Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wznowiono budowę kościoła błog. Jolanty. Nowa świątynia w Gowarzewie na ukończeniu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wznowiono budowę kościoła błog. Jolanty. Nowa świątynia w Gowarzewie na ukończeniu
14-04-2023 07:30   Janusz Ludwiczak
Wznowiono budowę kościoła błog. Jolanty na kostrzyńskim Andrzejewie. Pojawiły się już pierwsze otwory okienne. Praktycznie gotowy jest już budynek kościoła św. Stanisława Kostki w Gowarzewie.

Po kilkumiesięcznej przerwie wznowiona została budowa kościoła błogosławionej Jolanty przy ul. Prymasa Wyszyńskiego w Kostrzynie.

Do tej pory budynek świątyni na Andrzejewie miał 5,5 metrów wysokości, obecnie ekipy budowlane dokładają kolejne cegły. Pojawiły się już pierwsze otwory okienne, docelowo kościół będzie mieć 16 metrów wysokości. Parafia chce ubiegać się o dofinansowanie budowy ze środków Unii Europejskiej w ramach programu "Puszczyk - Budownictwo energooszczędne. Niskoemisyjne budynki użyteczności publicznej".

– Cały czas trwa procedura negocjacyjna funduszy europejskich. Jednocześnie dzięki ofiarności parafian udało się spłacić należności za etap budowy prowadzonej w lutym i na początku marca. Na budowę kościoła wpłacono w różnych formach w minionym miesiącu 112 400,00 zł – informuje ks. Mateusz Napierała, proboszcz Parafii błog. Jolanty w Kostrzynie.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2021 r. ks. arcybiskup Stanisław Gądecki wraz z innymi kapłanami, władzami samorządowymi, projektantami, budowniczymi i parafianami wmurował akt erekcyjny i kamień węgielny pod budowę nowego kościoła. Świątynia ma mieć 16 metrów wysokości, nad głównym wejściem ma znaleźć się rozeta. Front i elewacja kościoła będzie ozdobiona kamieniem łupkowym bądź piaskowcem, a na górze znajdzie się drewniana więźba dachowa. Według projektu kościół ma mieć ok. 745 metrów kwadratowych, w środku znajdą się ławy, które będą miały łącznie 300 miejsc siedzących.

Praktycznie gotowy jest budynek nowego kościoła św. Stanisława Kostki przy ul. Akacjowej w Gowarzewie. Obecnie układane są dachówki na wieży. Wcześniej zamontowano okna.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: