Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Naprawiono główną drogę w Brzeźnie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Naprawiono główną drogę w Brzeźnie
30-01-2019 20:36   Janusz Ludwiczak
Dziura przy dziurze – tak w skrócie można opisać ulicę Długą w Brzeźnie. Z powodu złego stanu nawet autobus linii nr 464 musiał jeździć lewą stroną. W połowie stycznia drogowcy usunęli największe dziury i ubytki w jezdni oraz zastosowali nowe "łaty" w nawierzchni. W planach jest gruntowny remont nawierzchni Długiej w Brzeźnie, z której korzystają często kierowcy jeżdżący z drogi krajowej nr 92 do Siedleczka, Leśnej Grobli i Nekielki, ale również autobus Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej.

Łatanie dziur, które przeprowadził zakład Roboty Drogowe Begier z Nekli zostało przeprowadzone w ramach bieżącego utrzymania dróg. W ramach prac drogowcy usunęli wszystkie dziury na odcinku od stadionu Maratończyka do Leśnej Grobli. Roboty były również prowadzone na drodze w Siedleczku i Siedlcu.

Ulica Długa w Brzeźnie to ważna arteria, gdyż korzystają z niej kierowcy jeżdżący z drogi krajowej nr 92 do Siedleczka, Leśnej Grobli i Nekielki, ale również rodzice odwożący dzieci samochodami do Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Brzeźnie. Z drogi tej korzysta również autobus linii nr 464.

Przypomnijmy, że jesienią przeprowadzono gruntowny remont nawierzchni ulicy Długiej na odcinku od boiska szkolnego do skrzyżowania z drogą krajową nr 92 wraz z poszerzeniem ulicy Kostrzyńskiej. W ramach inwestycji, która kosztowała 100 tys. zł usunięto starą warstwę nawierzchni i ułożono całkowicie nowy asfalt, dzięki czemu zniknęły dziury w jezdni. Ponadto wykonano kanał odwodniający na wysokości remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. W tym roku prace mają być kontynuowane na kolejnym odcinku, pomiędzy szkołą podstawową a Leśną Groblą.

Dodajmy, że docelowo gmina planuje zrealizować program modernizacji dróg na terenie wielu innych sołectw.

– W ciągu trzech lat chcemy przeznaczyć ponad 2 miliony złotych na modernizację dróg. Uruchomiona została komunikacja publiczna. Pilną sprawą jest droga z Wiktorowa przez Rujsę do Sannik, do tej pory była mało używana, dzisiaj bez tej drogi nie jesteśmy w stanie jeździć tam autobusami. Podobnie droga w Buszkówcu, te modernizacje są niezbędne. W wielu miejscach czas też na przebudowę gruntówek i podnoszenie ich jakości. Stawiamy sobie za cel poprawę drogi z Libartowa do Strumian, ale miejsc wymagających nakładów jest wiele: między innymi Brzeźno czy Czerlejno – mówił nam w październiku Szymon Matysek, burmistrz Gminy Kostrzyn.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: