Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni przystąpią do sporządzenia planów miejscowych - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Radni przystąpią do sporządzenia planów miejscowych
02-02-2019 18:49   Janusz Ludwiczak
W czwartek odbędzie się pierwsza w tym roku sesja Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, w trakcie której radni podejmą m.in. uchwały w sprawie przystąpienia planów miejscowych w Czerlejnie, Brzeźnie, Trzeku, Gwiazdowie i Kostrzynie.

Ponadto w porządku sesji przewidziano również ustalenie pracy poszczególnych komisji na ten rok, uchwalenie statusu Gminy Kostrzyn. Radni określą również lokalne standardy urbanistyczne dla inwestycji mieszkaniowych na terenie Gminy Kostrzyn.

Kostrzyńscy radni podejmą również uchwałę w sprawie przyjęcia regulaminu wody i odprowadzania ścieków, a także zasad i trybu udzielania dotacji celowej ze środków budżetu gminy na dofinansowanie likwidacji źródeł niskiej emisji i zastąpienia ich rozwiązaniami proekologicznymi.

Początek sesji w czwartek, 7 lutego o godz. 16:30 w sali sesyjnej w gmachu Urzędu Miejskiego przy ul. Dworcowej 5 w Kostrzynie.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad
 2. Przyjęcie protokołu z IV sesji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
 3. Przedstawienie i głosowanie projektów uchwał w sprawie:
  1. Ustalenia przedmiotu działania Komisji stałych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.
  2. Ustalenia planów pracy Komisji stałych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn na 2019 rok.
  3. Zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn na 2019 rok.
  4. Uchwalenia Statutu Gminy Kostrzyn.
  5. Powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn i nadania jej statutu.
  6. Określenia lokalnych standardów urbanistycznych dla inwestycji mieszkaniowych na terenie gminy Kostrzyn.
  7. Przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w Czerlejnie przy ul. Kleszczewskiej, gm. Kostrzyn.
  8. Przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów zabudowy mieszkaniowej i usługowej w Gwiazdowie – część G, gm. Kostrzyn.
  9. Przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w rejonie ulicy Wrzesińskiej w Kostrzynie, gm. Kostrzyn.
  10. Przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w Brzeźnie przy ul. Kostrzyńskiej i drodze krajowej nr 92 – część II, gm. Kostrzyn.
  11. Przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w Trzeku w rejonie przy ul. Czereśniowej, gm. Kostrzyn.
  12. Przyjęcia Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Kostrzyn.
  13. Zasad i trybu udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Kostrzyn na dofinansowanie likwidacji źródeł niskiej emisji i zastąpienia ich rozwiązaniami proekologicznymi.
  14. Zmiany Uchwały NR XLVI/393/2018 Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn z dnia 20 czerwca 2018 r. w sprawie wstępnych lokalizacji nowych przystanków komunikacyjnych przy drogach gminnych na terenie Gminy Kostrzyn.
  15. Zmiany Uchwały NR XLVI/392/2018 Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn z dnia 20 czerwca 2018 r. w sprawie wstępnych lokalizacji nowych przystanków komunikacyjnych przy drogach powiatowych na terenie Gminy Kostrzyn.
  16. Zmiany uchwały Nr XXVII/211/2016 Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn z dnia 29 listopada 2016 roku w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Kostrzyn a Miastem i Gminą Kórnik w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
  17. Zmiany Uchwały Nr IV/32/2018 Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn z dnia 18 grudnia 2018 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Gminy Kostrzyn dla Miasta i Gminy Kórnik z przeznaczeniem na wspófinansowanie zakupu busów celem obniżenia kosztu wozokilometra.
  18. Warunków udzielania i wysokości stawek procentowych bonifikat od opłaty jednorazowej z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności gruntów stanowiących własność Gminy Kostrzyn zabudowanych na cele mieszkaniowe.
  19. Ustalenia wysokości diet radnych i sołtysów w Gminie Kostrzyn.
  20. Zmian w budżecie gminy Kostrzyn na 2019 rok.
  21. Zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019-2027.
 4. Informacja Burmistrza Gminy Kostrzyn o pracach w okresie międzysesyjnym.
 5. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
 6. Wnioski i interpelacje Radnych, sprawy bieżące, wolne głosy i wnioski.
 7. Zamknięcie sesji.

Projekty uchwał


R E K L A M A

Komentarze (9)

10-02-2019 01:24:45
REDAKCJA
@Franek: Spokojnie, cierpliwości, relacja będzie. Proszę dać mi trochę czasu. Sesja była w czwartek, trwała blisko 5,5 godziny.
09-02-2019 23:23:09
Franek
I jak bedą wiadomośći z tej sesji a moze tej sesji niebyło jak Pan Redaktor nic niewie
08-02-2019 20:47:15
Zofia
Dobry Panie Redaktorze szanuje Pana za prowadzenie tego portalu jak Pan powiadomił mieszkanców o Sesji to prosimy o wstawianie transmsji bo nic nie wiedża mieszkancy z tej sesji a moja teśćiowa o kolach nie zajrzdzie do gminy na Sesje
06-02-2019 14:48:39
Gosia
@Basia: Bez przesady jeśli ludzie starsi zajrza tu poradza sobie tez z BiP. A znam wielu ludzi starszych, ktorzy doskonale radza sobie z internetem
06-02-2019 00:01:38
Basia
Pani Gosiu przepraszam ale portale takie jak BIP jest ciezko do poszukania dla starszych osób a ten Wspaniały Portal moze wszystko podać i oto chodzi jeszli fajna firma chce prowadzic ten portal to wszystkie informacje dla mieszkanców
04-02-2019 12:25:26
Gosia
@Basia: Zarobki burmistrzów i radnych nie są tajne. Wystarczy przejrzeć BIP i ustawy a nie czepiać się. Ale jak nie którzy nie mają nic do roboty to będą tylko zrzedzic
03-02-2019 23:39:53
Basia
Do Gosi latac to mozna na Ligowcu ta są samoloty a tu gmina kasa ile otrzymuje radny a ile przewadniczący Rady Gminy niech mieszkancy wiedzą ,a ile zastepcy przewodniczego rady gminy kasy w miesiacu ,kiedzysz był jeden burmistrz i tez wystarczyło
02-02-2019 23:07:43
Gosia
@Basia: A możesz jaśniej o co ci lata???
02-02-2019 22:38:35
Basia
A moze zrobić ze czterech zatepców przewodniczacego rady gminy i dołozyć dwóch zastepców burmistrza bo jak ktoś zachoruje to co bedzie w gminie a moze bedą zastepcy radnych opłacani z naszych podatków,Fajna Gmina

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lis

09:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
IX Otwarty Turniej Piłki Siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Jubileusz 35-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Siekieracy"

20

lis

KOSTRZYN, przychodnia Sanus, ul. Braci Drzewieckich 1
Bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25-59 lat
Zapisy: tel. 61 855 75 28, 61 851 30 77, 609 000 082

23

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Gdzie są chłopcy z tamtych lat" - koncert
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 13.11. w MGOK o godz. 8:00 i 17:00

25

lis

19:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
VIII Andrzejki z piosenką literacką
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 14.11. w MGOK o godz. 8:00 i 17:00

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza Kostrzynem (Poznań, Swarzędz, Środa, Pobiedziska, Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: