Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Najmłodsi zaprojektowali gminę Kostrzyn w Minecrafcie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Najmłodsi zaprojektowali gminę Kostrzyn w Minecrafcie
28-08-2023 11:34   Janusz Ludwiczak
Brama Cechowa, stadion Lechii Kostrzyn, gmach biblioteki i urzędu gminy, a nawet pałac w Siedlcu – to obiekty, które zaprojektowali najmłodsi mieszkańcy gminy w wieku 8-14 lat w ramach turnieju e-sportowego " Minecraft edukuje i integruje", który zorganizowała Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn.

W ramach konkursu "Młode aktywne sołectwa LGD 2023" organizowanym przez Lokalną Grupę Działania Trakt Piastów sołectwo Czerlejno i Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn otrzymała 1200 złotych dofinansowania na organizację turnusu e-sportowego "Minecraft edukuje i integruje - międzypokoleniowy piknik w Czerlejnie". Jednym z elementów projektu było zorganizowaniu turnieju e-sportowego z wykorzystaniem gry Minecraft. Uczestnicy musieli zaprojektować obiekt związany z gminą Kostrzyn.

– Każdy młody mieszkaniec mógł zrobić projekt miejsca, znajdującego się na terenie gminy Kostrzyn, uczestnicy do tych celów wykorzystali grę Minecraft. Jest to dobra promocja gminy, ale chcieliśmy też pokazać, że gry mają swoje pozytywne strony – rozwijają wyobraźnię przestrzenną – powiedziała Oliwia Balcerek, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Uczestnicy konkursu musieli wykonać projekt budowli związanej z gminą Kostrzyn i przesłać go wraz z nagraniem w 360°.

– Turniej "Minecraft edukuje i integruje - Międzypokoleniowy piknik w Czerlejnie" ku naszemu zaskoczeniu cieszył się popularnością tylko wśród chłopaków, których wiek mieścił się w granicach od 8 do 14 lat. Warto zaznaczyć, że tylko jeden uczestnik pochodził spoza naszej gminy (z Zalasewa). Prace fantastycznie odwzorowany gminę Kostrzyn w świecie klocków. Otrzymaliśmy dwa zgłoszenia Szkoły Podstawowej w Czerlejnie. Zbudowana została m.in. Szkoła Podstawowa w Iwnie, Lechia Kostrzyn, Biblioteka, Urząd Miejski, a nawet Pałac w Siedlcu – objaśnia Oliwia Balcerek.

Równolegle przy świetlicy wiejskiej w Czerlejnie odbył się w sobotę międzypokoleniowy piknik.

– Był on zwieńczeniem naszego projektu, zorganizowanego przy pomocy środków z programu "Młode aktywne sołectwa" LGD Trakt Piastów. Hasłem przewodnim pikniku była ekologia i zdrowy tryb życia, dlatego zdecydowaliśmy się na ekologiczne rozwiązania, tym samym ograniczając zużycie plastiku do minimum, w punkcie gastronomicznym królowały natomiast owoce – podsumowuje Oliwia Balcerek z Młodzieżowej Rady Miejskiej.


R E K L A M A

Fot: Jakub Pluciński

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

kwi

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Zostań Gwiazdą" - finał Konkursu Piosenkarskiego dla dzieci młodzieży "Zostań Gwiazdą"

27

kwi

16:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Fara Pelikan Żydowo

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Unia Swarzędz II

03

maj

10:00
KOSTRZYN, kościół Piotra i Pawła (Fara), ul. Średzka 8
Msza św. za ojczyznę - obchody święta Konstytucji 3 Maja

23

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: