Wielkopolskich od najbliższego poniedziałku zmienią się także godziny odjazdów wszystkich autobusów Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej (linie nr 460, 461, 462, 463, 464 i 465).

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów ze stacji Kostrzyn Wielkopolski, Gułtowy i Paczkowo oraz z dworca Poznań Główny, a także aktualne godziny odjazdów wszystkich autobusów KKP można znaleźć w naszym serwisie "Komunikacja" na stronie www.komunikacja.infokostrzyn.pl.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

kwi

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Zostań Gwiazdą" - finał Konkursu Piosenkarskiego dla dzieci młodzieży "Zostań Gwiazdą"

27

kwi

16:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Fara Pelikan Żydowo

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Unia Swarzędz II

03

maj

10:00
KOSTRZYN, kościół Piotra i Pawła (Fara), ul. Średzka 8
Msza św. za ojczyznę - obchody święta Konstytucji 3 Maja

23

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: