Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pierwsza wygrana Maratończyka Brzeźno od czerwca 2022. Zwycięstwo GKS Gułtowy na początek rundy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Pierwsza wygrana Maratończyka Brzeźno od czerwca 2022. Zwycięstwo GKS Gułtowy na początek rundy
04-04-2023 16:16   Janusz Ludwiczak
Miniony weekend był doskonały dla piłkarzy z gminy Kostrzyn. Zawodnikom Maratończyka Brzeźno udało się wygrać pierwszy mecz w sezonie. Wygraną zakończył się też pierwszy mecz GKS Gułtowy w rundzie wiosennej. Pokonaniem przeciwników 3:2 może pochwalić się też Lechia Kostrzyn. Z kolei druga drużyna zremisowała 2:2.

Maratończyk po raz ostatni wygrał w poprzednim sezonie, 4 czerwca 2022 r. Od tego czasu niezło piłkarzom z Brzeźna. W nowym sezonie 2022/2023 do tej pory, po 14 rozegranych meczach 13 zakończyło się przegraną i udało się zdobyć jedynie 1 punkt za bezbramkowy remis w drugiej kolejce 4 września z WKS Owieczki.

W końcu zła passa została zakończona. W sobotę piłkarzom Maratończyka udało się wywalczyć zwycięstwo 3:2 z WKS Owieczki, które zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli klasy A. Gole udało się strzelić Jakubowi Drzewieckiemu z zrzuto wolnego w 21 i 45 minucie, a także Maciejowi Mikołajczykowi w 23 minucie. Rywale trafili dwie bramki w 16 i 29 minucie. Druga połowa przebiegła bez bramek.

Przez podopiecznymi nowego trenera Adam Górskiego (byłego zawodnika Drużyny Wiara Lecha) jeszcze jednak dużo pracy, by nie spadli do niższej ligi. Obecnie po 15. kolejkach są wciąż na ostatnim, 14. miejscu w tabeli z 4 punktami, 1 wygraną, 1 remisem i 13 porażkami oraz bilansem 13 bramek strzelonych i 64 straconych.

Dobrze rozpoczęła się runda wiosenna dla piłkarzy GKS Gułtowy, którzy na wyjeździe w Kiszkowie pokonali 4:0 tamtejszą Wełniankę. Pod koniec pierwszej połowy, w 45 minucie pierwszą bramkę strzelił Krzysztof Andrzejczak. Kolejne gole padły w 46 i 59 minucie dzięki Dawidowi Wąsowiczowi. Autorem piątego trafnego strzału w 64 minucie był Robert Krajewski.

Po 13 rozegranych meczach GKS Gułtowy podniósł się o jedno oczko na 6. pozycję tabeli, zyskując na koncie 21 punktów, 6 wygranych, 3 remisy i 4 porażki (bramki: 23-17).

7 zwycięstwo udało się wywalczyć Lechistom, którzy pokonali 3:2 (do przerwy 2:1) Spartę Oborniki. Gole dla Lechii Kostrzyn strzelili: Dominik Hildebrandt (42 min), Jakub Szymanowski (45 min) i Dominik Hildebrandt (57`).

Dzięki wygranej Lechia Kostrzyn awansowała z 12 na 9. miejsce w tabeli V ligi. Po 18 kolejkach – 21 punktów, 7 wygranych, 0 remisów i 11 przegranych (bramki: 33-42).

W weekend na stadionie przy Sportowej w Kostrzynie zagrała druga Lechia. W spotkaniu z Koziołkiem Poznań zremisowali 2:2 (do przerwy wygrali 1;0). Dla Lechii II gole strzelili: Jakub Bilski (w 8 minucie) oraz Yurii Yeromin (w 90 min). Rezerwy Lechii nadal utrzymują się na 4. miejscu w tabeli klasy A z 31 punktami (9 wygranych, 4 remisy, 2 przegrane, 41 bramek strzelonych, 21 straconych).

W Wielką Sobotę wszystkie drużyny zagrają na wyjeździe. W samo południe piłkarze Lechii Kostrzyn zmierzą się w Czerniejewie z Czarnymi. Druga Lechia zagra z KS 1999 Łopuchowo. Z kolei Maratończyk Brzeźno w Rogoźnie rozegra mecz z tamtejszą Wełną.

Świąteczną przerwę mają za to piłkarze GKS Gułtowy. W klasie B nie zaplanowano rozgrywek w ten weekend.

Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich drużyn (1922 Lechia Kostrzyn, Maratończyk Brzeźno, GKS Gułtowy i Lechia 2 Kostrzyn oraz Victoria Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.