Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Iwnie ruszyła budowa JRG10 - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Iwnie ruszyła budowa JRG10
18-01-2023 09:30   Janusz Ludwiczak
Przy ul. Gnieźnieńskiej w Iwnie rozpoczęła się budowa nowej strażnicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Siedziba Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 ma być gotowa w połowie przyszłego roku.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 10 (JRG10) Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Poznaniu powstanie przy ul. Gnieźnieńskiej, w pobliżu ulicy Szkolnej. Pierwotnie strażnica miała stanąć w samym Kostrzynie, w rejonie ulicy Wojska Polskiego i Półwiejskiej, tuż obok siedziby OSP Kostrzyn.

– Wybrano tą lokalizację ze względu na bliskość drogi ekspresowej S5 i dobrego dojazdu do Pobiedzisk. Dostępność komunikacyjna jest tam doskonała – argumentował Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

W ramach inwestycji na działce o powierzchni blisko 1 hektara powstanie budynek dla 8 wozów strażackich i 4 mniejszych pojazdów pożarniczych. W obiekcie znajdzie się też profesjonalna myjnia. Dla strażaków przewidziano pomieszczenia socjalne, biura, salę szkoleniową, świetlicę, jadalnię, siłownię, sypialnie.

W obrębie strażnicy powstanie parking z placem manewrowym, a także boisko wielofunkcyjne oraz klatka ewakuacyjną z funkcją wspinalni. Ponadto budynek zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy do 50 kWp.

– Lokalizacja tej jednostki poprawi bezpieczeństwo w również w sąsiednich gminach: Swarzędz, Pobiedziska, Kleszczewo, ale również rejon Gniezna czy Środy Wlkp. Położenie JRG10 będzie doskonałe również ze względu na drogę ekspresową S5 i krajową nr 92. Wybór tej lokalizacji padł właśnie na gminę Kostrzyn. Przeprowadziliśmy analizę zdarzeń, mamy w tym rejonie ponad tysiąc zdarzeń. Jednostka zawodowa zapewni bezpieczeństwo 24 godziny na dobę – mówił w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl st. bryg. Jacek Michalak, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu podczas obchodów Dnia Strażaka.

Inwestycja będzie kosztować nieco ponad 6 milionów złotych (6 358 308,00 zł brutto) i zrealizuje ją wyłoniona w przetargu spółka Ciepłownik Ekoinwestycje z Plewisk. Dodajmy, że w zamówieniu wpłynęły cztery oferty, z czego najdroższa z nich opiewała na kwotę 11,8 mln zł.

Będzie to trzecia jednostka ratowniczo–gaśnicza na terenie powiatu poznańskiego i dziesiąta w strukturach Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. JRG10 ma obejmować swoim zasięgiem gminę Kostrzyn, ale również Pobiedziska, Swarzędz, Kleszczewo, Murowaną Goślinę i okolice. Zakończenie inwestycji planowane jest w sierpniu przyszłego roku.


R E K L A M A

Komentarze (1)

19-01-2023 19:26:48
PSP
Gratulacje dla Wszystkich. Najważniejsza inwestycja PSP ostatnich lat w powiecie poznańskim realizowana w gminie Kostrzyn. Brawo!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

maj

19:30
CZERLEJNO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Czerlejno

21

maj

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Wróblewo

19:00
TARNOWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Tarnowo

22

maj

17:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Węgierskie

19:00
CZERLEJNKO, świetlica wiejska, ul. Jesionowa 23
Wybory sołeckie - Sołectwo Czerlejnko

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: