Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kradzieże, włamania, wyłudzenia, pobicia i nietrzeźwi za kierownicą – kronika policyjna - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kradzieże, włamania, wyłudzenia, pobicia i nietrzeźwi za kierownicą – kronika policyjna
21-05-2023 22:39   Janusz Ludwiczak
Podczas Turnieju Tańca Towarzyskiego, który odbył się na początku kwietnia mieszkanka Poznania straciła torebkę wartą 3 tys. zł.
W kwietniu kostrzyńscy policjanci otrzymali też wiele zgłoszeń dotyczących kradzieży, wyłudzeń czy kierowania gróźb karalnych. Zatrzymano też cztery osoby, które były poszukiwane listem gończym za wcześniej popełnione przestępstwa.

Kradzież torebki wartej 3 tys. zł
1 kwietnia, podczas Turnieju Tańca Towarzyskiego w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Piasta w Kostrzynie doszło do kradzieży torebki o wartości 3 000 zł na szkodę mieszkanki Poznania.

Skradziono styropian – straty 7 tys. zł
2 kwietnia z budowy w Tarnowie dokonano kradzieży styropianiu o wartości 7 000 zł na szkodę firmy z Poznania.

Kradzież karty – strata pieniędzy
18 kwietnia ujawniono kradzież 393,29 zł na szkodę mieszkańca powiatu poznańskiego. Przestępca dokonał przełamania zabezpieczeń karty płatniczej.

Włamanie w Drzązgowie
21 kwietnia dokonano włamania do budynku gospodarczego w Drzązgowie. Łupem złodzieja padła piła o wartości 1 tys. zł. Tego samego dnia skradziona została również glebogryzarka o wartości 1500 zł. Poszkodowany został 44-letni mieszkaniec Drzązgowa.

Potrącenie starszej osoby
18 kwietnia na parkingu przy markecie Jana doszło do potrącenia osoby pieszej, którą medycy przewieźli do szpitala. Lekarze stwierdzili złamanie kości stopy.

Wyłudzenia
3 kwietnia za pośrednictwem internetu na podstawie sfałszowanej faktury za usługę, doszło do próby wyłudzenia 2000 zł na szkodę mieszkańca Siedleczka.
12 kwietnia doszło do wyłudzenia 991 złotych za pomocą fikcyjnej transakcji na portalu OLX na szkodę mieszkańca naszej gminy.

Kierowali groźby
5 kwietnia w Węgierskim doszło do kierowania gróźb karalnych wobec 73-letniego mieszkańca tejże wsi przez jego sąsiada.
14 kwietnia w Ługowinach sąsiad kierował groźby karalne wobec 39-letniej mieszkanki.
Tydzień później policjanci ujawnili kolejne groźby kierowane pod adresem 28-letniej mieszkanki Kostrzyna.

Poszukiwani – zatrzymani
5 kwietnia policjanci dokonali zatrzymania poszukiwanego listem gończym 45-letniego mieszkańca Kostrzyna.
Dwa dni później zatrzymany został 34-letni kostrzynianin, który również poszukiwany był listem gończym za popełnione przestępstwa.
14 kwietnia zatrzymano poszukiwanego listem gończym 34-letniego mieszkańca Kostrzyna.
20 kwietnia w Gułtowach zatrzymany został czwarty mężczyzna poszukiwany listem gończym.

Pobicia
13 kwietnia na ulicy Kościelnej w Kostrzynie 21-letni mieszkaniec miasta naruszył nietykalność cielesną 17-latka.
Do podobnego zdarzenia doszło dzień później w Ługowinach, wobec 48-letniego mieszkańca wsi.

20-latek posiadał marihuanę
21 kwietnia kostrzyńscy funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 20-letniego mieszkańca Kostrzyna, który posiadał przy sobie 0,57 g marihuany.

Opieka "pod wpływem"
25 kwietnia policjanci ujawnili fakt sprawowania opieki nad 11-letnim synem przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości.

Nietrzeźwi za kierownicą
2 kwietnia na ulicy Żniwnej w Kostrzynie dokonano zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który prowadził samochód marki Fiat Ducato. 32-letni mieszkanie powiatu poznańskiego miał w wydychanym powietrzu blisko promil.
Z kolei 27 kwietnia na kostrzyńskim Rynku zatrzymano 72-letniego mieszkańca Kociałkowej Górki, który wstanie nietrzeźwości kierował motorowerem marki Romet – mężczyzna miał w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu.

asp. sztab. Tomasz Kasprzak
Komisariat Policji w Kostrzynie


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum InfoKostrzyn.pl

Komentarze (16)

30-05-2023 17:12:10
RównePrawa
U mnie w domu żona ma takie samo prawo do wrzucania węgla do piwnicy jak każdy inny..
30-05-2023 15:05:35
Jacek
Jakie prawa były łamane? Nie slyszalem
29-05-2023 14:46:51
Pracownicy marketu
Pani Donacie, naszej wieloletniej klientce, przede wszystkim życzliwej i sympatycznej koleżance, w imieniu wszystkich pracowników marketu Jana, składamy życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Pozdrawiamy
29-05-2023 06:08:07
Ania
Wiadomo, że każdy powinien przestrzegać prawa. Kobiety były łatwym celem. Myślę, że bardziej chodzi o to, żeby policja jeśli potrafi tak mocno interweniować w przypadku kobiet to tym bardziej mocno powinna reagować w kierunku bieżących i powtarzających się problemów łamania prawa. Szczególnie jak chodzi o bandziorów i złoczyńców a tego nie widać. Przecież nawet tutaj na IK ludzie pisali o konkretach co ich boli w nieprzestrzeganiu przepisów u nas w gminie, gdzie potrzebna jest policja a zmian nie bardzo widać. Ludzie chcą normalnie żyć a policja powinna agresorów, którzy łamią prawo wyłapywać i pod sąd. To potencjalny agresor, złodziej, bandyta powinien się bać konsekwencji a nie śmiać się z policji.
28-05-2023 22:18:20
@Do @Dorota Strajk Kobiet
Jeżeli ktoś nie wykonuje poleceń Policji musi liczyć się z konsekwencjami. Tak właśnie powinno wyglądać przywracanie bezwzględnego przestrzegania prawa przez WSZYSTKICH, również przez kobiety ze strajku!
28-05-2023 17:18:40
Barbara
Nie oczekujemy politycznych rozgrywek. Czekamy na podstawy, aż policja zacznie u nas porządkować sprawy ważne dla normalnych obywateli. Walka z penerstwem, wulgarnością, patologią, chuligaństwem i głupotą nieszanującą prawa. Zobaczcie ile jest gróźb karalnych. To pokazuje brak szacunku dla ludzi ale przede wszystkim dla prawa i policji. Teraz mam wrażenie, że patole robią co chcą wręcz się panoszą a policji nie bardzo widać. Nawet patroli nie widać. Walka z wulgarnym penerstwem do poprawy!
28-05-2023 06:23:07
Do @Dorota Strajk Kobiet
Poczytaj o nie tak dawnym Strajku Kobiet w Polsce. Niestety były brutalne ataki policji na protestujące kobiety i niestety były też połamane kości :( Te kobiety tylko protestowały przeciw chęci rządzących do zmniejszenia ich praw i wolności. Niestety ale są ludzie, którym zależy aby tego nie pamiętać..
26-05-2023 08:53:10
Bronisław
Mieszkanki i mieszkańcy Kostrzyna składają Pani Donacie z ulicy Hallera szybkiego powrotu do pełni zdrowia, pokonania trudności ze złamaną nogą, wytrzymałości oraz tego obecnie najważniejszego, czyli wytrwałości. Kostrzyn pamięta i nie zapomni o Pani wkładzie w organizm miasta.
25-05-2023 15:44:01
@Dorota
Jakie prawa kobiet zostały umniejszone? Z tym łamaniem kości to chyba przesada?! Polska to nie Francja :)
25-05-2023 08:26:47
Do @smutno
Ależ widać policę! Ostatnio widziana była na zdjęciach z imprezy w przedszkolu. Był też radiowóz, który w razie zgłoszenie zdarzenia najczęściej jest na interwencji i jest niedostępny, a drugiego brak.
25-05-2023 06:06:52
Dorota
Musi się zmienić podejście policji. Dla przykładu. Jak kobiety protestowały nie tak dawno przeciwko umniejszaniu ich praw to policja je z pałami ganiała w niektórych miastach tak policjanci lali te kobiety, że miały kości połamane. Jak przychodzi do prawdziwej służby dla obywateli to niewiele się robi. Takie zachowania jak pobicia, groźby karalne, włamania wynikają tylko z poczucia bezkarności penerstwa bo policja nie działa dobrze dla ludności. Chyba czas na zmiany.
24-05-2023 21:46:51
Smutno
Tyle złych spraw w takiej małej gminie. Władza z policją musi pokazać jakiś plan na takie agresywne i nieprawne zachowania. Zdecydowanie brak u nas planów zapobiegawczych a i po fakcie jest słabo. Smutne to. Policji nie widać w akcji.
22-05-2023 23:32:52
Kostrzyniak z Rynku
To nasza znajoma. Znakomita krawcowa i dobra żona, matka i babcia. Chodziła tym szlakiem przez zdecydowaną większość swojego doczesnego życia. Obecnie cierpi, nie jest w dobrym stanie i nie może sobie darować, że taka straszna rzecz miała miejsce. To nie jest jej wina. Brakuje jej na ulicach naszego miasta...
22-05-2023 22:09:27
REDAKCJA
@Znajoma. @Krystyna: Taką informację redakcja otrzymała od policji. Sprawdzę. Pozdrawiam.
22-05-2023 19:25:23
Krystyna
18 kwietnia koło marketu Jana doszło do potrącenia mieszkanki Kostrzyna - sympatycznej Pani - 70 lat - dlaczego widnieje 69 latek i pan? To nie jest prawda.
22-05-2023 16:23:42
Znajoma
Przepraszam, błąd. 18 kwietnia potrącono mieszankę ulicy Hallera. To była 70 letnia kobieta. Proszę o sprostowanie.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
15

cze

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Przemysław Poznań II
- zakończenie sezonu

19:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Odpust parafialny

17

cze

15:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wspólne posiedzenie komisji stałych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: