Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radny sprawdził jak działa kostrzyńska komunikacja - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Strumiany | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | Wróblewo
Radny sprawdził jak działa kostrzyńska komunikacja
02-02-2019 22:51   Janusz Ludwiczak
Radny Marek Kowalski postanowił osobiście sprawdzić jak działa Kostrzyńska Komunikacja Publiczna. W czwartek od samego rana radny jeździł autobusem linii nr 464, który łączy Gułtowy z Drzązgowem, Brzeźnem, Siedleczkiem, Siedlcem, Czerlejnem i Kostrzynem.
– Chciałem sprawdzić punktualność, celowość niektórych przejazdów, potwierdzić albo zaprzeczyć skargom i uwagom, które zgłaszają mieszkańcy – powiedział Marek Kowalski, radny gminy Kostrzyn.

Kostrzyńska Komunikacja Publiczna (KKP) działa już pięć miesięcy. Zakupione przez gminę cztery autobusy Solaris na gaz CNG obsługują sześć linii, które kursują z Kostrzyna m.in. do Iwna i Wiktorowa (linia 460), Gwiazdowa, Tarnowa i Jagodna (461), Czerlejna, Trzeku i Węgierskiego (462), Siekierek (463), Gułtów, Drzązgowa, Brzeźna i Siedleczka (464) oraz do Sokolnik Klonowskich (465).

Jak funkcjonuje linia nr 464 postanowił w czwartek sprawdzić osobiście radny Marek Kowalski, który jeździł autobusem już od godz. 5:17.

– Postanowiłem przeprowadzić rekonesans, jak działa gminna, kostrzyńska komunikacja. Chciałem sprawdzić punktualność, celowość niektórych przejazdów, potwierdzić albo zaprzeczyć skargom i uwagom, które zgłaszają mieszkańcy. Nie chciałbym jeszcze dokonywać wniosków, jeden dzień to za mało na oceny. Jeszcze raz sprawdzę linię 464 innego dnia. Przedstawię szczegółowy raport ze swoimi spostrzeżeniami w przyszłym tygodniu – mówi w rozmowie z portalem InfoKostrszyn.pl Marek Kowalski, radny Gminy Kostrzyn.

Możliwe, że radny Marek Kowalski sprawdzi również inne połączenia Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej.

– Najpierw chciałbym sprawdzić 464. Zachęcam wszystkich radnych do sprawdzenia innych linii, możemy zrobić objazdową komisję – zaznacza radny Marek Kowalski.

Naszym zdaniem rozkład autobusu linii nr 464 nie jest dostosowany do godzin odjazdów pociągów w kierunku Poznania i Wrześni ze stacji Gułtowy, a głównym celem uruchomienia Kostrzyńskiej Komunikacji Miejskiej było przecież zachęcenie mieszkańców do przesiadki z samochodu do autobusu gminnego i dalej kontynuowanie podróży pociągiem.

Jak już informowaliśmy od listopada znacznie mniej połączeń ze stacją kolejową w Gułtowach mają mieszkańcy Siedleczka, Leśnej Grobli i Brzeźna. Do tej pory było 10 kursów, od listopada jest ich 7. Zlikwidowane zostały kursy poranne między godz. 6 i 8 oraz popołudniowe po godz. 16. Niestety rozkłady jazdy linii nr 464 nie są dostosowane do godzin odjazdów Ponadto z Brzeźna i Siedleczka wykonywany jest tylko jeden kurs z i do Kostrzyna, a były dwa.

Co ciekawe okazuje się również, że na kilku przystankach jak chociażby przy szkole w Brzeźnie na przystanku linii nr 464 znajduje się nieaktualny rozkład jazdy. Na słupki wiszą godziny odjazdów "464" obowiązujące od 5 listopada 2018 r., tymczasem aktualny rozkład jazdy obowiązuje od 10 grudnia 2018 r. Na szczęście aktualne rozkłady jazdy wszystkich linii KKP można znaleźć w naszym serwisie na stronie www.komunikacja.infokostrzyn.pl.

Radny otrzymał już kilka uwag i sugestii od mieszkańców na swoim profilu społecznościowym.


Komentarze (5)

05-02-2019 06:13:49
Nika
Dla mnie te autobusy to wielka porażka!!!
03-02-2019 17:14:39
Daniel
Ta komunikacja to lipa wracam z 2 zmiany do domu i co . Pozostaje spacerek pociągi jeżdżą A autobusy już dawno odpoczywają. Albo przerwa w południe.
03-02-2019 13:11:20
Nan
Zmień pracę.
03-02-2019 11:55:48
Gość
Witam. Super że komunikacja działa. Jednak w takich godzinach że nie wiem kto to ustalał. Potrzebuję być w pracy w Jagodnie na godz. 8.30_9.00 ale nie mam połączenia. Czym mam się dostać do pracy?
03-02-2019 09:45:10
Zenek
Należy rozważyć w ogóle celowość jazdy autobusów, na tej lini bo jak widać Radny jeździł sam w pustym autobusie.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

lut

18:00
SOKOLNIKI, świetlica
Wybory sołeckie - sołectwo Strumiany

19

lut

18:30
CZERLEJNO, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa, ul. Kostrzyńska 4
Wybory sołeckie - sołectwo Czerlejno

20

lut

07:45
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wyjazdowe posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - sołectwo Węgierskie (+Ługowiny)

21

lut

18:00
GWIAZDOWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - sołectwo Gwiazdowo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborch sołeckich?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: