Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad pół tysiąca pobiegło ulicami Kostrzyna. Padło kilka rekordów! {◎GALERIA ZDJĘĆ, ►FILMY} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ponad pół tysiąca pobiegło ulicami Kostrzyna. Padło kilka rekordów! {◎GALERIA ZDJĘĆ, ►FILMY}
30-05-2023 13:41   Janusz Ludwiczak
W niedzielę Kostrzyn należał do biegaczy. Już po raz 11. odbyła się Kurdeszowa (Za)Dyszka. 29-letni Mykola Mevsha z Leszna z czasem 32 minut i 28 sekund był najszybszy na dystansie 10 km, zaś wśród pań pierwsza do mety dobiegła Maryna Nemchenko również z Leszna (38 min. i 35 sek.). Z kolei na dystansie 5 km najlepsi byli odpowiednio: średzianin Filip Jańczak (w niespełna 16 min), a wśród pań: Karolina Bielecka z Piasek (18 min. i 27 sek.).

Jednym z punktów Dni Kostrzyna, czyli 43. Kurdesza Kasztelańskiego były oczywiście zawody biegowe. Równo 553 osoby wzięły udział w 11. Kurdeszowej (Za)Dyszce.

Jak już informowaliśmy najpierw biegli najmłodsi, o czym więcej w artykule: Ponad 300 najmłodszych pobiegło w Kurdeszowej (Za)Dyszce.

Wieczorem, kilka minut po godz. 18 wystartowali dorośli. Start i zarazem meta znajdowała się na ulicy Powstańców Wielkopolskich, na wysokości Szkoły Podstawowej nr 2 im. Rady Europy.

Trasa biegu była odwrócona do tej ubiegłorocznej, dzięki czemu zawodnicy mieli znacznie mniej podbiegów i prowadziła przez tunel do os. Strumiany, po czym przez Powstańców Wielkopolskich uczestnicy 11. Kurdeszowej (Za)Dyszki biegi znów przez tunel i dalej ulicami: Średzką, Kilińskiego w rejon dworca kolejowe i następnie Warszawską, Wielkopolską, Piasta, Półwiejską, Poznańską i Kościuszki do Rynku. Do mety uczestnicy dobiegli przez Warszawską, rondo Wadyńskiego i Powstańców Wielkopolskich. Trasą tą pobiegli uczestnicy o dystansie 5 km oraz konkurencji nordic walking. Osoby, które zdecydowały się pokonać 10 km musieli pobiec dwa kółka.

Zwycięzcą głównego biegu na 10 km okazał się Mykola Mevsha z Leszna, który do mety dobiegł w ciągu 32 minut i 28 sekund. W dalszym ciągu nie udało się pobić rekordu. Ten należy wciąż do zwycięzcy pierwszej edycji biegów, który w 2013 r. Trasę dziesięciu kilometrów przebiegł w czasie 31 minut i 39 sekund.

W biegu na 10 km drugi ma mecie był Serhii Shevchenko z Ostrowa Wlkp. z czasem 32 minut i 35 sekund. Na podium znalazł się też Marcin Fehlau z Chomęcin (0:33:24).

Wśród pań na "10-tce" najlepsza okazała się Maryna Nemchenko z Leszna, która Kostrzyn przebiegła dwukrotnie w czasie 38 minut i 35 sekund. Druga była: Patrycka Bielecka z Michałowa (0:39:48), a trzecia: Joanna Wasielak (0:41:38).

W biegu na 5 kilometrów pierwsze miejsce zajął średzianin, Filip Jańczak, który do mety dobiegł w niespełna 16 minut (0:15:57), tym samym pobijając dotychczasowy rekord, który w ubiegłym roku wywalczył Bartosz Feifer (0:16:17). Drugie miejsce zdobył Maciej Łucyk z Brzeźna z czasem 16 minut i 52 sekund. Tuż za nim o dwie sekundy później był Paweł Świątkowski z Trzemeszna (0:16:54).

Wśród pań na podium "5-tki" znalazły się: Karolina Bielecka z Piasków (18 min. i 27 sek.), Katarzyna Chojnacka ze Środy Wielkopolskiej (20 min. i 24 sek.) oraz Karolina Kaźmierczak z Pobiedzisk (21 min. 26 sek.).

Rekord 5-kilometrowej trasy padł również wśród pań. Karolina Bielecka była o 20 sekund szybsza od dotychczasowej rekordzistki Patrycji Bieleckiej, która w zeszłym roku ustanowiła rekord 18 min. i 47 sek.

W niedzielnych zawodach wzięli udział również "kijkarze", czyli biegu nordic walking. Mieli oni do pokonania również 5 kilometrów – jedno okrążenie wokół centrum Kostrzyna. Najlepszy okazał się kostrzynianin, Robert Kowalak z czasem 30 minut i 9 sekund. Nieco ponad półtorej minut później do metry przemaszerowała kijkami warszawianka, Zuzanna Bielecka (31 min. i 43 sek.).

Biegacze, którzy znaleźli się na podium otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe. Każdy zawodnik po dobiegnięciu do mety otrzymał medal. Rozdano również nagrody w klasyfikacjach open i wiekowych oraz dla pań i panów oraz osobno wśród mieszkańców gminy Kostrzyn.

Portal InfoKostrzyn.pl był jednym z patronów medialnych Kurdeszowej (Za)Dyszki.

To nie koniec sportowych zmagań. 21 lipca w Siedleczku zaplanowano III Bieg do Nocy, zaś 19 sierpnia w Iwnie "Cegła Run".

11. Kurdeszową (Za)Dyszkę transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo przez nasz profil. Poniżej filmowa relacja:

11. Kurdeszowa (Za)Dyszka - WYNIKI 10 km

11. Kurdeszowa (Za)Dyszka - WYNIKI 5 km

11. Kurdeszowa (Za)Dyszka - WYNIKI nordic walking 5 km

Mini Kurdeszowa (Za)Dyszka - WYNIKI (bieg dzieci i młodzieży)


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: