Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Czerlejnie otwarto świetlicę wiejską – "mieszkańcy czekali 30 lat na miejsce do spotkań" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Czerlejnie otwarto świetlicę wiejską – "mieszkańcy czekali 30 lat na miejsce do spotkań"
05-12-2022 06:04   Janusz Ludwiczak
W czwartym co do wielkości sołectwie gminy Kostrzyn, liczącym blisko 800 mieszkańców Czerlejnie otwarto świetlicę wiejską. Jej budowa trwała niespełna rok i kosztowała ponad 1,3 mln zł.

Budynek świetlicy wiejskiej w Czerlejnie jest w pełni nowoczesny, zasilany panelami fotowoltaicznym. wyposażony w pompę ciepła i ogrzewanie podłogowe. Jego budowa trwała niespełna rok i kosztowała ponad 1,3 mln zł (1 337 379,32 zł), z czego 30% środków pochodziło z dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Świetlica wiejska została uroczyście otwarta, w przededniu Święta Niepodległości.

– Inwestycja ta została dofinansowana w wysokości 400 tysięcy złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych z dodatku dla gmin PGR-owskich. Ta placówka jest odpowiedzią na lokalną działalność. Tutaj działa prężnie koło gospodyń wiejskich, działają prężnie seniorzy. Cieszę się, że jedna z największych miejscowości gminy Kostrzyn będzie miała swoje miejsce dla spotkań – powiedziała posłanka PiS i była minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz.

Okazuje się, że mieszkańcy Czerlejna czekali trzy dekady na swoje miejsce do spotkań.

– Od wielu lat mieszkańcy zgłaszali potrzebę powstania takiego miejsca, trwało to nawet 30 lat. Wcześniej był tutaj klub rolnika, ale z czasem został zagospodarowany na mieszkania. Do tej pory musieliśmy korzystać ze świetlicy wiejskiej w Czerlejnku. Zebrania wiejskie odbywały się też na terenie szkoły podstawowej. Pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca jest naprawdę dużo: różnego rodzaju spotkania integracyjne dla mieszkańców, warsztaty, wieczory seniora, wieczornice patriotyczne – raduje się Agnieszka Augustyn, sołtys Czerlejna.

Kolejne tego typu obiektu mają powstać w sołectwach, w których też brakuje świetlicy wiejskiej.

– W najbliższych latach chcielibyśmy, by świetlice powstały w Klonach, Ługowinach i Sannikach. Sołectwa ta nie mają swoich świetlic. Będziemy opracowywać projekty i szukać środków finansowych – zapowiada Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

ZOBACZ TAKŻE: "Nazwa wsi pochodzi od kmiecia Czyrniela, a pierwsza wzmianka pochodzi z 1218 r."


Komentarze (4)

07-12-2022 17:04:56
@Aldona
Łubu dubu, łubu dubu...
07-12-2022 10:25:18
Aldona
Panie Redaktorze. Bardzo ładna relacja z otwarcia. Zapewniam Pana, że nikt z Mieszkańców Czerlejna nie zapomniał o otwarciu świetlicy w naszej miejscowości. A tym bardziej po 3 tygodniach. Tym bardziej, że czekaliśmy na to kilkadziesiąt lat. I w końcu się doczekaliśmy. Dziękujemy Panu Burmistrzowi, Radnej Beacie, Radnym, Pani Sołtys i wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania.
05-12-2022 21:39:08
REDAKCJA
@Piotr: Lepiej późno niż wcale. Dzień później było Święto Niepodległości i uroczysta sesja rady gminy z wręczeniem Nagrody Rycerza Kostro. Później były inne wydarzenia, byłem też zajęty inną pracą, zabrakło czasu. Co prawda po 3 tygodniach, ale jak już wspomniałem lepiej późno niż wcale. Pozdrawiam.
05-12-2022 20:43:00
Piotr
O otwarciu świetlicy wiejskiej w Czerlejnie już mieszkańcy dawno zapomnieli,a redaktor dopiero się obudził i zamieścił materiał z tej imprezy

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Festyn rodzinny

04

cze

11:30
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Hetman Orchowo

SIEDLEC, plac przy parku
VII Sołecka Spartakiada Rodzinna
w godz. 15:00-18:00

18:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Koziołek Poznań

17

cze

15:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Festyn Bajkowy
• tor przeszkód XXL
• foodtrucki
• bajeczne konkurencje
• koncerty i potańcówka
• loteria fantowa z biletami do Energylandii

[ wszystkie ]

Sonda
Czy powinna powstać gminna farma fotowoltaiczna? ►więcej

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: